Starší dorostenci si s Hradcem Králové poradili v prodloužení

Napsal 22.02.2015 Antonín Domanický
C h o m u t o v - V rámci dohrávky dvanáctého kola nadstavby RAKO extraligy čekalo starší dorostence Pirátů střetnutí s Královskými lvi. V úvodu první třetiny se Piráti dostali do vedení zásluhou Poláka a Tomana. Krátce po půli třetiny snížili hosté gólem Zahradníka. Ve druhém dějství navýšil na 3:1 svým druhým gólem v zápase Toman. V poslední třetině ale hosté během minuty vyrovnali, a tak se muselo rozhodovat v prodloužení, ve kterém bonusový bod pro Chomutov zařídil Polák.
N12 ne 22.2.2015
4:3p(2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
HKR
Strejc – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Běhula, Gröger, Novák, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Tůma, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, Rohla, Adámek
Hr.Králové
Groh – Lier, Šimůnek, Fanderlik, Kynčl, Luštinec, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník, J. Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, F. Moník, Hejna

2. Polák (Lyszczarczyk, Lidák), 9. Toman, 38. Toman (Tůma), 65. Polák (Běhula, Lyszczarczyk)
Hr.Králové
11. Zahradník (Lier), 55. Hnik (Kynčl), 55. Hejna (Lier)

10:13
0:2
1:1
40:32
100

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří již po dvaašedesáti sekundách šli do vedení. Alan Lyszczarczyk posunul puk na volného Toma Poláka, jenž si objel Groha a dal branku. Další šance byla k vidění po pěti minutách hry. Kryštof Hroudný se dostal ke střele před brankou, kterou ale nakonec netrefil. Trestali opět domácí. Josef Toman si najel mezi kruhy, odkud střelou po zemi překonal Groha podruhé.

Hosté za necelé dvě minuty skórovali a stav utkání snížili. Tomáš Zahradník ujel ve vlastním oslabení a lehkou střelou překonal Alexe Strejce. Po dvaceti minutách byl stav utkání výhodnější pro Severočechy.

Ve druhé třetině se do první šance dostali hosté. Jakub Exner poslal puk na Filipa Moníka, jenž tečí nepřekonal chomutovského brankáře. Dlouho se nic nedělo a další příležitost byla k vidění o pár minut později. Odražený puk se dostal ke Štěpánu Matějíčkovi, jenž ale odkrytou branku netrefil. V osmatřicáté minutě ujel v oslabení Martin Tůma a Josef Toman. Druhý jmenovaný dostal puk a přesnou střelou zvýšil vedení domácích.

Začátek třetí části patřil domácím. Josef Toman mohl dát hattrick, ale proti byla hokejka obránce, jenž mu zkazila radost. Dvě minuty na to ujížděl Štěpán Matějček, který ale Strejce nepřekonal. V následujících minutách to na ledě hodně jiskřilo a hodně se vylučovalo. Tato část hry pomohla hostům, kteří během sedmapadesáti sekund dokázali vyrovnat.

>František Hnik projel okolo chomutovského obránce a lehkým přistrčením snížil na 3:2. Netrvalo dlouho a bylo dokonce srovnáno. Přihrávku před branku dostal Martin Hejna, jenž si s pukem poradil nejlépe jak mohl. Rázem bylo srovnáno. V poslední minutě měli Piráti sice dvě veliké šance, ale ani jednu nevyužili, a proto se šlo do prodloužení.

V nastaveném času byli hladovější Piráti, kteří byli nakonec právem odměněni. V poslední minutě nahodil puk Tomáš Běhula, přičemž jeho střelu skvěle tečoval Tom Polák. Kotouč se otřel o tyčku a skončil za zády hradeckého brankáře.