Úvodní utkání se juniorům nepovedlo. V Třinci prohráli 8:6

Napsal 17.09.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Dnes měli junioři na programu první kolo v základní části Noen extraligy juniorů. Severočechům se ale moc v zápase nevedlo, když v Třinci podlehli po přestřelce stejně starému výběru domácích 8:6. Chomutov vedl až do třiapadesáté minuty. Třinec ale brankami Marozse, Řezáče a Bejtka otočil stav utkání na konečných 8:6.
1.kolo pá 17.9.2010
TRI
8:6(4:2, 1:2, 3:2)
Třinec
Sklenář - Roupec, Toman, Pavlík, Bezuška P., Špok, Burzala, Kaďorek, Teper, Řezáč, Rapáč, Rufer, Herman, Číhal, Bajtek, Deveri, Marosz, Kajaba, Bezuška, Sochora, Hegyi.
Matoušek (o 21. min Příhoda) - Žižka, Motejlek, Korim, Kolčava, Žižka, Bartejs, Škrdle, Kolář, Csányi, Chlouba, Hrabák, Kučera, Kůs, Klouček, Hofmeister, Mála, Heindl, Ptáčník, Kunc, Zeman

V úvodu první dvacetiminutovky diváci sledovali hokej plný nepřesnosti a individuálních chyb. Ve třetí minutě se po nahrávkách Bajtka a Marosze trefil Jakub Toman do pravého horního růžku chomutovské branky. Hra pokračovala ve středním pásmu, ale Karlu Csányiovi se podařilo vyrovnat na 1:1. V polovině třetiny Roman Chlouba svým baletním vystoupením zmátl domácí a pak nekomromisně přestřelil z mezikruží Jiřího Sklenáře 1:2.

Po vyloučení Kolčavy stačilo Dominiku Hegyimu deset sekund k vyrovnání 2:2. O necelou minutu později přidal další branku Jakub Herman a navrátil svému týmu vedení. Třinecký brankostroj pokračoval a v 17. minutě zvýšil Branislav Rapáč na 4:2.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky poslal Číhal puk dobře postavenému před brankou Adamu Ruferovi a ten překonal v brance Aleše Příhodu, který vystřídal Lukáše Matouška. O dvě minuty později se radovali hosté, když David Kunc lehkou střelou pod lapačku přelstil domácí brankáře. Hra se přiostřila a na trestné lavičce se střídali domácí i hosté.

Ke konci třetiny střela Kristiána Kučery škrtla o horní konstrukci třinecké branky a puk vpadl za záda Sklenáře. Chomutovští měli na hokejce vyrovnání, ale neposedné puky Sklenář s obtížemi pochytal.

Ani v posledním dějství se brankářům obou týmů nedařilo. Hned v úvodu inkasoval Sklenář dvě rychlé branky. Jako první se trefil Roman Chlouba a hned poté vyrovnal na 6:6 František Mála.

Hosté nevyužili naservírovanou dvojnásobnou přesilovku, naopak ve 47. minutě ve vlastním dvojnásobném oslabení ujel Rostislav Marosz a blafákem dostal Třinec opět do vedení. V dvojnásobné převaze muže v poli, po závaru před brankou Příhody, se podařilo protlačit puk do chomutovské klece Pertu Řezáčovi.

Hosté požádali v závěru utkání o oddechový čas, ale nepomohla jim ani hra bez brankáře. Tečku za dnešním dramatickým utkání udělal vteřinu před sirénou Filip Bajtek, který zvýšil na konečných 8:6.

Jiří Juřík (trenér HCO Třinec): Z obou stran bylo vidět, že je to úvodní utkání extraligy. Ze začátku to bylo hodně nervozní. My jsme měli štěstí, že jsme šli do vedení, ale za stavu 5:2 se kluci nechali ukolébat a soupeř se dvěma rychlými brankami dostal do hry. Naši nedisciplinovanost potrestal Chomutov v přesilovkách a dostal se dokonce do vedení. Pak se štěstí přiklonilo na naši stranu a my jsme utkání vyhráli.

Zdeněk Chuchel (as. trenéra HC CHomutov): My jsme se dostali do hry za stavu 4:2. Pak jsme udělali čtyři školácké individuální chyby, kdy jsme soupeře opět posadili do sedla a ten toho využil. Pravda je, že rozhodčí ten zápas trochu ovlivnili. Vím, že se takhle píská na Moravě, ale aby to bylo takhle okaté, to se opravdu nedá.