Skvělé! Piráti mají druhou výhru, ve Vítkovicích otočili duel ve třetí třetině

Napsal 11.09.2016 David Panuška
O s t r a v a / C h o m u t o v - Piráti k prvnímu venkovnímu utkání Tipsport extrlaigy zajížděli na led Vítkovic, kde se jim v extralize poměrně daří. Domácí v první třetině dali dvě branky a byli na tom lépe. Svěřenci kouče Růžičky ovšem ve druhé třetině snížili a v poslední periodě zásluhou Petra Koblasy a Ivana Humla utkání otočili. Stejně jako před rokem tedy Chomutovští vezou první venkovní výhru z Vítkovic.
2.kolo ne 11.9.2016
VIR
2:3(2:0, 0:1, 0:2)
Vítkovice
Bartošák – Kovář, Baranka, Klok, Sloboda, Urbanec, Výtisk, Krenželok – Zdráhal, Roman, Květoň – Vandas, Kolouch, Kurovský – Olesz, Illéš, Szturc – Tomi, Balán, E. Němec – Kafka.
Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Poletín, Šťovíček.

Vítkovice
6. Olesz, 14. Květoň (Urbanec).
34. Valach (Koblasa, Flemming), 46. Koblasa, 57. Huml (Vondrka, Skinner).

Hradil, Horák – Bláha, Špůr.

Piráti vstoupili do utkání o něco lépe a hned se dostali do první šance. Na konci čtvrté minuty si najel do dobré pozice Vladimír Růžička, který ale nepřekonal pozorného Bartošáka. Do vedení šli tak domácí. Rostislav Olesz ujel po levém křídle a vypálil na Laca. Ten puk vyrazil před sebe na Tomáše Kudělku, jenž si puk hodil do vlastní branky.

Po inkasované brance se dostali Piráti do dvou zajímavých šancí. Nejdříve si kapitán Michal Vondrka najel před branku, kde ale nepřehodil beton brankáře. Neuspěl nadvakrát ani Jaroslav Mrázek, jenž zaútočil po pravé straně. Přišla tedy druhá branka, kterou vstřelil David Květoň. Bývalý forvard Pirátů si najel do útočné třetiny a střelou přes obránce překonal Jána Laca.

Druhá třetina nenabídla moc hokejové krásy, ale Piráti se dočkali snížení stavu. Kompletní pomstu mohl zařídit David Květoň, ale ten nyní v úniku proti Lacovi neuspěl. Piráti se prosadili ve dvojnásobné přesilovce. Petr Koblasa nabil Juraji Valachovi, který si s pukem najel do dobré pozice a dělovkou skóroval. Po čtyřiceti minutách byli tak svěřenci Vladimíra Růžičky blízko k vyrovnání.

Třetí třetina byla v režii Chomutova. Po pěti minutách hry se důrazně prodral k puku Petr Koblasa, kterému se povedlo z blízkosti překonat Patrika Bartošáka. Následovala hra, kdy ani jeden celek nechtěl udělat chybu. Rozhodnutí přišlo v sedmapadesáté minutě. Ivan Huml dostal puk na hokejku, prodral se s ním do útočného pásma a střelou do levé šibenice rozhodl o třech bodech pro Piráty.

.

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): „V krátké době jsme sehráli už třetí domácí utkání a všechna měla podobný vývoj. S Krefeldem jsme vedli 3:0, nad Spartou 2:0 a s Chomutovem rovněž 2:0. Ale tentokrát jsme v první třetině nebyli tak dominantní jako v předchozích zápasech. Za stavu 2:0 jsme měli několik šancí, přesilovku a jednu tutovku. Ale neříkám, že by třetí branka rozhodla, protože kvalita Chomutova je vysoká. Musím přiznat, že po využité přesilovce pět na tři byli hosté lepším týmem. Ve třetí třetině jsme hráli možná až s přílišným respektem, udělali jsme individuální chyby. Hráče neomlouvám, ale jsou to pořád mladí kluci. To je ta nezkušenost, kterou Chomutov dokázal trestat. Ve druhé polovině utkání jsme tahali za kratší konec, ale nic se neděje. Hlavy nahoru, už v úterý nás čeká další zápas.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Přijeli jsme do Vítkovic s tím, že budeme bránit a snažit se eliminovat domácí protiútoky. Čekali jsme úvodní tlak, ale myslím, že od druhého dějství jsme začali hrát naši hru. Pomohla nám i dvojnásobná přesilovka, od té doby jsme byli lepším týmem na ledě. Pro nás to jsou výborné tři body.“