V derby Piráti rozstříleli sousední Litvínov, Jan Svoboda zaznamenal hattrick

Napsal 15.10.2016 Petr Kouba
C h o m u t o v - V rámci čtrnáctého kola NOEN extraligy staršího dorostu si Piráti poradili na svém ledě s nedalekým Litvínovem 8:1. Tři góly zaznamenal Jan Svoboda, dva Adam Studený a po gólu přidali Petr Chlán, Kryštof Ouřada a Tomáš Jungvirt. Piráti si tak vítězstvím upevnili první příčku v tabulce.
14.kolo so 15.10.2016
8:1(6:1, 1:0, 1:0)
LIT
Skokan – Štochl, Jungvirt, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorin, Starý – Köver (C), Veselý, Černý, Bajer, Lauko, Chlán, Günther, Hradecký, Jaroš, Svoboda, Koblížek, Ouřada
Litvínov
Kožnar (14.Pejsar) – Žižka, Havlík, Bártek, Myšák (C), Černohorský, Cikánek, Jurka – Jouza, Bartoš, Nídl, Vopat, Arnold, Dufek, Kordule, Svoboda, Pavlíček, Pech

3. Jungvirt (Chlán), 5. Svoboda (Koblížek, Viktorin), 7. Studený (Kleiner, Veselý), 10. Chlán (Ouřada, Černý), 14. Studený (Jaroš, Günther), 19. Svoboda (Lauko), 22. Svoboda (Lauko), 53. Ouřada (Chlán)

Turčan – Kokrment, Rozlílek

Chomutovští své soupeře nešetřili. Hned ve druhé minutě poslal do vedení svůj tým Tomáš Jungvirt, který od modré propálil vše co mu stálo v cestě - 1:0. O dvě minuty později skóre navyšoval Jan Svoboda, který dostal nabito do mezikruží a už neměl velkou práci dostat puk za záda gólmana - 2:0. V čase 06:36 už to bylo tři nula pro domácí. Adam Studený dostal přihrávku před branku a z otočky prostřelil Kožnara - 3:0. Čas 09:56 a čtvrtá branka Chomutova. Petr Chlán si sjel do mezikruží a svižnou střelou vymetl pavučiny z pravého horního rohu hostující svatyně - 4:0. Dvě minuty na to Pavel Kordule ujel až před Skokana, ale střelou mezi betony ho nepřekonal. Minutu po této akci se prosadil Adam Studený, který svou střelou od modré čáry překonal Milana Kožnara a zároveň ho vyhnal z klece - 5:0. Necelé dvě minuty před koncem snížil Daniel Jouza, jenž trefil přesně levý růžek domácí branky - 5:1. Zbývala minuta do konce první třetiny a udeřil Jan Svoboda, neboť zavěsil přesně pod horní tyč - 6:1.

Ihned po začátku druhého dějství dostal Jan Svoboda přihrávku mezi kruhy a rychlou střelou mezi betony se nemýlil - 7:1. V polovině zápasu se rozjel sám na branku Litvínova Josef Bajer a z levého kruhu pro vhazování nastřelil tyčku Pejsarovy branky. Osm minut před koncem druhé periody se dostal do přečíslení Jakub Veselý a Miroslav Hradecký. Několikrát si vyměnili kotouč, ale první jmenovaný nedokázal překonat Pejsara. V čase 33.28 s po přihrávce zpoza branky ocitl Josef Bajer zcela sám v mezikruží, ale jeho pokus skončil těsně nad brankou. Následovalo oslabení domácích, ve kterém ujel sám na branku Svoboda, ale bekhendovou kličkou a následnou bekhendovou střelou si na Pejsara nepřišel. Následně se hra přelívala ze strany na stranu, ale žádná větší šance se už v téhle třetině nekonala.

Třetí třetina začala bez nějakých významnějších šancí. Až v polovině třetí periody dostal Günter přihrávku k pravé tyči a kotouč prostrčil mezi betony Pejsara. Touš následně poskakoval na brankové čáře, ale nikdo z Pirátů ho nedokázal dostat do naprosto nestřežené klece Litvínova. Sedm minut zbývalo a přišel gól další gól domácího Chomutova. Petr Chlán přihrál do pravého kruhu pro vhazování Kryštofu Ouřadovi, který střelou z první trefil poloodkrytou svatyni Litvínova - 8:1. V čase 55:22 se Cikánek dostal k zakončení v mezikruží, ale Skokan dokázal svými betony vyrazit. Minutu po něm zkoušel Kordule překonat domácího gólmana v samostatném úniku, ale marně. Dvě minuty před koncem se v samostatném úniku dostal před Skokana Pavlíček, ale poslal puk těsně vedle levé tyče. Zbytek zápasu už měli domácí plně pod kontrolou.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „První třetina byla z našeho pohledu výborná. Nastoupili jsme na Litvínov dobře a dali jsme jim šest gólů a to nás dostalo na koně. V druhé a třetí třetině jsme se snažili, ale chyběla tomu střelba. Málo jsme se také tlačili do branky. Myslím si, že jsme mohli dát daleko více gólů, ale utkání jsme zvládli a nejdůležitější jsou ty tři body.“