V gólové přestřelce byli úspěšnější Piráti, z vypjatého duelu v Kladně odvážejí tři body

Napsal 02.02.2015 Antonín Domanický
K l a d n o / C h o m u t o v - Předposlední kolo základní části první ligy nabídlo zajímavý střet Pirátů s kladenskými Rytíři. Že půjde o napínavé utkání napověděla již první třetina. Skóre otevřel už v úvodní minutě Kämpf, jehož gól rozpoutal přestřelku, která skončila po dvaceti minutách stavem 4:2 pro Chomutov. Další třetiny pak byli gólově chudší, v obou padl na každé straně jeden gól a Piráti tak udrželi vedení. Značně pozměněná sestava Chomutova tak zvládla přehrát družinu Jiřího Čelanského a navýšit bodový rekord na současných 116 bodů.
51.kolo po 2.2.2015
KLA
4:6(2:4, 1:1, 1:1)
Kladno
Chábera (21. Lukáš) – Kehar, Kaberle, Lukáč, Zeman, Kolářík, Kania – Horna, Dragoun, Rudovský – Hořava, Kindl, Eberle – Tenkrát, Stach, Strnad – Šilhavý, Machač, Redlich.
Hanuljak – Skinner, Titov, Scalzo, Bartejs, Rýgl, Šulák, Stehlík, Mrázek – McGregor, Dušek, Kadlec – Šagát, Račuk, Chlouba – Sinisalo, Kämpf, O. Kaše.

Kladno
8. Dragoun (Kaberle), 10. Dragoun (Kaberle, Eberle), 25. Kindl (Eberle, Kaberle), 48. Tenkrát (Dragoun, Horna)
1. Kämpf, 7. McGregor (Stehlík, Kadlec), 9. Šagát (Dušek), 20. McGregor (Šulák, Kaše), 35. Chlouba (Dušek), 42. Kadlec (McGregor, Račuk)

7:5
2:0
0:0
26:23
2493

Piráti začali zápas s druhým týmem tabulky, jak nejlépe mohli. Po minele Rudovského ve vlastním pásmu se puku ujal DAVID KÄMPF, který rozhodil Cháberu a poslal mu puk za záda – 0:1. po vyloučení Strnada měli Chomutovští k dispozici početní výhodu. V té se ale museli ubránit akci Eberleho s Hořavou, druhý jmenovaný prověřil Hanuljaka pořádnou dělovkou. Na druhé straně si připravil šanci Chlouba, brankář jeho teč lapil. Po srovnání sil na ledě měl opět šanci Hořava, ale gólman Pirátů byl opět pozorný. Netrvalo dlouho a Piráti zvládli navýšit. Zpoza brány se puk dostal k nehlídanému BRYAN McGREGOR, jenž přesně zamířil do nekryté části brány – 0:2.

Kladenští ale nechtěli nechat Pirátům náskok a hned po rozehrání přesilové hry se pořádnou střelou prosadil JAN EBERLE - 1:2. To ale Chomutov nerozhodilo a v protiútoku se v situaci dva na jednoho se tvrdou ranou prosadil MARTIN ŠAGÁT - 1:3. Gólový blázinec ale pokračoval, když Kladno využilo další přesilovou hru. Přihrávku k bližší tyči dostal MICHAL DRAGOUN a poslal puk za brankovou čáru – 2:3. Aby gólů v úvodních dvaceti minutách nebylo málo, v závěrečné minutě tečoval Šulákovu střelu od modré BRYAN McGREGOR a uzavřel tak skóre první periody – 2:4.

V úvodu druhé části kladenský tým vystřídal gólmany. Lukáš nahradil Cháberu. Na samém počátku třetiny se museli Piráti chvíli bránit po vyloučení Sinisala, krátce poté se ale Rudovský dopustil nedovoleného zákroku a síly se srovnaly. Ve velké šanci byl Kaberle, ale jeho střele Hanuljak odolal. Kapituloval až při dobře mířené ráně DENISE KINDLA - 3:4. Kladenští měli možnost srovnat během početní výhody, kdy Tenkrát nabruslil před Hanuljaka, potáhl si puk a vystřelit. Chomutovský gólman předvedl pohledný zákrok a zabránil jistému gólu.

V polovině třetiny měl šanci Račuk a Lukáš měl co dělat, aby se včas roztáhl na čáře. Brankář Rytířů si musel pohlídat i střelu Kadlece, kterou chytil do lapačky. Teprve když se sám před Lukáše dostal ROMAN CHLOUBA, který předvedl krásné zakončení, radovali se Piráti z páté branky – 3:5. Domácí se následně snažili výsledek korigovat, avšak do konce třetí již stav nezměnili.

Třetí třetinu opět zahájili lépe Piráti. MICHAL KADLEC pronikl do pásma a na podruhé přesně vystřelil pod horní tyč brány – 3:6. Družina Jiřího Čelanského se snažila odpovědět, ale Machačovo střela z blízka nebyla náročnou prací pro Hanuljaka. Během přesilové hry pak zatlačili Piráti. Šagát střílel z velkého úhlu a vyražený kotouč skákal brankovištěm. Poté ale dostal prostor PETR TENKRÁT, jehož bomba od modré zapadla pod horní tyč – 4:6.

Rytíři své snížení nedokázali příliš dobře zužitkovat. V následující fázi hry byli zásluhou své nedisciplinovanosti vylučováni a dostávali se pod tlak. Utkání se celkově vyostřilo a po nevyužité dvojnásobné přesilovce se museli bránit i Piráti, oslabení ovšem zvládli. V závěru ohrozil bránu Hanuljaka Tenkrát, puk však mířil nad horní tyč. Kladno zkusilo i hru bez brankáře. Během té nastřelil Ondřej Kaše tyč. Více gólů nepadlo a utkání tak skončilo výhrou Severočechů, kteří si odvezli výhru z ledu druhého týmu tabulky.