Starší dorost nenavázal na výhru v Liberci, ve Vítkovicích prohrál o dvě branky

Napsal 23.01.2015 David Panuška
C h o m u t o v - Starší dorost se v devátém kole nástavby RAKO extraligy staršího dorostu představil v Ostravě, kde se utkal s tamními Vítkovicemi. Od deváté minuty severočeši vedli 0:1, kdy se trefil Ondřej Buchtela. Poté se ale prosazovali výhradně domácí, kteří dali čtyři branky. Piráti poté zkorigovali stav utkání dvacet sekund před koncem, trefil se Zdeněk Gröger. Čtyřzápasový venkovní trip uzavřou starší dorostenci v sobotu na ledě Třince.
N9 pá 23.1.2015
VIT
4:2(1:1, 1:0, 2:1)
Vítkovice
Kardinál – Gabrhelík, Veřmiřovský, Ďurkáč, Kučera, Bartek – Franz, Malina, Pastor, M. Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak
Zvědělík – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Buchtela, Gröger, Bukač, Hajič – J. Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Tůma, Rindoš, Stínil, Hřebíček, Rohla, J. Svoboda

Vítkovice
11. Danielčak (Gabrhelík), 23. Danielčak, 46. Malina, 57. Stupka (Veřmiřovský)
9. Buchtela, 60. Gröger (J. Svoboda)

5:2
0:1
0:0
23:40
120

Piráti vstoupili do utkání mnohem aktivněji. První větší šance se urodila až v deváté minutě. Ondřej Buchtela se odhodlal ke střele z mezikruží, odkud nedal Kardinálovi jedinou šanci. Severočechy vedoucí branka nakopla a nadále svírali svého soka. Ale byli to právě domácí, kteří záhy vyrovnali. Josef Danielčak byl osloven přesnou přihrávkou, kterou přetavil ve vyrovnávací branku. Oba celky poté měli do úvodní sirény pár šancí, ale ani jedna neskončila gólem a tak stav po první třetině byl nerozhodný 1:1.

To, co se povedlo Pirátům v úvodní třetině, tedy skvělý vstup do utkání, se nyní povedlo domácím. Po dvaadevadesáti sekundách byl v gólové šanci Slánský, ten ale ve výborné pozici Zvědělíkův beton nepřehodil. Hráče ostravského celku to avšak mrzet nemuselo. Ve třiadvacáté minutě poslal Vítkovice do vedení Josef Danielčak.

Další velkou příležitost si domácí celek vytvořil v závěru druhé třetiny. Martin Hřebíček vyslal na branku Zvědělíka střelu zápěstím, která nakonec skončila na tyčce. Druhou třetinu tedy vyhráli Ostravané a do třetí třetiny šli s jednobrankovým náskokem.

Třetí část utkání byla nejbohatší, co se branek týče. Dvoubrankové vedení zajistil Vítkovicím Vlastimil Malina, který proti Zvědělíkovi uspěl bekhendovou kličkou. Piráti byli aktivnější a měli i více střel. Domácí celek ve třetí periodě vystřelil dokonce jen pětkrát, ale i přesto se dočkal branky, která jim zajistila tříbrankové vedení.

Po rychlém protiútoku se prosadil Matouš Stupka, který poslal puk mezi betony Zvědělíka. Na výsledkové tabuli svítila sedmapadesátá minuta. V závěru třetí třetiny hráli ještě Piráti přesilovku, kterou dokázali využít zásluhou Zdeňka Grögera.

Chomutovští starší dorostenci nenavázali na výhru v Liberci a Vítkovicím podlehli, ačkoliv je značně přestříleli. V sobotu se Piráti představí na ledě silného Třince