Starší dorost podesáté v řadě naplno bodoval, tentokrát těsně přetlačil Mladou Boleslav

Napsal 22.01.2016 Kateřina Kundertová, Libor Kult
C h o m u t o v - Starší dorost Pirátů hostil v sedmém kole nadstavbové skupiny A Noen extraligy Mladou Boleslav, proti níž útočil na desátou výhru v řadě. Středočeši sice po první třetině vedli, ale ve zbývajících dvou dějství svěřenci Miroslava Buchala s Martinem Szakalem skóre otočili a nakonec o gól vyhráli. Podesáté bez přerušení si tak připsali ze zápasu všechny body.
N7 pá 22.1.2016
2:1(0:1, 1:0, 1:0)
MBL
Pavlát – Buchtela, Procházka, Bukač, M. Smutný, Hajič – Köver, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, T. Koblížek, D. Šilar
Ml.Boleslav
Haas – Dlabola, Petržílka, Jirásek, Obrtlík, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj – Šípek, Flynn, Moravčík, Křížek, Straka, Havelka, Kalaš, Foerster, Outrata, Jindra, Hrachovec, Dvořák

27. M. Svoboda (Bukač, Kulich), 51. Palička (Navrátil, Lauko)

Turčan – Coubal, Kokrment

První větší šanci měl Jan Svoboda, dostal přihrávku za mladoboleslavské zadáky, ale tváří v tvář Haasovi jeho bekhendový blafák neuspěl. V další příležitosti otevřít skóre se ocitl před bránou osamocený Kulich, trefil pouze betony boleslavského gólmana. V šestnácté minutě Foerster přebruslil domácí obranu, natlačil se do zakončení, ale v tísni nenašel mezeru mezi Pavlátovými betony. V dalším průběhu se do šance dostali opět hosté. Křížek přihrál z pravého křídla před bránu, kde se k dorážce dostal Outrata, ale jeho teč šla mimo tři tyče.

V osmnácté minutě Mladá Boleslav přetavila tlak ve vedoucí trefu. Flynn přihrál zpoza branky přesně na hůl Patrika Straky, který ranou z první otevřel skóre – 0:1. Ještě do konce třetiny byl vyloučen Bukač, který dostal dvě minuty za nedovolené bránění. V přesilové hře byla nejvýraznější akce Hrachovce, který si počkal na přihrávku mezi kruhy, ale trefil pouze betony domácího brankáře. Piráti odešli do šaten s jednobrankovou ztrátou.

Piráti část přeneseného oslabení zvládli. V momentě Navrátilovo nahození se faulu dopustili i hosté konkrétně Jirásek, který odjel na trestnou lavici za sekání. Během přesilovky osamocený Smutný z mezikruží trefil pouze Haasovy betony. I v další přesilovce domácích hasil pokus Procházky z předbrankového prostoru Haas. Vyrovnávací branku vstřelili Piráti ve 27. minutě, čtyři vteřiny před vypršením přesilové hry. Bukačovo nahození tečoval před brankou Matyáš Svoboda až za záda do té doby stoprocentního Haase – 1:1.

Piráti se po vstřelené brance dostali do tempa. Ač boleslavský gólman neudržel nahození Smutného, tak dorážku Šilara si pohlídal. V dalším průběhu hry se do šance dvakrát dostal Lauko, nejprve když nevyužil čas, který měl mezi kruhy. A poté nechal vyniknout jednoho z mladoboleslavských zadáků. V závěru třetiny si domácí vybojovali přesilovou hru, která se z větší části přesunula do poslední třetiny, na trestnou lavici se v úvodu třetí periody posadil Jirásek za podražení.

Piráti v úvodu závěrečné třetiny přesilovou hru nevyužili, ale hned po jejím vypršení se před branku dostal Koblížek, jenže se zakončením si neporadil. Piráti šli do vedení v jednapadesáté minutě. Filip Palička ujel po levém křídle, na druhé straně měl úplně volného Lauka, ale vzal zodpovědnost na sebe a střelou z levého kruhu trefil skulinku nad betonem – 2:1. Inkasovaná branka nakopla hosty k vzrůstajícímu tlaku. Nejprve Flynn pálil z nebezpečné pozice v kruhu, poté Jindra z mezikruží, oba trefili pouze připraveného Pavláta. V závěru třetiny si trenéři hostů vzali oddechový čas a do dalšího průběhu hry nastoupili bez brankáře. Boleslavští se do žádné výrazné šance nedostali, naopak Palička měl možnost trefit prázdnou klec, ale ze středního pásma minul.

Martin Szakal (Piráti Chomutov): „Tentokrát to byl spíš boj než hokejový zápas. Boleslav přijela bránit, což se jí dařilo velice dobře. My jsme těžko přecházeli střední pásmo, i když jsme nakonec se štěstím vyhráli. Ale nepodali jsme optimální výkon, umíme zahrát lépe.“

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): „Věděli jsme, že soupeř má obrovské kvality, proto jsme chtěli hrát víc z obrany. Postavili jsme gólmana ročník 2000 a já před ním smekám, protože chytal výborně. Kluci v poli taky bojovali, ale rozhodla kvalita soupeře, o které už jsem mluvil na začátku.“