Starší dorost nezvládl domácí zápas se Slávií Praha a prohrál 1:2

Napsal 14.09.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - V pátek v podvečer se na severu Čech hrál další díl z názvem ELIOD extraliga staršího dorostu. Hosté aktivně napadali a zaslouženě vedli po brankách Marca Zajíce 2:0. Domácí sice snížili, ale na více než jednogólový počin to nebylo. Jedinou branku domácích vsítil Vít Procházka.
3.kolo pá 14.9.2012
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
SLA
Dvořák (Lukeš) - Meliško, Páleník, Ringler, Krstev, Pastyřík, Macháček A., Bednář, Procházka, Kašpar, Hierman, Šmíd, Dimitrov, Macháček P., Cestr, Kosina, Vlastník, Veselý, Wágner, Strunz, Rohla.
Slavia
Frodl (Suchůrek) - Červený, Hyršl, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Žemlička, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Andres, Blažek, Perzolla.

40. Procházka (Wágner)
Slavia
6. Zajíc (Blažek), 31. Zajíc (Bureš, Červený)

2:5
0:1
0:0
31:28
80
Matteo Perzolla (SLA) 10. minut OT

V první třetině branka padla pouze jediná, ale přidali se i některé vyložené šance. Psala se šestá minuta a Slávie se mohla radovat z gólu. David Blažek přihrával před branku a Marc Zajíc trefil do černého. V desáté minutě mohli domácí prohrávat o dvě branky, kdyby se ovšem slávistický hráč zorientoval a přesně z otočky zamířil. To se ale nestalo. Řekněme si ještě šanci z šestnácté minuty. To se do „deblu“ úniku dostali Patrik Červený a Zajíc. První střelou mezi betony a následně i druhý jmenovaný z dorážky neuspěl.

Ve druhé třetině Slavia navýšila své vedení v jednatřicáté minutě. Opět se prosadil Marc Zajíc a nasměroval hosty k tříbodovému zisku bodu. Asistenta při gólu mu tentokrát dělal Josef Bureš. Hezký hokejový kousek si připravil domácí obránce, který čistě sestřelil tzv. stromem Martina Patzelta, ze Slávie. Následovali i další šance hostů. V sedmatřicáté brankář Pirátů neudržel puk, který následně odklouzal mimo. V sedmatřicáté minutě naopak zahrozili domácí. Michal Kašpar trefil tyč. Michal Kašpar podruhé. Sám před bránou a bekhendovou kličkou neuspěl. První gól Severočechů přišel devětatřicet sekund před koncem druhé třetiny. Nádhernou střelou, na kterou neměl brankář nárok, vyrobil Vít Procházka.

Závěrečná část zápasu se prezentovala dobývání slávistické branky a neúspěšné akce Pirátů. Několik šancí Chomutov ke skórování měl, ale ani jednu se jim využít nepodařilo. Závěrečný tlak zhatilo vyloučení domácího Aleše Macháčka. Půl minuty před koncem zkusil domácí trenér oddechový čas, ale ani to nepomohlo. Hosté si tak odvážejí tříbodový zisk a výhru 1:2.