Těsné vítězství posunulo Ústecké Lvy do čela tabulky

Napsal 17.11.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - Kdo dnes dal přednost duelu s HC Slovan Ústečtí Lvi před televizním přenosem fotbalové reprezentace rozhodně nelitoval. Ve vyrovnaném a bojovném zápase, který byl soubojem druhého týmu se třetím mužstvem tabulky, byly k vidění fantastické zákroky brankářů a zejména Sáblík v brance Slovanu deptal domácí útočníky, jimž se na čepele hokejek přilepila i trocha smůly v koncovce. Proměňování šancí nakonec spolu s dvěma spornými situacemi, kdy se domácí dožadovali branky, rozhodlo o vítězství hráčů z krajské metropole. Ti se po porážce Českých Budějovic v Kadani vyhoupli do čela 1.ligy. Střelcem utkání byl Ladislav Boušek, jehož dva přesilovkové góly však porážce nezabránily. Jeho branka z 55.minuty vykřesala naději pro domácí, ale ti museli poslední minuty dohrát v oslabení a na závěrečný pokus o vyrovnání jim tak nezbyly síly.
24.kolo st 17.11.2004
2:3(0:1, 1:2, 1:0)
UNL
Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Pulpán, Řezníček, Trefný, Plaček - Jeslínek, Koláček, Boušek - Buchal, Charousek, Hahn - Pražák, Mikšovic, Martenek - Ibl, Luka
Ústí n.L.
Sáblík - Kříž, Vála, Drábek, Kubeš, Kočí, Pavlas, Mazanec, Jan Kudrna - Sýkora, Hodek, Buďa - Lipna, Jiří Kudrna, Přeučil - Fink, Jankových, Šaffer - Pazourek, Koudelka, Jelínek

Ve vyrovnaném zápase výborné úrovně slavili úspěch hosté, které podržel gólman Sáblík, jenž byl pro domácí útočníky nepřekonatelnou překážkou. Na čáře v Chomutově podruhé pískala rozhodčí-žena Jana Zítková. Poprvé se tak stalo ve 4.kole v duelu s Opavou.

Do utkání vstoupili aktivněji Lvi. Hned po 30 sekundách musela domácí obrana odpálit z brankoviště puk, který vypadl Horčičkovi z výstroje. Svou snahu úspěšně korunovali Ústečtí v 5.minutě, kdy dorazil opuštěný kotouč do odkryté branky Patrik Fink – 0:1. I po vstřelené brance měli puk častěji na hokejkách hosté, ale Mazanec ani dvakrát Jankových domácího brankáře nepřekonali. Od poloviny třetiny se do zakončení dostávali i Chomutovští, avšak naráželi na pozorného Sáblíka. Největší příležitost domácích ve 14.minutě po průniku a bekhendovém blafáku uzdraveného Charouska zmařil svým betonem ústecký gólman. V poslední minutě této části hry pálil tvrdě a nebezpečně Hodek, ani on však skóre nezměnil.

Do druhé dějství vstoupili náporem domácí. Fanoušci zvedali ruce nad hlavu již po 24 vteřinách po začátku třetina, ale jejich radost byla předčasná. Puk skončil za brankovou čárou až po hvizdu hlavního rozhodčího znamenajícím vyloučení hostujícího hráče, což domácí řádně rozlítilo a požadovali uznání gólu. Časomíra odkrojila z trestu pouhých osm sekund a tentokrát již nic nebránilo domácím v euforii. Po střele Hájka a teči Ladislava Bouška bylo srovnáno – 1:1. Ještě ve 21.minutě byl vyloučen hostující Sýkora a v následné početní výhodě čaroval Sáblík. Na začátku 23.minuty totiž stál před prázdnou brankou Jelínek a všichni už viděli kotouč v kleci Ústeckých. Tygří skok a lapačka brankáře Slovanu však byly proti. Lvi se z počáteční letargie probrali a vystrčili drápy. Ve 26.minutě nastřelil Pavlas od modré břevno, jenže puk se odrazil do brankoviště, kde jej před dotírajícími útočníky ukryl ve své lapačce Horčička. V polovině utkání měli možnost přesilové hry 5 na 3 hosté, ale následná vyloučení je o tuto výhodu připravila. Znovu uhodilo ve 32.minutě. To David Pazourek tečoval těsně před domácím gólmanem Kudrnovu střelu od modré – 1:2. Poté si několik příležitostí vytvořili hráči KLH, ale nevyužili je. Trest přišel ve 39.minutě, kdy se po vhazování prosadil Tomáš Sýkora – 1:3. Tento stav již do konce třetiny vydržel.

I závěrečnou část hry začali lépe Chomutovští. A byla to opět první minuta třetiny, kdy se radovali z gólu. Jenže k úžasu však přítomných ani tuto branku hlavní rozhodčí neuznal! Ani to domácí borce nedeprimovalo a nadále se tlačili před výborného Sáblíka. Ovšem pozor si museli dávat i v obraně. Dvouminutová převaha jednoho muže od 46.minuty se domácím nepovedla, a tak zahrozili hosté. V polovině této části hry přečíslili obranu Chomutova, ale Fink zakončil pouze do pozorného Horčičky. Poté měli více ze hry Chomutovští, avšak jejich akce končili povětšinou na betonech a další výstroji ústeckého brankáře. Borci KLH se dočkali regulérní a uznané branky v 55.minutě. Po 18 sekundách využil přesilovou hru svým druhým gólem v zápase Ladislav Boušek, když dorazil za Sáblíkova záda Hájkovu střelu – 2:3. Za dalších 60 vteřin mohl pojistit vedení Slovanu Přeučil. Horčička byl však pozorný. V 57.minutě po akci Sýkory skončil v brance místo puku domácí gólman. V čase 58:06 byl vyloučen chomutovský obránce Révay, což znemožnilo Chomutovským pokusit se alespoň vyrovnat. Utkání tak skočilo těsnou prohrou Chomutova, který ani podruhé v sezoně svého krajského rivala nezdolal.

Vladimír Kýhos (trenér KLH Chomutov): "My jsme do toho zápasu šli ve velkém oslabení, chybí nám šest hráčů základní sestavy a podle toho také vypadala první třetina.Bylo pro nás jenom štěstí, že jsme dostali jen jeden gól. Nástup do druhé třetiny byl úplně jiný. Rozhodlo asi to, když jsme za stavu 1:1 hráli přesilovky a nedokázali je využít."

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsme rádi, že jsme tady vyhráli, to utkání přineslo všechno co mělo derby přinést a byl to napínavý boj až do konce. Ústí bylo asi o ten kousíček šťastnější. "