Starší dorost neudržel náskok a prohrál v Haviřově 5:3

Napsal 18.12.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Starší dorostenci zajížděli k dalšímu utkání extraliga na daleký led. Jejich soupeř byl slezský tým z Havířova. Hosté dlouho drželi otěže zápasu ve svých rukách, ale domácí v poslední dvacetiminutovce stav zápasu zvrátili a otočili na 5:3. Chomutov nakonec odjíždí z Havířova s nepořízenou.
32.kolo so 18.12.2010
HAV
5:3(1:2, 1:1, 3:0)
Havířov
Tomšů (od 24.Carbol) - Szewieczek, Bureš, Flamík, Deutsch, Kostelník, Ryška, Čintala, Graca - Kotala, Pastňák, Křibík, Suchý, Kasperlík, Pasker, Divoký, Vyčesaný, Školoud, Diviš, Koóš.
Hamal (Brabec) - Havel, Hlava, Doskočil, Souček, Drobný, Sakaev, Tverďák, Fronk - Hammerbauer, Mazánek, Huňady, Šaržík, Lehnert, Hejcman, Novák, Bauer, Novák, Hlava.

V dalším kole extraligy staršího dorostu přijelo do Havířova mužstvo KLH Chomutov. Oba týmy spolu v tabulce prakticky sousedilo, šlo o poměrně důležité utkání.

Zápas začal zostra, když se už v 1. minutě utkání nechal vyloučit havířovský Kotala a hosté měli k dispozici přesilovou hru. Chomutov dokázal přesilovku velmi rychle využít a již 39 sekund po začátku utkání vedl. Jiří FRONK zařídil využití této přesilové hry střelou do horní poloviny branky brankáře Tomšů. V 8. minutě stál havířovský Jan Diviš úplně sám u pravé tyčky branky Hamala. Dostal přihrávku, ale trestuhodně se mu ji nepovedlo využít v brankovou trefu. Ostré tempo utkání pokračovalo dále a o zajímavé šance nebyla nouze. Darek Hejcman se dokonce dostal v 11. minutě sám před brankáře Tomšů, ten ho ale zlikvidoval. Obrovská škoda pro hostující Chomutov.

V 17. minutě se po perfektní křižné přihrávce, kterou vyslal Fronk, dostal k puku Jan MAZÁNEK a nekompromisně zavěsil za záda brankáře Tomšů. Chomutov využil další přesilovku po vyloučení havířovského kapitána Deutsche. V 19. minutě dostal Jan PASKER perfektní přihrávku k volné tyči a už neměl žádný problém skórovat. Havířov dokázal v koncovce první třetiny upravit stav utkání na 1:2. Ve 24. minutě, dvě sekundy před návratem Suchého Chomutov využil přesilovku. Radek HAVEL napřáhl na modré čáře a nekompromisně puk zavěsil z této vzdálenosti nad bezomocného brankáře Tomšů - 1:3. Po této brance se nechal domácí brankář Tomšů vystřídat a pustil do branky Lukáše Carbola. Ve 28. minutě dostal Havířov možnost hrát přesilovku 5 na 3, ale nedokázal z ní nic vytěžit. Ve 31. minutě dokázal Havířov vytvořit v pásmu Chomutova vytvořit pravé havířovské peklo. AZet vyslal řadu střel na Hamala, ten ale dokázal ještě odolat. V další šanci nejdříve Hamal v leže vyrazil Paskerovu ránu, ale na dorážku Jakuba KOTALY už neměl nárok, AZ snížil na 2:3 a zcela zaslouženě.

V další havířovské přesilovce vystřelil Zdeněk Deutsch a v následné šanci Kasperlík v luxusní šanci selhal a trefil pouze Hamala. V 38. minutě hrál Havířov znovu přesilovku pět na tři, ale nedokázal ji využít, nicméně si vytvořil slibnou šanci. Havířov zatlačil KLH do pásma, ale ani z několika slibných pozic AZet nepropálil brankáře Hamala, který už několikrát ležel bezmocný na ledové ploše. V závěru třetiny se ještě hrál neuvěřitelný a strhující hokej nahoru, dolů, žádná branka už ale nebyla k vidění.

Ve 47. minutě třetí třetiny konečně Havířov využil přesilovku k neradosti Chomutova. Po fantastické souhře se trefil za brankáře Hamala Martin KASPERLÍK po asistenci Diviše - 3:3. V 54. minutě pokračovala nedisciplinovanost Chomutova a Havířov hrál další přesilovku. Martin KASPERLÍK využil dvojnásobnou přesilovku pěknou sřelou za bezmocného bránkáře Hamala - 4:3. V 56. minutě se Havířov dokonce dostal do vedení o dvě branky. Výborně se zorientoval Michal VYČESANÝ a zametl puk pod Hamalem a domácí se mohli znovu radovat. Chomutov to ještě v závěru zkusil v šesti bruslařích, ale ani to už nestačilo na vyrovnání.

Havířov dokázal otočit špatně se vyvíjející zápas a vybojovat tři body. Zlomové momenty utkání určitě byly dva. Po vystřídání brankáře Tomšů Carbolem dostal Havířov nový impuls a od té doby už hosté neměli moc vyložených šancí. A dalším faktorem byly určitě přesilové hry, které Chomutov nabízal jako na běžícím pásu. Hosté z Chomutova si zápas prohráli vlastní nekázní.