Starší dorostenci deklasovali rivala, Litvínovu nasázeli pět branek

Napsal 23.09.2016 Michal Luxa
L i t v í n o v / C h o m u t o v: V sedmém kole NOEN extraligy staršího dorostu bylo k vidění severočeské derby, v němž porazili Piráti stejně staré vrstevníky z Litvínova 5:0. Chomutovští mladíci od začátku duelu tahali za další konec provazu a právem si připsali tři body. Dvě branky vsítil Kryštof Ouřada, k němuž se postupně přidali David Černý, Miroslav Hradecký a Jakub Lauko. V brance Chomutova zářil Richard Běhula, jenž zastavil všechny střely soupeře a připsal si do statistik čisté konto.
7.kolo pá 23.9.2016
LIT
0:5(0:2, 0:2, 0:1)
Litvínov
Kožnar – Žižka, Havlík, Bártek, Myšák, Černohorský, Hipius, Cikánek – Bartoš, Jouza, Vopat, Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Ineman, Svoboda, Pavlíček
Běhula – Štochl, Jírovec, Seemann, Procházka, Kleiner, Jarý, Záruba, Köver, Prokop, Černý, Breczko, Lauko, Günther, Hradecký, Koblížek, Ouřada

Litvínov
7. Ouřada (Köver), 14. Černý (Köver, Jírovec), 30. Hradecký (Seemann, Koblížek), 38. Lauko (Günther, Koblížek), 55. Ouřada (Černý)

6:8
0:1
0:0
21:36
75
Folk – Votrubec, Ševic

Vyhrocená první třetina utkání derby mezi Litvínovem a chomutovskými Piráty nabídla dvě vstřelené branky. V sedmé minutě se jako první mohli radovat hostující hráči. Kryštof Ouřada tečoval tvrdou střelu Kövera od modré čáry a gólman byl bez šance – 0:1. Poté měli možnost Litvínovští srovnat stav utkání v přesilové hře, jenže ji nevyužili a hosté je potrestali. David Černý si našel kotouč na mezikruží a svižnou střelou nedal domácímu brankář šanci – 0:2.

Ani ve druhé třetině se domácím nepodařilo vstřelit branku, ba naopak, dvě inkasovali. V polovině utkání dostal mnoho prostoru před Kožnarem Miroslav Hradecký a bez problémů zavěsil – 0:3. Čtvrtou branku zaznamenali Piráti v osmatřicáté minutě. Jakub Lauko z kruhů zavěsil kotouč pod břevno Kožnarovy branky a už to zavánělo debaklem – 0:4.

Stejně jako v prvních dvou třetinách, tak i v té třetí se mnohokrát vylučovalo. V pětapadesáté minutě prudkou střelou z bezprostřední blízkosti překonal domácího gólmana Kryštof Ouřada, který uzavřel brankový účet dnešního utkání – 0:5.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Soupeř byl v tomto utkání před oběma brankami i v obou pásmech aktivnější. Z naší strany tam bylo hodně nedůrazu a kroužkování. Necháváme se vylučovat za zbytečné fauly, které nic neřeší.