Starší dorost se stává vícemistrem extraligy, na Kometu bohužel nestačil

Napsal 29.03.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Starší dorostenci zavítali ke druhému finálovému utkání na led DRFG arény v Brně. Kometa měla k dispozici mečbol, jelikož utkání v Chomutově vyhrála 5:3. Moravané na svého soka opět vlétli jako střela a již po jedenácti minutách vedli 3:0. Domácí si zbytek utkání pohlídali a Chomutov porazili stejným výsledkem, jako v prvním utkání. Piráti tak končí v extralize na krásném, druhém místě.
F2 út 29.3.2016
KOM
5:3(4:0, 0:1, 1:2)
Kometa
Dostál – Trnka, Furch, Zábranský, Kučera, Král, Zukal, Jeřábek, Mikyska – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Mlynář, Knap, Havránek, Frydrych, Ferda, Süss, Nečas
Pavlát – Buchtela, Seeman, Novák, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Lauko, Polák, Kulich, Krivošík, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šilar.

Kometa
5. Havlát (Mikyska, Čejka), 8. Havránek (Nečas), 11. Ferda, 20. Süss (Frydrych, Zábranský), 44. Havránek (Novák, Nečas)
28. Smutný (J. Svoboda, Köver), 48. Koblížek (Polák, Chlán), 56. Hřebíček (Novák, Krivošík)

5:6
2:2
1:0
26:38
Čech, Kika - Braško, Lukš

První třetinu zvládli hokejisté brněnské Komety na jedničku s hvězdičkou. Hned v páté minutě domácí ukázali, že to Chomutov nebude mít ve velmi pěkně zaplněné DRFG Areně jednoduché. V přesilovce napřáhl od modré obránce Mikyska a jeho střelu šikovně tečoval Robert Havlát - 1:0. Vzápětí pádili na branku Knap s Frydrychem, leč druhý jmenovaný nedokázal překonat Pavláta, který se stihl včas přesunout k levé tyči. Tlak Komety pokračoval a ihned po buly se dostal k puku Dalimil Mikyska, jenž předložil před odkrytou bránu kotouč na Tomáše Havránka a tomu už nezbývalo nic jiného, než dopravit touš do sítě - 2:0.

Chomutov dal o sobě poprvé vědět v desáté minutě. Ve skrumáží se zorientoval Kulich a Dostál musel zasahovat. Piráti si vynutili slušnou převahu a zároveň i přesilovou hru, jenže místo vstřelení kontaktní branky inkasovali potřetí. V oslabení ujel Radim Ferda a mazácky mezi betony překonal Pavláta - 3:0. V závěru první dvacetiminutovky udeřilo brněnské komando počtvrté. Důraz v předbrankovém prostoru uplatnil Jan Süss - 4:0. Výkon Komety v závěru podtrhl skvělým semaforem gólman Dostál po nebezpečné střele Krivošíka.

Ve druhé periodě měli o něco více ze hry hostující borci, kteří zaměstnávali Dostála ošemetnými pokusy. Krivošík střílel z otočky těsně vedle, následně se už prosadil Michal Smutný, který byl sám před bránou a zavěsil – 4:1. Hrál se vyrovnaný hokej, Kometa dobře bránila a hlídala si prostor před svou bránou. Do mnoha šancí se nedostávala, přesto měla v závěru třetiny jednu tutovku. Mlynář uvolnil do brejku Ferdu a brněnský kapitán se táhlou střelou neprosadil, neboť ho vychytal gólman hostů.

Do třetí třetiny vstoupila Kometa aktivně. Nejprve Král trefil tyč a posléze propukla v DRFG Areně již pátá radost. Nečas sice neprostřelil chomutovského gólmana, ale Tomáš Havránek byl střelou bekhendem úspěšnější a zvýšil na 5:1. Piráti se však nevzdali, Polákovu dělovku ještě Dostál vyrazil, jenže Tomáš Koblížek z druhé vlny propálil brněnského strážce svatyně – 5:2. Necelých pět minut před koncem zadělali hosté na drama, v přesilovce napřáhl golfákem Martin Hřebíček a bylo rázem 5:3.

Marek Moskal (Kometa Brno): Jsem šťastný za kluky, že jsme to zvládli. Musím smeknout před Chomutovem, který hrál skvěle jak doma, tak tady v Brně. Utkání jsme vyhráli především díky první třetině, ve zbývajících dvou jsme svůj náskok hlídali. Jsme rádi za celý klub, že jsme vyhráli titul v této kategorii. Přeci jen už je to kategorie, kdy kluci pomalu pokukují po juniorce, respektive áčku. Sešly se nám tu teď skvělé ročníky, postavili jsme to nejlepší, co jsme mohli, takže mi nezbývá, než klukům ještě jednou poděkovat za celou sezonu.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Myslím si, že jsme si nesmyslně prohráli zápas doma, začali jsme bázlivě. Domácí nás dnes na začátku předčili v aktivitě a celý zápas rozhodla první třetina, kdy nám domácí utekli o čtyři góly. Pak si ten zápas relativně kontrolovali, i když jsme se snažili: chtěli jsme chodit do brány a zápas skončil, jak skončil. Já můžu domácím jen pogratulovat k titulu.