Severočeši porazili ostravskou Sarezu

Napsal 14.11.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Do podhůří Krušných hor zavítal třetí celek moravské skupiny HC Sareza Ostrava. První třetina byla vyrovnaná a přinesla jedinou branku, o kterou se postaral po Bouškově přihrávce Hašek a dostal Chomutov do vedení. V prostřední části hry byli chomutovští hokejisté lepším týmem a po zásluze se dočkali v početní výhodě druhého gólu z hole Jaroslava Haška. V závěrečné třetině nejprve hosté snížili na kontaktní gól, ale Severočeši poté přidali dvě branky. V závěru utkání ostravští hokejisté jen kosmeticky upravili skóre zápasu.
21.kolo st 14.11.2007
4:2(1:0, 1:0, 2:2)
SAR
Horčička - Březina, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Révay, Chatrnúch, Malinský - Charousek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Boušek - Jeslínek, Mikšovic, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj
Poruba
Masný - Ovšák, Vnenk, Rimmel, Vajda, Holík, Suchý, Palík, Buček - Šebesta, Boháč, Červenka - Pavelek, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Novák, Svačina - Mocek, Sikora, Glas

Chomutovští hokejisté přivítali v dnešním zápase třetí celek moravské skupiny Sarezu Ostrava s cílem prodloužit si vítěznou sérii na deset utkání v řadě. Utkání začalo z obou stran velice opatrné jako by si obě mužstva chtěla vyzkoušet svého protivníka. Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Révay za hákování a ostravští tak dostali příležitost ke skórování. Přesilová hra se jim ale vůbec nevydařila a to ani v početní výhodě dvou mužů v poli, když v šesté minutě dostal domácí Charousek dvě minuty za hrubost. Tato výhoda trvala sice jen 24 vteřin, ale domácí se výbornou hrou v pohodě ubránili. V osmé minutě, to již domácí hráli ve čtyřech se dokonce dostal do úniku domácí Tauš, ale jeho střelu na poslední chvíli zablokoval jeden z vrátivších se obránců hostujícího celku. V 9.minutě utkání dostal před branku po hezké kombinaci od Jiřího Charouska a Ladislava Bouška puk Jaroslav Hašek a ten dopravil bekhendem kotouč do prázdné brány 1:0 . V jedenácté minutě byly za vzájemnou strkanici vyloučeni na dvě minuty domácí Šíp – sekání a hostující Ovšák – hrubost a když byl o 16 vteřin později vyloučen další ostravský hráč Zdeněk, naskytla se domácím přesilová hra 4 na 3. V této početní výhodě si chomutovští hokejisté dokázali vytvořit pouze jedinou šanci a to střelu od modré čáry. Ostravští se jinak celkem v pohodě ubránili. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště a ani jedno z mužstev si nedokázalo vypracovat slibnější příležitost. Nejblíže byl ke vstřelení druhé branky domácí Jíra, když jeho sraženou ránu v sedmnácté minutě bravurně lapil do své lapačky hostující gólman Masný. Poté měl ještě slibnou šanci hostující Najdek po špatné rozehrávce domácích, ale střílel z mezikruží vysoko nad Horčičkovu svatyni.

Hned na začátku druhé třetiny střílel domácí Polodna z mezikruží do levého víka, gólman Masný vytáhl včas svou lapačku. Ve dvacáté šesté minutě byli domácí blizoučko druhému gólu, to měl velkou šanci Boušek, který se zmocnil puku v pásmu Sarezy ale jeho blafák Masný bravurně chytil. Ve dvacáté sedmé minutě byl vyloučen domácí Ťupa, ale hosté tuto přesilovou hru sehráli mizerně, když ani jednou nedokázali ohrozit domácího gólmana. Vzápětí dostali i domácí hokejisté výhodu jednoho muže v poli a jejich přesilovka se jim povedla mnohem lépe než hostům. Vypracovali si tři dobré příležitosti, z nich největší měl Kostourek, který dostal více času před masného brankou, ale ani na několikáté nedokázal hostujícího gólmana překonat. Ve čase 34:41 dostal dvě minuty hostující Pavelek za to, že vyhodil rukou puk z vlastního obraného pásma a za to přišel dokonalý trest v podobě druhé branky. Domácí se po velkém tlaku a závaru před Masného klecí prosadili, když procpal kotouč do brány u levé tyče Jaroslav Hašek po asistenci Jeslínka a Ťupy. 2:0. Domácí byli ve druhé třetině lepším celkem a po zásluze zvýšili rozdíl na dvě branky

.

Na začátku třetí třetiny trefil domácí bek Révay horní tyč Masného branky a z následujícího protiútoku ve dvaačtyřicáté minutě z levého kruhu prostřelil betony domácího gólmana Vladimír Svačina asistence Michal Novák a Libor Gelačák. 2:1. Domácí hokejisté však žádné drama nepřipustili a další naskytnutou výhodu jednoho muže v poli dokázali využít k navýšení svého náskoku opět na dvě branky.Vše začalo faulem hostujícího Vnenka ve druhé minutě třetí třetiny. Domácím stačilo pouze 25 vteřin, když z pravého kruhu se pod víko nad lapačku Masného trefil Milan Kostourek asistence Polodna a Jíra. 3:1. Sareza dostala příležitost ke zkorigování stavu při přesilové hře, navíc vylepšenou o dva hráče v poli. To nejprve fauloval domácí Tauš a o minutu a půl i Hašek.Ostravští se ovšem nedokázali střelecky prosadit i když si přece jenom na závěr přesilovky vypracovali jednu příležitost, ale hostující Boháč se nedokázal z blízka prosadit. V 53. minutě se během 20 vteřin nechali vyloučit postupně hostující Rimmel a Ovšák a domácí názorně ukázali hostům jak se výhoda dvou mužů v poli využívá. Ostravští byli zatlačeni před svou branku a po pěkné kombinaci celé pětky domácí v čase 53:19 využívají početní výhodu střelou Ladislava Bouška mezi betony. Asistence: Kolda a Ťupa. 4:1. Po čtvrté brance domácích bylo zřejmé, kdo si z utkání odnese všechny tři body a tak se spíše už jen dohrávalo. Blížící se konec utkání byl zpestřen v 56. minutě vzájemnou bitkou domácího Révaye s hostujícím Šebestou, kterou s přehledem vyhrál domácí urostlý obránce. Ten také dostal 5 + dokonce utkání, zatím co hostující borec si šel své rány vylízat na trestnou lavici s vyfasovanými 4. minutami. V 58. minutě se při hře 4 na 4 krásně proháčkoval celým kluzištěm domácí Polodna a kdyby nebyl na poslední chvilku atakován jedním z obránců, mohla by tato akce skončit pátým gólem v Masného kleci. A jak to v takových případech bývá, potvrdilo se nepsané pravidlo nedáš – dostaneš. Minutu a půl před koncem se dostali hosté do útočného pásma a po přihrávce Pavelka se trefil nechytatelnou střelou k pravé Horčičkově tyči Jiří Zdeněk a upravil tak na konečných 4:2 pro domácí celek.

Vladimír Petrovka (Chomutov) : „Ostrava dneska prokázala to, že na ledě soupeře je nepříjemný soupeř, bohužel jsme ji to trochu i sami umožnili našimi chybami v rozehrávce, nehráli jsme důsledně do obrany. V těchto momentech nás podržel Luboš Horčička. Naše hra se od druhé části hry zlepšila a po našem třetím gólu, kdy jsme dokázali rychle zareagovat na snížení soupeře, už bylo na ledě jen jedno mužstvo a vítězství jsme si zasloužili.“

Vladimír Stránský (Ostrava): „Utkání ovlivnila naše slabá produktivita, kdy jsme měli zejména v první třetině tři gólové příležitosti. Kdybychom některou z nich dokázali využít mohl se zápas odvíjet trochu jinak. Rozhodly přesilové hry ve kterých jsme dnes dvakrát inkasovali. Musím říct, že Chomutov vyhrál zaslouženě.“