ST. DOROST - reportáž

Starší dorostenci loupili v předposledním kole nadstavby v Liberci, rozhodla druhá třetina

Napsal 8.2.2017 Marcel Holl
L i b e r e c / C h o m u t o v - V předposledním patnáctém kole nadstavby NOEN extraligy zajížděli Piráti na led Liberce. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v oslabení Kryštof Ouřada. Na něho navázal o téměř deset minut později Josef Bajer. Díky těmto dvěma brankám a čistému kontu brankáře Richarda Běhuly si svěřenci trenéra Miroslava Buchala odvážejí z pod Ještědu plný bodový zisk.
N15 st 8.2.2017
LIB
0:2(0:0, 0:2, 0:0)
CHM
Liberec
Novák – Aubrecht, Krejsa, Adamec, Charvát, Had, Ira, Bálik, Žůrek – Rychlovský, Dospěl, Šír, Mocek, Maťátko, Damašek, Bitman, Hájek, Kotyza, Piroutek, Šafařovský, Bouřil.
Chomutov
Běhula – Štochl, Zeman, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý – Veselý, Černý, Bajer, Baier, Jaroš, Navrátil, Mežnar, Hradecký, Šafránek, Brandner, Ouřada.

Branky a nahrávky

Liberec
Chomutov
29. Ouřada (Navrátil, Studený), 38. Bajer (Mežnar, Černý)

Statistiky

Vyloučení
4:7
Využití
0:0
V oslabení
0:1
Střely na branku
26:31
Diváci
81
Rozhodčí
Vyštejn – Beneš, Kurtin

Shrnutí

Utkání začalo velmi aktivně a šance byly k vidění na obou stranách kluziště. První příležitost k otevření skóre měl liberecký Hájek, který šikovně tečoval nahození Charváta od modré čáry. Chomutovský brankář Běhula byl ale pozorný. I hosté se mohli dostat do vedení. Jaroš našel dobře postaveného Ouřadu, ten ale z hranice brankoviště nedokázal puk poslat do sítě.

Druhá část první periody patřila Tygrům, alespoň co se vytvořených šancí týče. Střely Damaška ani Kotyzy však brankou neskončili, stejně tak jako spolupráce Šíra s Piroutkem, po které druhého jmenovaného v dobré pozici vychytal brankář Chomutova. Na druhé straně podržel Bílé Tygry Novák, když zlikvidoval samostatný únik jednoho z hostů.

Druhá třetina vyšla lépe hostům, kteří pokračovali v tempu nastoleném v první třetině. Liberečtí tak aktivní nebyli a otěží utkání se proto chopili Piráti. Ve dvacáté osmé minutě, při přesilovce Tygrů, ujel obraně chomutovský Kryštof Ouřada a v souboji s Novákem byl úspěšný a otevřel skóre - 0:1.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra na obou stranách znatelně přitvrdila. Už se zdálo, že do třetí části se půjde pouze s jednobrankovým náskokem Chomutova, ale hosté v závěru třetiny dokázali udeřit ještě jednou. Zmatku před brankou domácích a nedůrazu obrany Tygrů využil Josef Bajer, který se prosmýkl brankovištěm a zasunul puk do branky pod padajícím Novákem - 0:2.

V třetí třetině se hráči z města pod Ještědem snažili vývoj utkání zdramatizovat, ale obrana hostů byla pozorná. Když už ale přeci jen k ohrožení branky Pirátů došlo, byl brankář Běhula na svém místě, nebo měl alespoň dobře postavenou branku jako v padesáté šesté minutě, kdy byla proti snížení skóre tyčka. Za zmínku jistě stojí také férové gesto obránce Žůrka, který v závěru utkání přiznal, že nebyl faulován a ušetřil tak rozhodčím nesprávné rozhodnutí.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): První třetina byla z naší strany poměrně slušná, ale od druhé třetiny jsme hráli špatně. Dneska jsme si nezasloužili vyhrát. Dělali jsme spoustu chyb, v naší hře bylo spoustu nepřesností, chyběl tlak do brány a předvedený výkon zkrátka nebyl dobrý. Teď máme 14 dnů na to, aby jsme se vrátili do pohody a připravili se na play off.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Sehráli jsme velmi dobrý zápas. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Výborně nám zachytal brankář, fungovala nám i obrana. Dali jsme dvě krásné branky. Kluci zápas perfektně odbojovali a získali velmi důležité tři body do tabulky.