Staršímu dorostu se vstup do finálové série nevydařil, vedení se ujala Kometa

Napsal 27.03.2016 Michal Luxa
C h o m u t o v - V prvním duelu finálové série NOEN extraligy staršího dorostu nestačili Piráti na Brno, s nimž prohráli 3:5. Chomutovští mladíci po čtyřiceti minutách prohrávali o tři branky, ale ve třetí části výrazně přidali, jenže na vyrovnání to nestačilo. O branky Severočechů se postupně postarali Jakub Lauko, Jakub Köver a Ondřej Buchtela. Série se přesouvá za nepříznivého stavu 0:1 na zápasy do Brna, kde budou Piráti bojovat o vyrovnání.
F1 ne 27.3.2016
3:5(0:2, 1:2, 2:1)
KOM
Pavlát – Buchtela, Seemann, D. Novák, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Lauko, Polák, Kulich, Křivošík, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šilar.
Kometa
Dostál – Trnka, Furch, Zábranský, Kučera, Král, Zukal, Jeřábek, Mikyska – M. Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Mlynář, Knap, Havránek, Frydrych, Ferda, Süss, Nečas.

36. Lauko (Palička), 50. Köver (Koblížek, Hřebíček), 59. Buchtela (Lauko)
Kometa
4. Čejka (Nečas), 16. Havránek (Zábranský, Nečas), 31. Havlát (Mikyska, Čejka), 37. M. Novák (Král, Havránek), 52. Zukal (Hasoň)

7:5
1:2
0:0
29:32
810
Jílek, Würtherle – Špůr, Beneš

Hned ve druhé minutě se do obrovské šance dostal domácí Jakub Köver, jehož pokus z mezikruží zamířil těsně vedle brněnské branky. Naopak Kometa se ze své první akce radovala z branky! V čase 3:37 Vybojoval kotouč Martin Nečas, který našel najíždějícího JAKUBA ČEJKU. Ten se v samostatném úniku blýskl bekhendovým blafákem a otevřel stav zápasu - 0:1. V polovině první periody si oddychl Dominik Pavlát, před nímž se odrazil nahozený kotouč o hranu a zamířil těsně vedle branky.

V šestnácté minutě se hosté dostali do dvoubrankového vedení! Od modré čáry vystřelil Libor Zábranský, jehož pokus usměrnil mezi betony chomutovského brankáře TOMÁŠ HAVRÁNEK - 0:2. Do konce úvodní části zbývalo dvaapadesát vteřin, když se v oslabení dostal do samostatného úniku Filip Palička, ale domácí útočník trefil jen vyrážečku Lukáše Dostála.

Devětadvacet vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky se hráči Komety radovali z dalšího gólu, ale hlavní sudí ještě předtím hru přerušil. Z hranice kruhů vystřelil Tomáš Mlynář, jehož pokus byl velmi nepřesný, ale od zadního mantinelu se odrazil do brankoviště, kde černou gumu ztratil sudí z dohledu. Těsně po polovině utkání tečoval pokus od modré čáry ROBERT HAVLÁT, jenž byl dalším střelcem zápasu - 0:3.

Po pěti minutách od posledního gólu se také radovali chomutovští mladíci! Ti se dostali do přečíslení a výborně pracoval Filip Palička, který si položil bránícího hráče a následnou přihrávkou našel před odkrytou brankou JAKUBA LAUKA - 1:3. Jenže soupeř si po minutě a půl zval zpátky tříbrankové vedení, když se prosadil MATĚJ NOVÁK. Ten nejprve tečoval zakončení od modré čáry a následně našel jako první vyražený puk - 1:4. V úplném závěru druhé periody se mezi střelce mohl zapsat Tom Polák. Jenže proti byl Lukáš Dostál, jenž se skvěle přesunul s přihrávkou a bombu domácího hráče vyrazil.

V čase 40:27 se Chomutovští radovali ze vstřelené branky! K dorážce se dostal Tom Polák, který pod ležícím brankářem propasíroval kotouč za brankovou čáru. Jenže hlavní sudí rozpažil, a tak se snížení nekonalo. Jenže v padesáté minutě se domácí přeci jen dočkali vstřeleného gólu. Tvrdou ránu Tomáše Koblížka vyrazil hostující brankář na hůl JAKUBA KÖVERA a chomutovský útočník měl před sebou odkrytou svatyni - 2:4.

Ovšem za necelé dvě minuty si Brno vzalo tříbrankové vedení zpět. Dominik Pavlát přes dva hráče neviděl nahození LUKÁŠE ZUKALA, jenž se mohl překvapivě radovat z dalšího gólu - 2:5. V čase 52:17 fauloval Jakub Köver unikajícího Jakuba Čajku, a tak hlavní sudí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil faulovaný hráč, ale střelou na lapačku nepřekvapil domácího brankáře. Poslední slovo si v čase 58:12 vzal ONDŘEJ BUCHTELA, jehož pokus vymetl pavučiny v horním rohu branky - 3:5.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Začali jsme aktivně, ale následně soupeř dal první gól, což nás trochu zaskočilo. Začali jsme být nepřesní a nervózní, když nám soupeř odskočil na 2:0. Zápase se hrál až do konce slušně a je vidět, že se soupeřem můžeme hrát. Musíme se vyvarovat chyb, které jsme udělali a poučit se z nich. Teď pojedeme do Brna udělat dobrý výsledek.“

Aleš Křetínský (Kometa Brno): „Bylo to velmi těžké. Ve hře bylo spoustu chyb, ale využili jsme nějaké přesilové hry. Myslím si, že jsme byli lepší v zakončení a v důrazu před bránou, což myslím rozhodlo. Kluci bojovali a podržel nás gólman, který byl základem úspěchu. Šli jsme si za svým cílem, protože jsme chtěli v Chomutově vyhrát. “