Vítězná série pokračuje, Beroun odjíždí s nepořízenou

Napsal 27.09.2003 Radko Chmelař
Doplněny fotografie
Ani v pátém utkání nenašel Chomutov svého přemožitele, dnes porazil na domácím ledě tým Berouna zaslouženě 4:1 a jako jediný dosud neztratil ani bod. Medvědi hráli po celý zápas agresivní hokej, plný osobních střetů a zákroků na hranici únosnosti, ovšem na zodpovědně hrající domácí to nestačilo. Kromě krátkého výpadku ve druhé třetině byli Severočeši po celý zápas lepším týmem, odměnou jim byl mohutný aplaus slušně zaplněného chomutovského stadionu.
5.kolo so 27.9.2003
4:1(1:0, 2:1, 1:0)
BER
Jarina - Révay,Nosek, Maleček, Liška, Hájek, Plaček, Ambrož, Trefný - Jíra, Koláček, Polodna - Boušek, Šíp, Zika - Jeslínek, Mikšovic, Kostourek - Charousek
Beroun
Kopřiva - Holub, Vaněček, Ševc, Veber, Jelínek, Sláma, Ovčačík, Chotěborský - Toma, Šinágl, Gengel - Hájek, Horák, Eiselt - Besser, Horčička, Víšek - Křesťan

V Chomutově se střetli v rámci 5. kola 1. ligy dosud neporažené celky, když na severočeský led přijeli Medvědi z Berouna. Oba celky chtěly potvrdit, že jejich dosavadní umístění v tabulce není náhodné.

Utkání začalo ve vysokém tempu a hned v první minutě prověřil Jarinu dělovkou od modré Ševc, ale domácí gólman se nenechal nachytat. O dvě minuty později našla Noskova křižná přihrávka přes střední pásmo najíždějícího Koláčka, ale jeho golfový projektil utlumila výstroj berounského brankáře Kopřivy. Po závaru před brankou hostí, který zařídil Šípův útok, se utrhl druhý muž kanadského bodování Eiselt, proháčkoval se mezi domácí obranou a když bylo skoro jasné, ža padne první branka, na scénu přišel Kamil Jarina, který zákrokem ala Dominátor tuto záludnou střelu zneškodnil. Hned z protiútoku se naskytla obrovská příležitost domácím otevřít skóre, když se brankář Kopřiva srazil s obráncem, kotouč se dostal k Pavlu Malečkovi, který ho zpracoval a vyslal ho zpět na prázdnou bránu , ale hokejový osud tomu nepřál, a tak se kotouč odrazil od horní tyčky Kopřivovi brány. O minutu později se ze stejného místa pokusil propálit hostující obranu Revay, jeho střela sice minula branku, ale poblíž stál všudybyl Jíra, který z těžké pozice dokázal dotlačit kotouč do brány a rozpoutat tak výbuch nadšení domácích fanoušků - 1:0. Po inkasované brance se Medvědi snažili co nejrychleji odpovědět, ale chomutovská obrana a především skvělý Kamil Jarina odrážel všechny pokusy. Půl minuty před koncem první třetiny měl velkou příležitost zvýšit Maleček, ale nedokázal zvednout bekhendovou střelu nad Kopřivovi betony a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Do druhé třetiny nastoupili domácí bez obránce Plačka, který si vykloubil rameno, místo něj naskočil do zápasu Trefný. Hned na začátku ujel Jeslínek, ale v pádu minul. Krásná akce byla k vidění ve 4. minutě kdy hrál Chomutov přesilovou hru, Šíp přihrál elegantní nahrávku přes celou šíři útočného pásma Bouškovi, ale tomu rána z první nesedla a právě v tomto okamžiku se objevilo staré známe nedáš dostaneš, když berounský Besser ujel po pravém křídle, našel před bránu volně najíždějícího Šinágla a ten s prázdnou bránou neměl problém. Po vyrovnávací brance se chomutovští stáhli a kombinace vázla, Beroun cítil svoji šanci otočit průběh utkání a začal kousat. Chvílemi domácí hráči nevěděli jak hrát hokej, nahrávky byly nepřesné a Beroun šel z útoku do útoku, jenže v téhle krizové části zápasu podržel domácí Kamil Jarina. Z problémů mohla Severočechy vytáhnout povedená akce zakončená gólem, která také přišla v čase 24:22, kdy Jíra našel osamoceného Koláčka a ten excelentní kličkou zamotal hlavu berounskému Kopřivovi a bekhendem zasunul do prázdné brány - 2:1. Chomutov náhle ožil a o 133 sekund později ujel po levém křídle Jeslínek a potrestal místy zákeřnou hru Berouna svojí, okem skoro neviditelnou, dělovkou kousek za modrou, Kopřiva něměl šanci. Na hráčích Berouna bylo ovšem vidět, že zápas jen tak nevzdají, svojí hru přitvrdili a snažili se zvrátit, pro ně nepříznivý, stav utkání. Do konce druhé třetiny se jim to však nepovedlo a Chomutov držel dvougólový náskok.

Středočeši vstoupili do závěrečné třetiny s vervou a v první minutě vyslali na Jarinu 3 nebezpečné střely, které ovšem výtečný domácí gólman zlikvidoval. Na řadu tedy přišli domácí, Michal Jeslínek již poněkolikáté doslova ujel berounské obraně, blafákem si položil brankáře, ale ve velké rychlosti nedokázal zakončit, ale tento úkol nebyl problém pro Mikšovice, který jeho střelu dorazil. Od této chvíle Chomutov diktoval hru a hosté to špatně nesli, hráli tvrdě, někdy na hranici ale i za hranicí sportovního chování, jako v podobě berounského Jelínka, který po písknutí udeřil úmyslně Mikšovice lopatou hokejky do obličeje a za tento delikt si vysloužil trest do konce utkání. Hra se začala kouskovat častým diskutováním hostujících hráčů s rozhodčím, který v této třetině neměl zápas pevně ve svých rukou a vytvořil několikeré soudcovské minely. Třetí třetina se dohrávala v hodně tvrdém stylu, na obou stranách bylo hodně vyloučených, avšak i přesto dokázali domácí udržet tříbrankový náskok a prodloužit sérii neporazitelnosti na pět utkání v řadě.

Donedávna v dresu Berouna, dnes chomutovský Pavel Maleček.
S bolestivým výrazem ve tváři odchází z boje Robert Plaček.
Netradiční obutí zvolil Josef Révay.
"Vždy připraven", hlásí Kamil Jarina.
Rozhodčí Štěpán utkání nezvládal.
Důkazem toho byly časté potyčky mezi soupeři.
Všechny fotografie: 2003 (c) Martin Ritter.

Vladimír Kýhos (Chomutov): „První třetinu odehráli kluci výborně. Na začátku druhé jsme byli v útlumu, hráli jsme velice špatně. Utkání se lámalo poté, co jsme dali třetí branku. Pak už byl spíše boj, než hokej, bylo tam spoustu nečistých zákroků. Beroun přijel hrát agresivní hokej, proto jsem hráčům říkal, že se nesmí nechat vyhecovat. Myslím, že rozhodčí dnes utkání absolutně nezvládl.“

Leo Gudas (Beroun): „Mrzí mě, že jsme nedali góly, šance jsme na to měli. Je to škoda, mohl ten zápas být zajímavější."