Severočeši vyhráli v Kotlině

Napsal 20.10.2007 Zdeněk Rajdl, Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Čtrnáctým kolem pokračovala první hokejová liga a KLH Chomutov se představil v Kotlině na ledě Havlíčkova Brodu. V chomutovské sestavě došlo k jedné změně, místo Chatrnúcha naskočil do zápasu potřetí v sezóně obránce Pavel Březina. Rebelové měli v úvodním dějství více ze hry, zásluhou třech přesilových her a první dvacetiminutovku vyhráli 1:0. Ve druhé třetině Severočeši zvýšili aktivitu a dočkali se vyrovnání z hole Polodny. V polovině utkání dostal Kubeš opět domácí do vedení, ale před druhou sirénou ještě stihl srovnat Heinisch. V poslední části hry Jaroslav Hašek zařídil pro Krušnohorce jednobrankové vítězství.
14.kolo so 20.10.2007
HBR
2:3(1:0, 1:2, 0:1)
Havl.Brod
Neruda - Jebavý, Vyhlídal, Staněk, Pavlík, Borůvka, A. Jelínek, Šulc - Kubeš, Kreuzer, Holec - Hodek, P. Jelínek, Borovanský - Endál, Dušátko, Varga - Třetina, Čermák, Němec - Ondráček
Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Černý, Ťupa, Březina - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Hašek - Boušek, Heinisch, Tauš - Freiberg, Stehlík, Havlůj

Chomutovští hokejisté potvrzovali své kvality a několikrát nepříjemně ohrozili v počátku střetnutí Nerudovu svatyni. Rebelové se chopili útočné aktivity od 6. minuty a gólman Horčička se měl co ohánět, aby vychytal pěkné střely Němce, Holce a Borovanského jdoucí v krátkém sledu po sobě. V polovině první třetiny hráli domácí tři přesilovky, ve kterých branka doslova visela na vlásku, ale Horčička předvedl sérii bravurních zákroků. Až v 15. minutě po dlouhém obléhání Havlíčkobrodských, přesně nabil Třetina svému kolegovi z útoku Miroslavu Čermákovi, jehož střela z mezikruží znamenala vedení -- 1:0. Po inkasované brance prověřili hosté několika střelami od modré brodského gólmana, jež je ale ve střehu.

Severočeši zahájili prostřední dějství zvýšenou aktivitou. Agresivitu však přehnal zlý muž soupeře Josef Révay a po faulu na Hodkovu hlavu se poroučel do kabin. Ve 26. minutě se Chomutovští dočkali vyrovnání. Při hře 4/4 snadno dorazil puk do prázdné klece po Bombicově střele Petr Polodna -- 1:1. Hra byla následně kouskována hlavním arbitrem vylučujícím rovnovážně oba soupeře. Ukázkovou kombinací rozveselila brodské fanoušky ve 34. minutě trojice P.Jelínek - Němec - Vladislav Kubeš -- 2:1. Ve 36. minutě se nepříjemně poroučel ne vlastní vinou na mantinel domácí bek Borůvka a Rebelům se naskýtla téměř dvouminutová dvojnásobná přesilovka. Smůla se v ní Havlíčkobrodským lepila na hokejky a těsně po návratu obou hokejistů Chomutova na led bylo srovnáno. Ve 39. minutě vystřelil z pravé strany těsně nad ledem Martin Heinisch -- 2:2.

Svižná hra pokračovala i v poslední třetině. Ve 46. minutě přišel rozhodující moment. V útočném pásmu se zadařilo dvojici Šíp - Jaroslav Hašek a druhý jmenovaný po ledě podstřeluje Nerudu -- 2:3. Domácí brankář se ve 49. minutě zaskvěl při individuálním průniku Jeslínka. Blízko vyrovnání měl v 52. minutě na druhé straně Němec s Třetinou, soupeřovic strážce svatyně však čaruje. Myšlenky na závěrečný nápor byly zažehnány domácím vyloučením v 57. minutě. A když se nevyvedla ani hra bez brankáře, prohráli Rebelové v pro ně více než nešťastném utkání potřetí v řadě v Kotlině o jednu branku. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni oba brankáři.