Ve druhém přípravném utkání Piráti Chomutov porazili Spartu Praha 4:2

Napsal 04.08.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Od prvních minut druhého přípravného utkání byli lepší domácí, které po několika šancích poslal do vedení v 7. minutě v přesilovce Jaroslav Hafenrichter. Poté se utkání vyrovnalo a i přes několik šancí se domácím náskok navýšit nepodařil. Hostům se podařilo v 18. minutě srovnat, když se dorážkou prosadil Mario Bližňák. I ve druhé třetině se hrál svižný hokej a domácí se k radosti fandů dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve se prosadil ve 28. minutě David Hruška a a 4. minuty později Jakub Grof. V poslední minutě dali domácí až moc prostoru Tomášovi Rubešovi, který snížil na rozdíl jedné branky. V poslední třetině si pozornou hrou domácí pohlídali svůj náskok, který si pojistili ve 46. minutě střelou bývalého sparťana Karla Hromase. Hosté už na zvrat neměli a Piráti si tak připusují druhé vítězství nad extraligovým celkem.
přát. čt 4.8.2011
4:2(1:1, 2:1, 1:0)
SPA
Hanuljak(Řehoř) - Mrázek, Palin, Pulpán, Rutta, Grof, Pavlas, Macháček, Jillson - Hafenrichter, Kůs, Procházka, Hromas, Jabrocký, Jíra, Helminen, Kraft, Hřebejk, Gajovský, Hruška, Ondřej
Sparta
Sedláček(Falter) - Kučný, Veselý, Husák, Kolář, Sobotka, Žovinec, Vošmik, Zacpálek - Lapšanský, Luňák, Přibyl, Pacovský, Rubeš, Rachůnek, Treille, Blžňák, Jánský, Forman, Sovík, Pavel

7. Hafenrichter (Kůs), 28. Hruška (Helminen), 34. Grof (Hřebejk), 46. Hromas (Pulpán)
Sparta
19. Bližňák (Přibyl), 40. Rubeš (Husák, Rachůnek)

4:3
1:0
0:0
4193

A utkání začalo dvěma velkými šancemi druhé chomutovské pětky, když byl nejdříve kolmicí vyslán na steč mladík Jaroslav Kůs, tváří v tvář byl ale úspěšnější sparťanský gólman Sedláček, který jeho forhendovou kličku dostatečně pokryl. Kůs poté ještě vymyslel přihrávku do volného prostoru před branku, ovšem puk pouze projel spletí holí. Po další rychlé akci Pirátů se po tvrdé střele dostal k dorážce Zdeněk Ondřej, jehož pokus z levého kruhu označkoval tyč sparťanské branky.

V čase 6:10 byl vyloučen hostující Zacpálek a byla to opět druhá chomutovská pětka, která jeho zákrok bleskurychle potrestala. Po Kůsově přihrávce natřikrát dotlačil puk do sítě Jaroslav HAFENRICHTER a Piráti vedli 1:0.

Domácí byli i nadále aktivnějším týmem, do dalšího přečíslení se dostali na přelomu první a druhé desetiminutovky, kdy z levého kruhu pálil do připraveného Sedláčka kapitán Procházka. Z chráničů sparťanského gólmana se prášilo dále, prověřili je postupně Gajovský a Palin, ale v následné přesilové hře Chomutova měli puk na hokejkách spíše Sparťané, kteří vyprodukovali i první nebezpečnější střelu z hole Jánského, ale Hanuljak byl připraven.

Hra měla velký spád a kromě hry 4 na 4 přinesla v koncovce první části i první vsítěnou branku pražské Sparty. Ve skrumáži před Hanuljakovo svatyní po opakovaných střelách dostal svou hůl pod chomutovského gólmana MARIO BLIŽŇÁK, vyšťoural puk a zametl ho za brankovou čáru. Asistenci si připsal Daniel Přibyl. V posledních sekundách mohl ještě vrátit vedení na stranu Pirátů David Hruška, ale Sedláček jeho střelu s jistotou pokryl.

Druhou část začali opět ve velkém stylu domácí. Jako první vyslal na Sedláčka střelu David Hruška, sparťanský gólman se musel blýsknout efektním semaforem. Hned poté musel krýt další střelu mezi betony. Pak se hra přelévala ze strany na stranu. Hra obou týmů se ale lišila v zakončení. Sparta se nemohla dostat ke střele, zatímco Chomutov střílel vydatně.

Klíčové byly chyby hostů v přechodu přes modrou čáru, které dávaly chomutovským obráncům prostor vysílat své útočníky do brejkových situací. Do jedné takové našlápl Milan Procházka na konci sedmé minuty druhé třetiny, sám před Sedláčkem volil rychlou střelu, která se ovšem neujala. Krátce poté se do dalšího úniku dostal Dwight Helminen, brankář pražské Sparty blafák pokryl, následnou střelu DAVIDA HRUŠKY po Helminenově přihrávce ovšem nikoliv. V čase 27:29 tedy Chomutovští vedli 2:1.

A domácí hrozili stále více, tlak se na chomutovskou klec přesunul až při přesilovce hostů pěti proti třem z třiatřicáté minuty, která ale Spartě ovoce nepřinesla. Naopak, zhruba minutu po jejím skončení pasivitu Sparťanů potrestal obránce Jakub GROF tvrdou střelou do pravého horního rohu. Asistenci si připsal Štěpán Hřebejk a Piráti vedli v čase 33:51 o dvě branky.

Na sklonku druhé třetiny si Piráti stále nepřipouštěli, že hrají proti extraligovému celku a taktovku drželi pevně ve vlastních rukách. Tedy až na poslední minutu, kdy se nechali unést dvoubrankovým vedením a mezi kruhy si po kombinaci Tomáše Rachůnka a Patrika Husáka našel cestu mezi kruhy TOMÁŠ RUBEŠ, který si šikovně položil gólmana Hanuljaka a puk poslal bekhendem po ledě k pravé tyči. V posledních sekundách se ještě do šance dostal Milan Kraft, ale tu sebejistě uhasil Sedláček.

Úvod poslední části se nesl ve znamení hry nahoru – dolů, poměrně nezáživnou podívanou prolomil až gól KARLA HROMASE ze šesté minuty třetí třetiny. Bývalý sparťan prostřelil gólmana Sedláčka zprava po nádherné přihrávce Lukáše Pulpána a Piráti se opět těšili dvoubrankovému vedení.

I přes brankový deficit se Sparťané stále nemohli dostat do přímého ohrožení Hanuljakovy klece. Mohl za to i prefektní forčekink domácích Pirátů, ani perfektní obrana nenabízela Sparťanům žádných trhlin. Závěrečnou pětiminutovku načala kromě střel chomutovského Hřebejka a Ondřeje také drobná slovní přestřelka mezi Alešem Pavlasem a sparťanským kapitánem Yorickem Treillem, více gólových příležitostí ale šikovně kouskovaná a stoprocentně jistá hra Chomutova nenabídla.

Jan Votruba (asistent trenéra Pirátů Chomutov): První třetinu jsme začali dobře, vytvořili jsme si řadu příležitostí a dali jsme první gól, ale postupem času se naše hra spíše utápěla v rozích útočného pásma. Přestali jsme být důrazní, nechodili jsme před bránu a i když jsme byli často na puku, tak to byl tlak bez důrazu. Druhá třetina byla lepší, opět hodně šancí. Měli jsme ji, podle mého, vyhrát větším rozdílem, jelikož jsme Spartu v některých chvílích jednoznačně přehrávali. Ve třetí části musel soupeř více otevřít hru, jelikože prohrával 3:2 a samozřejmě tu nechtěl prohrát, takže jsme měli dost brejků a z jednoho se nám podařilo dát gól. V celém utkání jsme byli dost často na puku, odehráli jsme ho dobře. Trochu mě mrzí, že byla mlha, to by se v dnešní době stávat nemělo.