Starší dorost Pirátů Chomutov podlehl doma Ocelářům z Třince 3:7

Napsal 17.12.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Eliod extraliga staršího dorostu měla na programu poslední kolo, před vánoční přestávkou. Na sever Čech se přijel podívat soupeř z daleké Moravy. Tým HC Oceláři Třinec, byl nakonec v zápase šťastnějším týmem, který o svém vítězství rozhodl, až v závěrečné třetině, kterou vyhrál 0:3. Za domácí se prosadili Jiří Fronk, Ondřej Toušek a Ondřej Kaše. Piráti Chomutov podlehl Ocelářům z Třince 3:7.
30.kolo so 17.12.2011
3:7(1:2, 2:2, 0:3)
TRI
Dvořák (Slezák) - Hlava D., Ringler, Hlava N., Fronk, Kämpf, Souček, Procházka, Pastyřík, Toušek, Drobný, Černý, Tejnor, Cestr, Zezula, Vlastník, Kaše O., Huňady, Szathmáry, Chrpa.
Třinec
Němec (Cieslar) - Pisarik, Cienciala, Růžička, Kovařčík, Semek, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Mičulka, Valíček, Rataj, Zahradníček, Heider, Ohera, Pastrňák, Foltýn, Malyjurek, Jaroš.

Začátek zápasu vyzněl lépe pro domácí, kteří po pěti minutách hry otevřeli skóre zápasu. Přesně se trefil Jiří Fronk. Hosté z Třince také skórovali. V sedmé minutě vyrovnal na 1:1 David Pastrnák. Obrat v úvodu zápasu dokonal třinecký David Cienciala, pro kterého to nebyla jediná branka v zápase.

Do druhé části se zlepšila i hra Chomutova. Ve třiadvacáté minutě se prosadil Ondřej Toušek a v devětadvacáté minutě po přihrávce Jiřího Fronka i Ondřej Kaše. Piráti se tak opět dostali do jednogólového vedení. To ovšem nevěděli, že se tak děje pouze na šestadvacet sekund. David Cienciala podruhé rozvlnil síť domácích a nastínil, jak bude zápas vypadat v následujících minutách.

Do konce druhé části se hosté trefili ještě jednou. Ve třiatřicáté minutě se prosadil Filip Ohera a rozhodl, že ve druhé časti, si týmy připíší po dvou gólech.

Třetí třetina byla rozhodující. Hned po úvodních čtrnácti sekundách se prosadil Tadeáš Jaroš a využil nepozornosti domácí obrany. Ve čtyřiačtyřicáté minutě to bylo o tři góly. Parádní střelou švihem se do horního růžku branky trefil opět Tadeáš Jaroš. Poslední branku hosté přidali v pětačtyřicáté minutě, kdy se poprvé mezi střelce zapsal Adam Kofroň. Piráti Chomutov podlehli Ocelářům z Třince o čtyři branky 3:7.

Luboš Sláma (Chomutov): První dvě třetiny byly celkem vyrovnané a přetahovali jsme se se soupeřem o vedení. Ve třetí třetině pak po našich hrubých chybách soupeř vstřelil rychle za sebou branky a tím rozhodl o zcela zasloužené výhře a já jim k ní gratuluji.

Roman Cienciala (Třinec): Mě se dneska hokej líbil, byl aktivní…nahorů, dolů. Hráči hráli opravdu dobře. My jsme tu třetí třetinu zvládli opravdu velice dobře. Ty tři góly které jsme dostali, jsme na dva soupeři sami přihráli. Já si myslím že jsme ve třetí třetině jasně dominovali a tím jsme zápas zvládli.