Starší dorostenci končí, v rozhodující bitvě na Plzeň nestačili

Napsal 11.03.2017 Kateřina Kundertová, Jan Picka
P l z e ň/C h o m u t o v - Piráti odjeli k rozhodujícímu třetímu utkání čtvrtfinále NOEN extraligy staršího dorostu do Plzně. Po bezbrankové první třetině otevřeli skóre domácí, odpověď ale našel Ondřej Buchtela. V poslední periodě se prosadili dvakrát indiáni, a postupují tak do semifinále. Pro Piráty sezóna končí.
ČF3 so 11.3.2017
PLZ
3:1(0:0, 1:1, 2:0)
Plzeň
Kolář – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Kvasnička – Reitspies, J. Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal, Straka, Hajšman, Eret, Hasman, Kovařík
Běhula – Štochl, Seemann, Zeman, R. Procházka, Buchtela, Kleiner, Jarý – Köver, Veselý, Bajer, Lauko, Chlán, Navrátil, Svoboda, Koblížek, Ouřada

Wütherle – Špůr, Klouček

Úvodní minuty rozhodujícího utkání mezi Plzní a Chomutovem byly nesmírně vyrovnané, hrál se dost opatrný hokej, což v podstatě platilo po celý zbytek první části. Obrovské šance příliš k vidění nebyly, spíše jen záblesky. Jeden takový předvedl chomutovský Jan Svoboda, který se prohnal až před Kristiána Koláře, ale betony domácí gólmana nepropálil. Následovala první přesilová hra Plzně, ve které si indiáni větší šanci nepřipsali. Richard Běhula v brance Pirátů byl bez práce, o chvíli později už si ale téměř zachytal.

Řítil se na něj totiž domácí Josef Roubal, proháčkoval se až před branku Severočechů, poté se blýskl i pěknou kličkou, ale jeho zakončení šlo těsně mimo. Podobnou akci předvedl následně i Vít Reitspies, rovněž se dostal až před Běhulu, jenže jeho beton neprostřelil. V poslední minutě první třetiny střílel z první Kryštof Ouřada, ale domácí gólman Kristián Kolář se včas přesunul a zastavil jeho ránu vyrážečkou.

Do prostřední části indiáni doslova vlétli, hned zkraje třetiny zasypali hostující klec střelami, ale dlouho se jim nedařilo Richarda Běhulu propálit. Ten kapituloval až v oslabení! Indiáni sehráli přesilovku skvěle, Jan Matiášek byl úplně volný mezi kruhy, ale ještě nestřílel, protože viděl lépe postaveného Petra Ereta, které se nerozmýšlel a hned pálil do odkryté klece. O dvě minuty později se z gólu radoval i domácí Jakub Procházka, ale těsně před jeho zakončením zapískal hlavní sudí, takže branka nemohla být uznána.

A i nadále měla Plzeň navrch. Střelec Eret se dostal před branku, trefil Běhulu do masky a mohl dorážet Matiášek. Jenže puk byl neposedný, domácí kanonýr ho nezpracoval na první dobrou, takže nakonec trefil prázdnou branku jen z boku. Do hry se Piráti vrátili při početní výhodě, když od modré čáry vystřelil Ondřej Buchtela, před brankou clonili a asi také tečovalo puk několik hokejistů, takž touš nakonec skončil až za zády Kristiána Koláře. Po čtyřiceti minutách tedy na kostce svítil stav 1:1

Ve třetím dějství rozhodli o své výhře a postupu domácí indiáni! Postup Západočechům vystřelil během přesilové hry obránce David Kvasnička, který si najel mezi kruhy a přesnou ranou pod břevno zajistil Plzni vítěznou trefu. Krátce po utkání odcestoval mladý bek do Ostravy k rozhodujícímu duelu předkola proti Vítkovicím. V samém závěru odvolal hostující celek brankáře a zkoušel to v šesti hráčích. Jenže trefili se opět domácí, postup do dalšího kola play-off zpečetil sekundu před koncem povedenou střelou z dálky Filip Přikryl.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Dnešní utkání jsme odehráli skvěle. Obrovská výhoda byla ta, že nám pomohl David Kvasnička, hráč z A-týmu a reprezentant. Jestli naši obránci vnímali, tak se od něj mohli leccos přiučit. V zápase jsme byli po celou dobu lepší, rozhodčí nám navíc předčasně upřel gól, když brzo zapískal. Duel jsem odehráli na sto procent, jak Chomutov makal na domácím ledě, tak to bylo i z naší strany dobré, dostali jsme jen jeden náhodný gól. Štěstí k tomu musí být, ale dnes jsme si to tím výkonem zasloužili.

Miroslav Buchal (HC Piráti Chomutov): V prvním utkání v Plzni jsme vedli 2:0, nesmyslným faulem, který si rozhodčí vymyslel, se dostali domácí do hry a vyhráli. Doma bychom to krásně uhráli, mohlo to být 2:0 pro nás, všechno by bylo jinak. Výkon rozhodčího v prvním utkání i dnes byl katastrofální.