Starší dorostenci si poradili s Letňany, zápas ovládli v závěrečné třetině

Napsal 01.10.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V desátém kole NOEN Extraligy staršího dorostu Piráti přivítali na svém ledě pražské Letňany, které zdolali v poměru 4:2. Střelecky se prosadil Jakub Veselý, Tomáš Koblížek, David Černý a Kryštof Ouřada. Chomutov tak bere další tři body do tabulky.
10.kolo so 1.10.2016
4:2(1:0, 0:0, 3:2)
LET
Běhula – Štochl, Seemann, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Záruba – Köver, Černý, Lauko, Günther, Hradecký, Navrátil, Veselý, Koblížek, Ouřada
Letňany
Hamalčík – Klikorka, Prebsl, Antoš, Schönbauer, Lytvynov – Nárovec, Nedorost, Kocík, Fabiánek, Soukup, Danov, Eg Larsen, Rousek, Kubíček, Novák, Jelínek

5. Veselý (Köver, Ouřada), 50. Koblížek (Lauko, Kleiner), 54. Černý (Studěný, Koblížek), 56. Ouřada (Veselý, Studený)
Letňany
53. Antoš (Danov), 60. Larsen (Rousek, Novák)

4:1
0:0
0:1
100
Fiala – Svoboda, Šmika

Domácí na svého soupeře vlétli hned od začátku utkání. V čase 03:36 ujel obráncům Jakub Köver, ale jeho následné zakončení dokázal brankář soupeře chytit. Piráti si dokázali vypracovat další slibnou šanci zhruba o minutu později, když Jakub Lauko dostal skvělou přihrávku mezi kruhy, ale jeho následný tvrdý pokus dokázal Hamalčík taktéž chytit. Do první vážnější šance se dostali v čase 09:36 také hosté, když se Rousek s Nedorostem dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný našel Nedorosta, ten ale následně nedokázal prostřelit Běhulu. Zhruba o minutu později si vypracovali další větší šanci také domácí, když Navrátil vybojoval kotouč za brankou soupeře, následně si s ním sjel do levého kruhu, odkud vystřelil, ale Hamalčíka nedokázal překonat. V čase 14:19 jsme se dočkali prvního gólu. Domácí se dostali do přečíslení tři na dva. Kotouč se dostal po ose Ouřada, Köver až k Jakubu Veselému, který se střelou z levého kruhu nemýlil – 1:0. Zhruba minutu před koncem první třetiny se poprvé v dnešním utkání vylučovalo. David Černý dostal dvě minuty za napadení a následně čtyři sekundy před koncem první periody ještě dostal dvouminutový trest za podražení brankář domácích, Richard Běhula. Hosté si tak do druhé třetiny odnesli přesilovku pět na tři.

Hosté ale tuto dvojnásobnou přesilovku využít nedokázali. Po úspěšně ubráněné přesilovce Piráti zamkli svého soupeře na delší dobu ve svém útočném pásmu, ale střelecky se prosadit nedokázali. V čase 30:49 se Piráti dostali do vážnější šance, když Lauko zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho zadovkou přenechal Koblížkovi, který následně volil střelu mezi betony, ale Hamalčík si mezírku pod svými betony pohlídal a kotouč tak chytil. Zhruba o dvě minuty později vyzkoušel pozornost brankáře domácích ihned po buly Kocík. Běhula však obstál na výbornou a tento střelecký pokus v pohodě chytil. V čase 34:42 se ocitl zcela osamocen před Běhulou Lukáš Nedorost. Běhula však jeho střelecký pokus skvěle chytil do své lapačky. Zhruba čtyři minuty před koncem mohl zvýšit náskok svého týmu David Černý, ale střelou z úhlu orazítkoval pouze tyč hostující svatyně. Těsně před koncem druhé třetiny se dostal do samostatného úniku Jakub Köver, ale na brankáře soupeře nevyzrál.

Domácí vstoupili do závěrečné třetiny lépe, když se v čase 42:34 prezentoval střelou od modré Černý, ale brankáře Hamalčíka překonat nedokázal. Hosté si zhruba po pěti odehraných minutách třetí třetiny zahráli již třetí přesilovku, ale využít jí nedokázali a naopak domácí se dostali v oslabení do zajímavé šance, ale Jakub Köver trefil po skvělé přihrávce Lauka pouze tyčku. V čase 49:57 se domácí prosadili podruhé v dnešním utkání. Tomáš Koblížek dostal nabito na modrou čáru a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře – 2:0. Zhruba o minutu a půl později se dostal v oslabení do samostatného úniku Tomáš Fabiánek, ale na Běhulu nevyzrál. Osm minut před koncem utkání se přeci jenom hosté střelecky prosadili. Milan Antoš převzal kotouč ve středním pásmu, poté se s ním dostal do mezikruží, odkud překonal brankáře střelou po víko – 2:1. Domácí vzápětí dokázali opět zvýšit svůj náskok na dvě branky. V čase 53:41 se dostal ke střele od modré Studený, jeho pokus Hamalčík vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel David Černý a ten dokázal nadvakrát překonat brankáře – 3:1. Neuběhly ani tři minuty a domácí vstřelili další branku. Jakub Veselý našel svou přihrávkou v levém kruhu úplně volného Kryštofa Ouřadu, který se dokázal prosadit střelou pod horní tyčku - 4:1. Zhruba tři minuty před koncem zápasu se dostal do obrovské šance Kryštof Ouřada, ale jeho pokus do polo odkryté klece dokázal jeden z obránců zblokovat mimo tři tyče. Zhruba půl minuty před koncem utkání se ještě střelecky prosadili hosté, když se dostal do samostatného úniku Peter Eg Larsen, ten si položil brankáře a střelou pod horní tyčku snížil na konečných 4:2.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Myslím, že to bylo těžké utkání jako každé jiné. V této skupině není slabšího soupeře. Samozřejmě jsme možná začátek utkání trošičku podcenili. Sice jsme měli více ze hry, ale bez účelu. Málo jsme stříleli, a proto byl výsledek takový, jaký byl. Ve třetí třetině jsme zjednodušili hru a začali jsme konečně chodit do brány. Odskočili jsme na rozdíl tří gólů, ale zase vlastními chybami jsme pustili soupeře zpět do hry druhým gólem a následně šancemi, které měly, ten výsledek mohl vypadat úplně jinak, ale máme tři body a jedeme dál.

Martin Rousek (HC Letci Letňany): Do utkání jsme dnes nevstoupili vůbec dobře. Nebýt gólmana, tak mohlo být rozhodnuto po pěti minutách. Tam měl Chomutov několik velkých šancí. Se štěstím jsme to ubránili a pomalu jsme to jakoby trošičku vyrovnali, trošičku jsme začaly být také nebezpeční. Potom jsme dostali gól a ve druhé třetině si myslím, že to bylo takové utkání bez šancí. Druhá třetina byla vyrovnaná a ve třetí třetině nás zase Chomutov dostal pod tlak a paradoxně když dali na 2:0 tak šli na jedinou přesilovkou, kterou měli a v ní jsme my měli vlastně nejvíc šancí a dali jsme gól na 2:1. Mysleli jsme, že se nadechneme alespoň trochu k náporu, ale Chomutov nás srazil dalšími dvěma góly. Myslím, že Chomutov vyhrál zaslouženě, že byl od začátku lepším týmem jak v pohybu, tak na puku a zaslouženě tak vyhrál.