Starší dorost odvrátil vyřazení, Spartu porazil díky dvěma slepeným brankám

Napsal 22.03.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Starší dorostenci odehráli na domácím ledě druhé semifinálové utkání NOEN extraligy proti Spartě za nepříznivého stavu v sérii. Piráti se prosadili na konci první třetiny. Hostům se sice povedlo ve druhém dějství po rychle využité přesilovce vyrovnat, ale dvě slepené branky během necelé minuty rozhodly o výhře domácích. Ve třetí třetině se radovaly oba celky jednou, a tak utkání skončilo 4:2 pro Chomutovské. Rozhodne se ve čtvrtek v Praze.
SF2 út 22.3.2016
4:2(1:0, 2:1, 1:1)
SPA
Pavlát – Buchtela, Seemann, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Lauko, Polák, Kulich, Krivošík, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šilar.
Sparta
Wolf – Dušek, Janda, Vízner, Eliáš, Jeřábek, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Pšenička, Michnáč, Chlouba, Safin, Komárek, Schwamberger, Dubský.

20. Šilar, 36. Kulich (Buchtela), 37. Navrátil (J. Svoboda.), 59. Kulich (Palička, Koblížek)
Sparta
32. Komárek (Janda, Šmerha), 47. Pšenička (Šišola, Safin)

3:4
0:1
0:0
35:40
160
Sýkora – Kokrment, Suchánek

Aktivnější hrou v útočném pásmu se prezentovali hosté. První velká šance se datuje na devátou minutu, kdy před branku Dominika Pavláta najel aktivně Albert Michnáč, který ale střelou po ledě neuspěl. Skórovat se následně nepovedlo ani dorážejícímu Michaelu Švarcovi. V šestnácté minutě mohli jít po aktivní hře domácích do vedení hosté. Ostap Safin nabízel kotouč do brankoviště, kde se ale jeho spoluhráči nepovedlo zakončit ideálně.

Čtyři minuty před koncem první třetiny byla tak nabídnuta přesilovka domácím. Jakub Köver v ní měl dvě šance. Nejdříve si zpoza branky najel na levý kruh, odkud ale nedokázal střelou po ledě skórovat. Následně dostal puk před branku, ale ani odsud odkrytou branku netrefil. Aktivita Pirátů ovšem pokračovala. Půl minuty před koncem první dvacetiminutovky se v před brankovém prostoru prosadil Daniel Šilar. Do kabin se šlo za stavu 1:0.

Domácí aktivně naskočili také do druhé třetiny. Petr Chlán nejdříve zahrozil z levé strany bekhendem . Neuspěl ovšem on, ani následná střela z mezikruží, která skončila na břevně. Sparta si následně vybojovala přesilovku , kterou sice nevyužila, ale hrálo od té doby aktivně. Albert Michnáč přebruslil obranu a šel sám na brankáře. Bekhendem zkoušel překonat Dominika Pavláta, ale ten jej lapačkou skvěle vychytal. Ani ne o minutu později měl velkou šanci Tomáš Šmerha, ale tomu se před brankou nepovedlo zakončit ideálně.

Po delší době se tak do útoku dostali také domácí. Matyáš Svoboda tvrdě pálil z levého kruhu, ale Adam Wolf pohotově vytasil svůj pravý beton. Následně byla Spartě nabídnuta přesilovka, která byla rychle využita. Nahození od modré čáry před brankou tečoval Vojtěch Komárek, kterému se povedlo překonat již bezmocného Pavláta. Vedení hosté udrželi ovšem jen čtyři minuty.

Po levé straně ujel Jaroslav Kulich, který vystřelil tvrdou ránu. Puk Adam Wolf vyrazil vysoko nad sebe a ten následně spadl za jeho záda. Jednačtyřicet sekund trvalo domácím, než vstřelili další branku. Jan Svoboda najel po pravé straně a naservíroval jej luxusně na Jakuba Navrátila, který udělal efektivní kličku do protipohybu, kterou zakončil bekhendem do odkryté branky. V závěru měl šanci Filip Krivošík, ale tomu se z blízkosti nepovedlo trefit branku.

Hraniční situace se stala pět minut po začátku třetí třetiny. Ostap Safin vypálil z levého úhlu na branku. Od tyčky se puk odrazil k brankáři, ale branka to nakonec nebyla. Minutu a jednadvacet sekund na to ovšem Sparta skórovala. Tomáš Pšenička si najel středem až před branku, kde bekhendem po ledě překonal bezmocného brankáře. V padesáté minutě mohlo jít domácí opět do dvoubrankového vedení. Filip Palička ujel po pravé straně, ale svou střelou orazítkoval obě tyče. Rozhodčí nakonec branku neuznal. Rozhodlo se při hře bez brankáře, prázdnou branku trefil Jaroslav Kulich. Piráti tak vrátili sérii do Prahy, kde se rozhodne.

Miroslav Buchal (Chomutov): „Bylo to hodně slušné utkání. Bylo to ovlivněné tím, že jsme na Spartě dostali devět branek. Bylo vidět, že kluci mají sílu a chtějí hrát do konce. Pokud takhle budou hrát i nadále, nemám strach o budoucnost chomutovského hokeje, protože někteří kluci jdou příští rok do juniorky. Musím poděkovat za výkon a uvidíme, co se stane ve čtvrtek.“

Richard Žemlička (Sparta): „Těžko se mi to hodnotí. Přijeli jsme sem bohužel, že jsme už ve finále. Chomutov odehrál vynikající utkání v defenzívě. My jsme si dali sami dva první góly. Potom jsme sice snížili, ale nebylo to takové, jako kdybychom ten gól dali ve druhé třetině. Gratulujeme Chomutov, my se musíme vzchopit a odehrát lepší utkání doma.“