Starší dorost pokračuje ve vítězné sérii, na domácím hřišti přehrál i Liberec

Napsal 23.01.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - V rámci osmého kola nadstavby NOEN Extraligy přívítali starší dorostenci na domácím ledě Liberec. Hostům vyšel vstup do zápasu, ale Chomutovu se podařilo ještě do první pauzy srovnat. Ve druhé části padlo pět branek a domácí celek vedl 4:3. Vítězství si svěřenci trenérů Miroslava Buchala a Martina Szakala vzít nenechali a třetí periodu vyhráli 2:1 a celkově porazili Bílé Tygry 6:4. Dvěma góly se na výhře podílel Matyáš Svoboda.
N8 so 23.1.2016
6:4(1:1, 3:2, 2:1)
LIB
Pavlát – Buchtela, Procházka, Bukač, Smutný, Hajič – Köver, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šilar
Liberec
Žajdlík – Krejsa, Eichler, Turský, Brabec, Korecký, Habermann, Bálik – Branský, Šír, Juščák, Průžek, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Chrtek

20. M. Svoboda, 32. Palička (Navrátil, Buchtela), 36. Kulich (Hřebíček, Dejmek), 40. M. Svoboda, 54. Köver (Navrátil, Hajič), 60. Lauko (Navrátil)
Liberec
7. Nezbeda (Juščák), 35. Chrtek (Juščák, Žajdlík), 40. Juščák (Wiencek, Nezbeda), 56. Wiencek (Jeník)

4:3
1:1
1:1
30:31
90
Orlický - Ondráček, Hrubec

Chomutovští vstoupili do utkání zajímavou příležitostí, kdy se po chybě v liberecké rozehrávce dostal k puku Jan Svoboda, jenže svou následnou nahrávkou nenašel hůl Jakuba Navrátila. Na počátku páté minuty byl vyloučen domácí Dejmek a Bílí Tygři toho dokázali využít. Chomutovský hříšník se pomalu nestačil zapojit po konci trestu do hry, když Juščák našel nahrávkou Tomáše Nezbedu, který střelou zápěstím překonal Pavláta.

V polovině úvodní třetiny mohl srovnat Chlán, jenž dostal pěknou nahrávku od Koblížka, ale trefil pouze beton libereckého gólmana Žajdlíka. Chomutovské to ale mrzet nemuselo neboť v samostatném závěru při vlastním oslabení vyvezl kotouč z obranné třetiny Matyáš Svoboda a svou střelou srovnal stav zápasu.

Než se stačila pořádně rozběhnout druhá perioda přišlo zdržení. Chomutovský Palička zakončil svoji akci pouze do betonů Žajdlíka a následně v plné rychlosti narazil do zadního hrazení. Tvrzené sklo nevydrželo a vysypalo se. Oprava si vyžádala zhruba třicet minut.

Po přerušení byli aktivnějším celkem Piráti, kteří dokázali za sedm minut otočit brankový účet ve svůj prospěch. Jakub Navrátil vyslal pěknou nahrávkou do úniku Filipa Paličku, který se již nemýlil a libereckého brankáře překonal.

Následně byl v útočném průniku zahákován domácí Köver. A tato přesilovka přinesla hodně vzruchu. Nejprve Liberec při vlastním oslabení vyrovnal, když se trefil Ondřej Chrtek a krátce na to vrátil Pirátům vedení jejich kapitán Jaroslav Kulich.

Další zajímavé okamžiky nabídla úplně poslední minutka hry ve druhé periodě. Již na 4:2 zvyšoval svým druhým gólem v utkání domácí Matyáš Svoboda a přesně se sirénou dostal puk za Pavláta Michal Juščák, který tak zkorigoval průběžný stav.

Právě Matyáš Svoboda mohl v utkání s celkem z pod Ještědu zaznamenat hattrick, to by ale musel proměnit akci z 53. minuty, kdy trefil pouze beton hostujícího brankáře. O minutu a půl později ale přeci jen dokázali Piráti skórovat. Jakub Navrátil byl v šanci faulován a následně se ke kotouči dostal Jakub Köver, jenž již neměl problém poslat ho do sítě.

Liberečtí se ale dokázali dostat na dostřel jediné trefy, když za přibližně dvě minuty dostal Petr Wiencek zpětnou nahrávku a střelou mezi betony vsítil čtvrtý gól Bílých Tygrů. Hosté to v závěru zkusili s jedním bruslařem v poli navíc, ale kýžený vyrovnávací gól z toho nebyl. Pět vteřin před koncem základní hrací doby navíc dokázal Jakub Lauko trefit opuštěnou klec a zpečetil tak chomutovské vítězství.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Liberec byl kvalitní soupeř. Věděli jsme jaké má kvality. Utkání jsme začali špatně, soupeř nám dal zbytečnou branku. Zápas jsme nakonec dotáhli do úspěšného konce, ale dělali jsme spoustu individuálních chyb. Výsledek mohl být daleko jednodušší. Předvedená hra z naší strany není taková, jakou bychom si představovali. Zatím ale jedeme úspěšně, přesto se musíme zaměřit více na obranu a individuální chyby musíme odstraňovat. Myslím si, že přerušení hru nijak neovlivnilo. Pro oba celky to bylo stejné. Při návratu na led jsme dali gól, kterým jsme zvýšili na 2:1. Ale jak jsem již říkal, předvedená hra není z naší strany taková, jakou bychom chtěli.“