V krajském derby bylo úspěšnější Ústí nad Labem

Napsal 29.11.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v – První polovinu ligové soutěže zakončili chomutovští hokejisté ostře sledovaným krajským derby proti Ústí nad Labem. Pro svěřence trenéra Kýhose to bylo první domácí utkání po dvou týdnech, a tak se na něj patřičně těšili. Jeho průběh byl vyrovnaný, ovšem jako první se dokázali střelecky prosadit hosté. Do vedení šli ve 22. minutě trefou Jana Kudrny a na dvoubrankový rozdíl zvyšoval o chvíli později Micka. V 57. minutě to po gólu Ivana bylo už 0:4. Chomutovští v závěru už jen snížili zásluhou Jíry na konečných 1:4.
26. st 29.11.2006
1:4(0:0, 0:2, 1:2)
UNL
Horčička - Bombic, Malínský, Trefný, Chatrnúch, Černý, Řezníček, Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Mezera, Heinisch
Ústí n.L.
Přikryl - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Kolafa, Jan Kudrna, Nádašdi, Pojkar - Antoš, Ivan, Janků, Klimt, Klobouček, Jiří Kudrna, Martinec, Micka, Přeučil, Slížek, Vítek

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a hned v prvních minutách si připravili několik slibných střeleckých pozic. Ústečtí po opatrném začátku zahrozili v 7. minutě, ovšem zato pořádně. Po Grófově střele se strhl závar před chomutovskou brankou, který ovšem i přes množství dorážek zůstal nevyužit. Obě mužstva aplikovala pozornou defenzivní taktiku, a tak stoprocentních šancí nebylo k vidění mnoho. Jednu z nich si po individuálním slalomu vypracoval Charousek, další měl před bránou atakující Kostourek. Oba brankáři, jak chomutovský Horčička, tak ústecký Přikryl, si v první části vedli znamenitě a žádný kotouč za svá záda nepustili. Proto se obě mužstva po dvaceti minutách rozcházeli bez branek.

Začátek druhé části domácí zaspali. Už po minutě překvapila Horčičku, který měl zakrytý výhled, lehká střela Jana Kudrny od modré čáry a ústečtí vedli 0:1. Poté měli hosté přesilovou hru, v níž Klimt s Martincem dokonale rozebrali obranu KLH, ale první jmenovaný trestuhodně netrefil prázdnou bránu. Jenže netrvalo dlouho a druhá branka byla na světě. Střelou z pravé strany se prosadil Tomáš Micka - 2:0. Chomutovští byli evidentně zaskočeni a jakoby se nemohli dostat do tempa. Jednu z mála šancí měl Kostourek, z mezikruží ale netrefil bránu. Ani tradičně silná zbraň, jakou jsou přesilové hry, se dnes domácím zdaleka tolik nedařila. Ve 39. minutě se znovu do ohrožení ústecké brány prodrali Kostourek s Charouskem, ovšem ani jednomu se nepodařilo dostat kotouč za ležícího Přikryla. A tak byl po dvou třetinách stav příznivější pro hosty 0:2.

Ve třetí dvacetiminutovce už se hokejisté z krajského města nikam nehrnuli a neriskovali žádné chyby v obranné třetině. Navíc ve 46. minutě navýšili svůj náskok už na 3:0, když po Martincově přihrávce zasunul puk zblízka do sítě Pavel Janků. Tím bylo o rozdělení bodů prakticky rozhodnuto. Hostující mužstvo je natolik zkušené, aby tříbrankové vedení ve zbytku utkání udrželo. V 57. minutě ještě přidal čtvrtou branku ze samostatného nájezdu Marek Ivan - 0:4. Poté nastala situace v Chomutově snad nikdy nevídaná. Několik jedinců z radikálního křídla chomutovského kotle začalo pálit ústeckou vlajku, dostali se do sporu s pořadateli a následně i s přivolanými policisty. Vrcholem všeho byla světlice vhozená na ledovou plochu přímo mezi hráče. Celou situaci nakonec přišlo řešit zhruba třicet těžkooděnců přivolaných na žádost domácího oddílu. A tak čestná branka Petra Jíry z 58. minuty už nebyla tím nejpodstatnějším. Utkání skončilo chomutovskou porážkou 1:4 a bohužel i velkou ostudou fanoušků.

Na žádost členů chomutovského fanklubu uveřejňujeme omluvu všech jeho členů za chování některých radikálních jednotlivců, kteří členy fanklubu nejsou. Fanklub se také tímto od tohoto ostudného činu oficiálně distancuje.

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): „Projev našeho mužstva se začíná zvedat a začínáme být celistvým mužstvem. Z porážek se mužstvo snaží poučit, odstraňuje chyby a začíná střílet branky, hrajeme více dozadu,začínáme si pomáhat a děláme více i tu černou práci .Je za námi polovina soutěže,my jsme v tabulce nahoře a to je pro nás dobré. Dnes jsme sehráli dobré utkání a výsledek dnešního zápasu je dobrý. Hrálo Se tady před větší návštěvou diváků ,Chomutov je hokejovým městem a domácí mužstvo hraje výborný hokej.“

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Věděli jsme, že mužstvo soupeře hraje výborně dozadu a utkání bylo těžké. Hlavně v první třetině jsme hráli dobře, vytvořili jsme si hodně šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. V utkáních, kdy proti sobě hrají silní a vyornvaní soupeři je těžké se natlačit před branku a střílet góly. výsledek utkání ovlivnily dvě rychlé branky soupeře na začátku druhé třetiny a taková ztráta se proti soupeři, jakým byl ústecký Slovan těžko dohání.“