Starší dorostenci prohráli na Slavii o gól, v tabulce ale stále zůstávají na první příčce

Napsal 25.11.2016 Tomáš Vogl, Martin Penker
P r a h a / C h o m u t o v - V rámci pětadvacátého kola NOEN extraligy staršího dorostu zavítali Piráti na led pražské Slavie. Piráti nezačali vůbec dobře a už ve druhé minutě inkasovali. Následně jim nevyšel ani začátek druhé třetiny a domácí tak vedli po pětadvaceti minutách už 3:0! Do konce druhé třetiny ale Chomutovští ještě snížili na rozdíl jedné branky. To však bylo vše, co dokázali a z ledu pražské Slavie tak odjeli s prázdnou. Tým trenérské dvojice Buchal–Petrovka prohrál potřetí za sebou.
25.kolo pá 25.11.2016
SLA
3:2(1:0, 2:2, 0:0)
Slavia
Vecka – Melovič, Hovorka, Erben, Vobořil, Zderadička, Holý, Stark – Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Marek, Klapka, Martínek, Furch, Janča
Běhula – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorin – Kover, Veselý, Černý, Clán, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Koblížek, Brandner, Ouřada

Slavia
2. Hradil (Stark), 23. Hradil (Martínek), 25. Všetečka (Hradil, Melovič)
35. Köver (Studený, Koblížek), 40. Navrátil (Procházka, Chlán)

Jan Grim - 10 minut nesportovní chování

Slavia vletěla do zápasu jako uragán, ihned v první třetině si vymodlila přesilovou hru a tu také brzy využil Damien Hradil. Objevil se s pukem sám před chomutovským brankářem a z otočky pohotově zametl hrací předmět do branky. V dalším průběhu třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, veškeré gólové příležitosti na obou stranách zůstaly po hříchu nevyužity.

Domácím se povedl vstup i do druhé části, Martínek vykouzlil zpoza branky přesný pas na Damiena Hradila a ten, ač obklopen celou pěticí protihráčů, nezaváhal.

Utkání bylo plné faulů a následných přesilových her, v jedné z nich v pětadvacáté minutě pokračovalo gala představení Hradila, který naservíroval Robinu Všetečkovi pas před prázdnou branku. 3:0 proti lídrovi soutěže? Fantazie!

Kdo čekal rychlou odpověď Pirátů, musel být překvapen, vršovické mužstvo pečlivě bránilo a Vecka chytal bezchybně. Naopak na druhé straně ujížděli slávisté dva sami na brankáře, namlsaný Hradil ale situaci zazdil.

A tak opět platilo otřepané sportovní klišé ‘‘Nedáš, dostaneš.“ Jakub Köver ukradl kotouč Grimovi a svižnou ranou prostřelil Vecku. Za pět minut navíc domácí dostali z přesilovky gól do šatny, Jakub Navrátil procedil puk do brány pod Veckovými betony.

Jak se brání hubené jednogólové vedení předvedli červenobílí v poslední třetině. Obětavost, držení se taktických pokynů, ale i nezbytná aktivita směrem dopředu, to vše bylo vidět ve hře Slavie. Navýšit náskok mohli svými pokusy Marek i Melovič, oba ovšem zastavila branková konstrukce Skokanovy klece.

S velkým přispěním jistě chytajícího Vecky přežili Pražané i závěrečný tlak Pirátů a tři body tedy zůstaly v Edenu.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Byl to těžký zápas, soupeř vede tabulku, ale zhruba do poloviny utkání jsme ho přehrávali a do ničeho nepustili. Také nás podržel gólman, pak jsme ale neproměnili únik dva na nikoho a tím se zápas otočil. V poslední třetině jsme ale zase hráli podle našich představ, byla tam bojovnost, obětavost a maximální nasazení. Výhry si moc ceníme.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Ve druhé třetině jsme udělali nějaké chyby a to se to pak těžko honí, ale za předvedený výkon jsme si alespoň remízový výsledek zasloužili. Soupeři gratuluji k výhře.“