Starší dorost zatím neporažen, tři body získal i proti pražské Spartě

Napsal 03.09.2016 Jakub Borovský, Kateřina Kundertová
P r a h a / C h o m u t o v - Piráti i ve druhém kole NOEN extraligy staršího dorostu vybojovali tři body. Po úspěchu s Kladnem odjeli na led Sparty, kde už ve 25. minutě vedli o tři branky. Nástup Pražanů svěřenci Miroslava Buchala ubránili a pohlídali si konečný výsledek.
2.kolo so 3.9.2016
SPA
3:4(1:3, 2:1, 0:0)
Sparta
Škorpík – Kozák, Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Hanuš – Švarc, Šišolák, Gnusin, Nacházel, Dani, Čížek, Schwamberger, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel
Běhula – Seemann, Starý, Jungvirt, Jírovec, Štochl, Kleiner, Studený, Procházka – Köver, Bajer, Breczko, Lauko, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Koblížek, Brandner, Černý

Sparta
9. Pavel (Čech, Hanuš), 32. Čech, 35. Kropáček (Švarc)
10. Navrátil (Köver), 14. Bajer (Kleiner, Lauko), 18. Köver (Lauko), 25. Navrátil (Köver, Procházka)

6:6
1:2
0:1
35:23
56
Škrobák - Gančarčík, Doležal

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří měli na začátku hned několik šancí. Ani Daniho pokus, ani situace, kdy jeli tři sparťani sami na Běhulu, však gólem ještě neskončila. Po těchto nezdarech se hra začala vyrovnávat. Přesto jako první slavila Sparta, když Štěpán Čech našel před brankou volného Ondřeje Pavla, který otevřel v deváté minutě skóre zápasu – 1:0. Ovšem to bylo po gólové stránce ze strany domácích v první třetině vše.

Vyrovnání přinesl o minutu později Jakub Navrátil – 1:1. Při vyloučení domácího Hanuše vypálil od modré čáry Josef Bajer a poslal svůj tým ve 14. minutě do vedení – 1:2. Ani to však ještě nebyl ze strany Pirátů konec. Dvě a půl minuty před koncem třetiny ujel ve vlastním oslabení Jakub Köver, který překonal domácího gólmana Škorpíka a zvýšil náskok – 1:3.

Druhou třetinu začali lépe domácí, ke gólu měli několikrát velmi blízko, když Čížek dvakrát neuspěl proti Běhulovi. A tak na druhé straně udeřili Piráti. Při vyloučení Čecha se i v druhé přesilové hře podařilo hostům ve dvacáté páté minutě vstřelit branku, když se po kombinaci s Köverem a Procházkou dostal ke střele Jakub Navrátil, jenž zvýšil na rozdíl třech gólů – 1:4. Ani to však sparťanský tlak nezastavilo, naopak si domácí stále vytvářeli další šance.

Domácí dostali příležitost v podání přesilové hry, kterou vteřinu před jejím koncem využil Štěpán Čech, jenž projel mezi obránci a pohotově prostřelil Běhulu – 2:4. Další trefu zaznamenala Sparta o tři minuty později, kdy úspěšný pokus oslavil Vojtěch Kropáček – 3:4. Do konce třetiny měli domácí ještě několik šancí skórovat, ovšem ani jedna střela vyrovnání nepřinesla. A když ani Chomutovští nedokázali využít přesilovku, do šaten se odcházelo za stavu 4:3 pro Piráty.

Třetí část se nesla hlavně v režii bránění. Oba týmy nechtěly udělat chybu a k vidění bylo hodně pasáží, kdy se pouze bojovalo o kotouč ve středním pásmu. Pražanům se podařilo dostat puk za Běhulova záda v přesilové hře, rozhodčí ale ihned rozpažil pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Oba celky si vytvořily šance ke skórování. Na straně Sparty chyběl kousek, aby Pavel při samostatném uniku úspěšně zakončil bekhendovou střelu. Škorpík zase vytáhl lapačku proti střele Kleinera. Když byl dvě minuty před koncem vyloučen domácí hráč, možnost prodloužení se pomalu ztrácela. Pražský tým ještě zkusil odvolat brankáře, ovšem kýžený výsledek to nepřineslo a Chomutov si domů veze výhru 4:3.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): „Bohužel si myslím, že jsme si utkání prohráli sami, protože jsme měli mnoho zbytečných faulů. A druhý takový velký rozdíl mezi Chomutovem a námi byl, že jsme netrefovali branku, a když netrefíme branku z mnoha střel, nemůžeme dát gól. Myslím, že to byly dva zásadní důvody našeho prohraného zápasu.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Já myslím, že jsme odehráli slušné utkání. Vytvořili jsme si šance, které jsme využili. Po našich chybách jsme zbytečně pustili soupeře do hry ve druhé třetině. Třetí třetina byla z obou stran o obraně, domácí se museli tlačit a naštěstí to vyšlo, my jsme se ubránili a vezeme si tři body.