Starší dorost Pirátů Chomutov nedal doma šanci Letcům z Letňan

Napsal 19.10.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Již třetí vzájemné utkání v letošním ročníku sehráli hokejisté Chomutova a Letňan. Zápas byl prakticky rozhodnutý po první třetině, kterou Piráti vyhráli 3:1 a průběžně si kontrolovali náskok. Nejvíce v zápase zazářili, domácí Martin Strunz, autor dvou gólů a Aleš Macháček, který zaznamenal hattrick. Chomutov porazil Letňany 6:1.
17.kolo so 19.10.2013
6:1(3:1, 1:0, 2:0)
LET
Danylec – Páleník, Hlaváček, Hierman, Kozák, Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Kulich, Rindoš, P. Macháček, Rohla, Dufek, Toman, Wágner, Strunz, Taraška.
Letňany
Dubský – Hůla, Sekera, Pařík, Starosta, Kučera, Chvála, Štosek, Pražienka, Poljanyčka, Klečka, Kulda, Tomek, Čapek, Smejkal, Horák, Polák.

3. Strunz (Kozák, Kašpar), 14. Wágner, 16. A. Macháček (Polák), 24. Strunz, 48. A. Macháček (P. Macháček), 51. A. Macháček (Lyszczarczyk)

120

Hosté vstoupili do zápasu aktivně, když v druhé minutě měli první větší šanci v zápase. Tu nevyužili a mohli toho litovat. Ve třetí minutě totiž už prohrávali 1:0. Branku Chomutova vstřelil Martin Strunz. V jedenácté minutě jel sám na brankáře Aleš Macháček, ale brankář se přelstít nenechal. Ve čtrnácté minutě se Chomutov radoval podruhé. Z trestné lavice se přímo k bráně vydal František Wágner, který nedal bekhendem gólmanovi šanci. V šestnácté minutě to bylo o tři góly. Aleš Macháček si našel ideální místo před brankářem a neměl problém procpat puk do hostující sítě. Hosté snížili kuriózním gólem v osmnácté minutě. Domácí Michal Danylec se pokoušel rozehrát puk u mantinelu, ale nepovedlo se. Nahrál přímo Martinu Štoskovi, který měl tak úlohu snadnou. Po první třetině to bylo tedy 3:1, pro Piráty Chomutov.

Druhá třetina začala oslabením Chomutova, který pykal za faul na konci první části. Vojtěch Kulda mohl vstřelit branku, ale třikrát dorážející puk do branky nedostal. V jednadvacáté minutě se sám před brankářem zjevil Josef Rindoš, ale také neuspěl. V čase 23:32 to byl Martin Strunz, který zvýšil vedení domácího celku. V sedmadvacáté minutě měl stoprocentní šanci hostující Ondřej Tomek, ale netrefil ani branku. Následovalo několik přerušení a vyloučení, které hru rozkouskovali a zpomalili. Po druhé části vedl Chomutov 4:1.

Poslední část ovládli domácí hráči, až na pár výjimek v podobě několika šancí hostujícího celku. V pětačtyřicáté minutě musel hostující Dubský ukázat, své brankářské umění, když se před ním zjevilo několik volných hokejek domácích Pirátů. V čase 47:51 vymysleli kulišárnu na brankáře Dubského jmenovci Macháčkové. Petr nahrál do brankoviště puk a Aleš už pouze prostrčil puk, za nic netušícího brankáře. O dvě minuty později byl vyloučený Tom Polák a hosté hráli přesilovou hru. Bohužel pro ně, nepřesnost obránců dala šanci Chomutovu, který ji využil. Alan Lyszczarczyk v nájezdu neuspěl, až po následné přihrávce Aleš Macháček, který tak mohl oslavit hattrick v zápase. Na konci utkání se do sebe pustili hráči obou mužstev. Nejhůře dopadl domácí Jakub Hierman, který to odnesl pěti minutami a trestem do konce zápasu. Piráti porazili Letce 6:1.

Kamil Koláček, trenér Chomutova: „Je to veselejší hodnocení, než po prohraném zápase v Ústí nad Labem. Promíchali jsme sestavou a hráči si to vzali trochu k srdci. Doufám, že jim to nasazení vydrží. Nasazení a pokyny splnili. Byli jsme dobrý a byli jsme spokojení. Důležité jsou tři body, a že se neposouváme dolu v tabulce. Doufám, že to v těch hlavách zůstane. Soutěž jde rychle za sebou. V pondělí hrajeme znova a věřím, že to zopakujeme.“