Vítězná série Chomutova pokračuje, z Boleslavi se všemi body

Napsal 24.09.2003 David Dinda
C h o m u t o v - Hráči Chomutova zažívají letos nejlepší vstup do sezóny za dobu jejich účinkování v 1. lize. Dnes porazili Mladou Boleslav na jejím ledě a šňůru neporazitelnosti tak natáhli již na čtyři zápasy. Vynikající výkon opět podal brankář Kamil Jarina, střeleckou formu potvrdil jednou brankou Michal Jeslínek. A když další branky přidali Jíra s Hájek, mohl se Chomutov radovat ze čtvrté výhry v řadě.
4.kolo st 24.9.2003
MBL
1:3(0:1, 0:2, 1:0)
Ml.Boleslav
Šindelář - Vála, Vyskočil, Toužimský, Holý, Meňhart (30. Zeman), Pazdera - Kadlec, Král, Vrbata - Metlička, Oliverius, Postl - Kristek, Sirotek, Žák
Jarina - Revay, Nosek, Maleček, Liška, Hájek, Plaček, Ambrož, Szakál - Jíra, Koláček, Polodna - Boušek, Šíp, Zika - Jeslínek, Mikšovic, Kostourek - Charousek, Hahn

Od úvodních minut se v na ledě Boleslavi hrál rychlý hokej ve svižném tempu. Domácí hráči vstoupili do zápasu hodně nabuzení a brankář Jarina se tak rychle dostal do zápasového tempa. V polovině první třetiny se do velké šance dostal Jeslínek, ale domácí brankář Šindelář situaci s jistotou vyřešil. Chvíli poté uháněl Oliverius sám na Jarinu, ale chomutovská jednička mezi tyčemi jeho únik zlikvidovala. V 16. minutě otevřel skóre zápasu Petr Jíra, když v poslení vteřině přesilové hry tečoval Noskovu střelu od modré čáry - 0:1. O překvapivé vyrovnání se zpoza branky pokoušel domácí Král, ale Jarina byl na místě. Na druhé straně neuspěl Jíra a tak do šaten odcházeli štastnější hosté z Chomutova.

Druhou třetinu začali domácí hráči v oslabení, protože na konci té první byl vyloučen Kristek a paradoxně právě v oslabení mohli srovnat skóre, když nejprve znovu ujel Oliverius a chvíli po něm z trestné lavice se vracející Kristek, ovšem ani jeden na Jarinu nevyzrál. A tak se ke slovu dostali chomutovští, po chybě Toužimského se švihem přesně trefil Michal Jeslínek - 0:2. Chomutov rázem ovládnul ledovou plochu a vytvářel si jednu příležitost za druhou. V samostatném nájezdu neuspěl Boušek a po něm ani kapitán Šíp. Neujala se ani tvrdá rána Koláčka a díky skvělému Šindelářovi neuspěl ani Michal Jeslínek. Na druhé straně se Jarina blýsknul parádním zákrokem proti Kadlecovi, když jeho střelu vykopl betonem vleže na zádech. Ve 35. minutě zvyšoval už na rozdíl tří branek obránce David Hájek, který Chomutovu vypomáhá střídavými starty z extraligové Energie Karlovy Vary. Proti jeho dělovce od modré neměl domácí brankář šanci - 0:3. Na konci druhé části předvedl ještě Kamil Jarina parádní semafor při střele Pazdery.

V záverečné třetině si Chomutov hlídal výsledek a ani Metličkovo snížení na 1:3 nic nezměnilo na tom, že Severočeši vezou domů plný počet bodů a beze ztráty vedou ligovou tabulku.

Josef Horešovský (Mladá Boleslav): "Chomutovští hráči měli lepší pohyb, byli důraznější v osobních soubojích i soubojích hokejkou o puk a důležité situace řešili na rozdíl od nás zodpovědně. My jsme k nim přistupovali často stylem, jako že se nic nemůže stát. Dobře zachytal Šindelář, na žádném gólu nenesl vinu. Před prvním jsme měli kotouč na hokejkách, ale nevyhodili jsme z obranného pásma. Druhému gólu předcházela hrubka Toužimského na červené čáře, který nahrál soupeři do brejku, a při třetím jsme prohráli vhazování a následně nechali obránce Hájka zcela nehlídaného najet do ideální pozice a vystřelit. Meňhart, Oliverius a Postl byli střídáni, protože od hráčů jejich formátu si představuji podstatně lepší výkon. Náhradníci hru oživili, ale aby se střídání mohly zhodnotit jako úspěšné, museli bychom zvrátit výsledek, což se nestalo. Nikdo z našeho mužstva mě dnes výrazně nezaujal".

Vladimír Petrovka (Chomutov): "Jarina nás podržel, má momentálně obrovskou formu. Hostování v extralize mu pozvedlo sebevědomí, v dresu Karlových Varů odchytal výborné zápasy. Dnes jsme Boleslav pouštěli do šancí především na konci první a na začátku druhé třetiny, to bylo hluché období, kdy jsme ztráceli puky a domácí se dostali do tlaku. Postupně jsme ale převzali iniciativu a i my jsme si vytvořili spoustu šancí. Škoda velkého množství vyloučených za zbytečné fauly. Jsem spokojen i s hrou útoku, méně už s obranou."