Starší dorostenci zvítězili na domácím ledě proti Letcům z Letňan 3:2

Napsal 19.10.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti měli od začátku utkání převahu, ale skóre otevřeli hosté a domácí museli dotahovat. Vyrovnat se Pirátům povedlo ve vlastním oslabení na konci druhé třetiny. Hosté se sice opět dostali do vedení, to ale smazal dvěma góly František Wágner, přičemž ten druhý, vstřelený šest vteřin před koncem, byl zároveň vítězným.
13.kolo pá 19.10.2012
3:2(0:1, 1:0, 2:1)
LET
Lukeš (Štefka) - Meliško, Páleník, Ringler, Krstev, Macháček A., Bednář, Procházka, Hierman, Pokorný, Szathmáry, Šmíd, Dimitrov, Macháček P., Vlastník, Kaše D., Veselý, Wágner, Strunz.
Letňany
Švihálek (Kosina) - Honetschläger, Hes, Minář, Nebeský, Janda, Štosek, Ječný, Čapek, Rulf, Hruboň, Kučera, Nestrašil, Zleiska, Brejcha, Kroh, Šťovíček, Havel, Neuman, Dyrynk.

38. Procházka (Veselý), 56. Wágner (Kaše D., Macháček P.), 60. Wágner (Kaše D.)
Letňany
18. Brejcha (Ječný, Kučera), 42. Havel (Brejcha, Ječný)

3:2
0:1
1:0
39:21
80

Od začátku první části měli mírně navrch domácí. Hned dvakrát ujeli ve dvou proti jednomu obránci, ale situace řešené střelou byly snadnou kořistí pro brankáře Švihálka. Piráti měli dvě přesilové hry, během kterých poslali několik střel od modré čáry. Nejvýraznější šanci měli domácí po střele Ringlera, která byla sražena hostující obranou jen těsné mimo klec. V šestnácté minutě byl vyloučen domácí Veselý a o necelé dvě minuty později přesilovku Letci využili. Filip Ječný vyslal do útočného pásma TOMÁŠE BREJCHU, který sice byl bráněn dvěma hráči, ovšem dobrou prací tělem si udělal místo a bekhendovou střelou vymetl levý horní růžek klece za gólmanem Štěpánem Lukešem. Více šancí první část nenabídla.

Druhá třetina byla ve znamení velkého tlaku domácích, ze kterého se ale na začátku podařilo hostům několikrát vymanit, aby ujeli v přečíslení dva na jednoho. Ani jedna z těchto situací ovšem neskončila kloudným řešením. Snaha Pirátů byla obrovská, enormní šanci měl ve třiatřicáté minutě Wágner, ale Švihálka sám před bránou nadvakrát nepřekonal. Domácí se ale dočkali ve vlastním oslabení na samotném konci druhé třetiny, kdy ujel Veselý s Procházkou. První jmenovaný si nejprve vychutnal jednoho z obránců Letňan a pak dobruslil až k brankovišti, kde předal puk volnému VÍTOVI PROCHÁZKOVI, který měl práci snadnou. Po dvou třetinách tedy panoval smírný stav 1:1.

První šanci třetí části dostali Letci a využili ji na výbornou. JAN HAVEL ujel podél pravého mantinelu a střelou pod Lukešovu lapačku zvýšil na 2:1. Během jeho střely zápěstím ale inkasoval tvrdý hit obránce, po kterém rozhodně neměl chuť slavit vstřelený gól. Nakonec se ale z ledu zvedl sám a na střídačku se dopravil po svých. Vstřelená branka rozhodně nebyla jediným zábleskem ve hře hostů. V krátkém sledu nastřelili tyč dva hráči Letňan, nejprve Šťovíček a po něm Hroboň. Piráti ale stihli srovnat v padesáté šesté minutě, kdy se do brankoviště prodral FRANTIŠEK WÁGNER a důrazně protlačil kotouč za gólmanova záda. To ale ze strany FRANTIŠKA WÁGNERA nebyla labutí píseň, protože šest sekund před koncem třetí třetiny se k němu odrazil kotouč před bránou a na něm bylo už jen puk protlačit za Švihálka. Piráti tedy zvítězili 3:2.

Radek Šíp(Chomutov):

Nastoupili jsme dnes proti tabulkově slabšímu soupeři, což se možná projevilo na našem výkonu. Dostali jsme z jedné větší šance góla, chtěli jsme však rychle vyrovnat, což se nám nepodařilo. Vyrovnat se nám povedlo v oslabení, což nás povzbudilo a postavilo na nohy. V zápase jsme měli více střel, bohužel bez větší efektivity. Po druhé obdržené brance jsme kluky nabádali aby neklesali na mysli. Nakonec se nám vyplatilo bojovat až do úplného konce a za výhru jsme rádi. Musíme ovšem do dalších zápasů zlepšit produktivitu, ale také hru dozadu.