Starší dorostenci i podruhé dokázali porazit sešívané, tentokrát o jednu branku

Napsal 29.10.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci 18. kola NOEN Extraligy staršího dorostu přivítali starší dorostenci na svém ledě pražskou Slavii. Na branky jsme si museli počkat až do druhé třetiny. Za Piráty se střelecky prosadil Miroslav Hradecký, Petr Chlán a Jakub Navrátil. Domácí tak i potřinácté v řadě dokázali zvítězit, tentokrát 3:2 a v tabulce se nachází stále suverénně na první příčce.
18.kolo so 29.10.2016
3:2(0:0, 2:0, 1:2)
SLA
Skokan – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený (A), Jarý, Viktorin – Köver (C), Veselý, Černý, Bajer, Chlán, Günther, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Ouřada, Brandner
Slavia
Vecka – Melovič (A), Kučera, Erben, Vobořil (C), Zderadička, Macek, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Hnát, Marek, Furch

32. Hradecký (Veselý, Kleiner), 36. Chlán (Veselý, Navrátil), 46. Navrátil (Chlán, Brandner
Slavia
53. Vaniš (Vobořil, Hnát), 60. Brož (Vobořil)

David Černý - 2+10 osobní trest, zásah do oblasti hlavy a krku

Ihned po šestnácti odehraných sekundách se Jaroslav Brož dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Svou povedenou střelou však orazítkoval pouze tyč Skokanovy svatyně. Zhruba o dvě minuty později se Veselý dostal do samostatného úniku, ve kterém byl však faulován a rozhodčímu tak nezbývalo nic jiného, než nařídit trestné střílení. Jakub Veselý ale branku z trestného střílení nedokázal vstřelit. V čase 05:17 se opět Veselý dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Jeho nebezpečný střelecký pokus však Vecka vyrazil pouze k jednomu z domácích protihráčů. Tomu se sice podařilo vstřelit branku, kterou však rozhodčí neuznal z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Zhruba o tři minuty později dokázal Hnát tečovat střelu od modré čáry, kterou vyslal jeden z jeho spoluhráčů pouze do tyče Skokanovy svatyně. V čase 09:25 se Chlán s kotoučem proháčkoval až ke střele z levého kruhu. Jeho střelecký pokus mířený ke vzdálenější tyči však skončil jen těsně vedle. V samotném závěru první třetiny se ještě Ouřada dostal do zajímavé šance, když dostal před branku skvělou přihrávku od Černého. Kryštof Ouřada ale nedokázal prostřelit svou střelou mířenou mezi betony brankáře sešívaných.

Začátek druhé třetiny byl z obou stran velice opatrný. Větší šanci jsme neviděli prakticky do 27. minuty, když se Grim dostal zcela osamocen ke střele těsně před Skokanem, který však proti jeho střele vytáhl fantastický zákrok. Domácí se poprvé v dnešním utkání prosadili v čase 31:17. Kleiner našel přihrávkou z levého kruhu u pravé tyče úplně volného Veselého. Ten střelou z první trefil pouze tyč, od které se kotouč odrazil před branku k úplně volnému Miroslavu Hradeckému, a ten už se do odkryté klece nemýlil – 1:0. Zhruba o čtyři minuty později mohl Bajer poslat domácí do dvoubrankového vedení, když se dostal ke kotouči zcela osamocen před Veckou. Bajer však nedokázal kotouč do sítě. O půl minuty se ale domácí přeci jen dočkali branky. Petr Chlán převzal kotouč v mezikruží. Následně se s ním dostal až před Vecku, kterého dokázal prostřelit backhandovou střelou, kterou poslal nekompromisně pod horní tyčku – 2:0. V další zajímavé šanci se ocitl v samém závěru třetiny David Černý, který se dostal ke kotouči zcela osamocen před Veckou. Jeho backhandový pokus však tentokrát Vecka skvěle vyrazit mimo tři tyče.

Jan Grim mohl ihned na začátku třetí třetiny snížit na rozdíl jedné branky. Jeho střelecký pokus z levého kruhu mířený ke vzdálenější tyči však Skokan dokázal skvěle chytit do své lapačky. V čase 45:26 ujel obráncům Chlán, ale byl faulován a rozhodčí nařídil dnes již podruhé trestné střílení. Petr Chlán ale Vecku mířenou střelou nad beton nedokázal prostřelit. Zhruba o čtvrt minuty se ale domácí dokázali střelecky prosadit. Chlán vybojoval kotouč za brankou soupeře pro Brandnera. Ten následně poslal kotouč k levé tyči, kde se nacházel osamocený Jakub Navrátil, a ten už neměl problém kotouč poslat do poloodkryté klece – 3:0. V čase 50:30 se dostal Bajer ke střele z mezikruží. Jeho povedený střelecký pokus rozezvučel pouze tyč za Veckovými zády. O dvě minuty později hosté dokázali snížit na rozdíl dvou branek. Jiří Vaniš vyslal na branku ukrytou střelu z levého kruhu, po které kotouč skončil až za zády bezmocného Skokana – 3:1. V samotném závěru utkání hráli hosté přesilovou hru a k tomu ještě bez brankáře. V čase 59:44 toho využil Jaroslav Brož, který napřáhl ke střele od modré čáry a kotouč po jeho střele rozvlnil síť za bezmocným Skokanem, který přes skrumáž hráčů před sebou toho příliš neviděl – 3:2.