Zázrak? Beroun jasně prohrával, nakonec však pěti góly otočil celé utkání

Napsal 15.11.2003 David Dinda
Přidány fotografie
C h o m u t o v - Už bez Kamila Jariny odcestovali dnes chomutovští hráči ke šlágru kola do Berouna. Přestože s týmem cestoval i Michal Podolka, tak se do branky postavil Jaroslav Hübl. Už ve 4. minutě dostal hosty do vedení Jeslínek a pár desítek vteřin po něm zvýšil skóre Šíp. Když ve druhé třetině přidali další dva góly Jíra a znovu Jeslínek, zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Opak byl ale pravdou, nejen že se domácí neskutečně zvedli a dokázali vyrovnat, ale v prodloužení, brankou Vaněčka, rozhodli o svém vítězství.
18.kolo so 15.11.2003
BER
5:4p(0:2, 0:2, 4:0 - 1:0)
Beroun
Kopřiva (41. Jež) - Vaněček, Ševc, Sláma, Jareš, Jelínek, Ovčačík, Dobrovolný - Slížek, Besser, Šinágl - Gengel, Frolík, Pabiška - Toma, Horčička, Víšek - Křesťan, Novotný, Jech
Hübl - Révay, Nosek, Maleček, Trefný, Szakal, Svačina - Jíra, Šíp, Boušek - Jeslínek, Mikšovic, Kostourek - Zika, Gergel, Polodna

Domácí nastoupili do utkání velice aktivně a v úvodních minutách zatlačili hosty do defenzivy. Chomutov ale postupem času hru vyrovnal a ve 4. minutě se dokonce ujal vedení. Maleček našel na útočné modré čáře rozjetého Jeslínka, který poprvé překonal Kopřivu - 0:1. Za necelou minutu zvýraznila náskok první chomutovská řada. Jíra přihrál před branku Bouškovi, ten ještě vylepšíl na Šípa, před kterým zývala poloprázdná branka - 0:2. Medvědy slepené branky samozřejmě přibrzdili a další střelu na Hübla vyslali až v 10. minutě. Zpět do zápasu jim pomohly až přesilové hry. Snížení však nepřinesla ani povedená Jelínkova střela. Na druhé straně Kopřivu nepřekvapil pokusem zpoza branky Zika. V 15. minutě vyrazil Hübl Jarešovu střelu jen k Horčičkovi, který ale prázdnou branku trestuhodně přestřelil. I po dvaceti minutách tak hosté vedli 0:2.

I druhou třetinu zahájili lépe Medvědi a Chomutov mohl jen děkovat brankáři Hüblovi, že zůstal nepřekonán. Těsně před polovinou zápasu se hosté dostali pod berounský zámek, kterému se s vypjetím všech sil ubránili a ve 32. minutě z ojedinělé šance dokonce zvýraznili svoje vedení. Malečkovu střelu tečoval těsně před Kopřivou Jíra - 0:3. Vstřelená branka opět strhla lavinu chomutovských šancí. Kombinací na jeden dotek se prezentovalo trio Jíra, Šíp a střílející Nosek, ale Kopřiva byl na místě. Z protiútoku se tlačil před branku Slížek a Trefný ho zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. Paradoxně ve vlastním oslabení vstřelili hosté čtvrtou branku. Mikšovic předal puk do jízdy Jeslínkovi, jenž forhendovým blafákem nedal Kopřivovi šanci - 0:4. V pokračující početní nevýhodě zachytli rozehrávku Berouna Jíra, a kdyby mu neutekl puk, mohl si také on vyzkoušet samostatný nájezd. Stav 0:4 po dvou třetinách nedával domácím velkou šanci na bodový zisk.

Do poslední části postavil trenér Vejvoda do branky Petra Ježe. Ve 44. minutě doplatili hosté na nedůraz před vlastní brankou a Pabiška měl snadnou pozici - 1:4. Neuběhla ani minuta a Šinágl střelou z kruhů překvapil Hübla - 2:4. Beroun tak rázem získal nový impuls a po zbytek zápasu byl lepším týmem. Poté se na ledě strhla potyčka mezi Bouškem a Horčičkou, po které následovali dlouhé diskuse a několik minut se nehrálo. V 50. minutě byl poněkolikáté v utkání vyloučen chomutovský obránce Trefný. V přesilovce se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Novotný a snížil už pouze na rozdíl jediné branky - 3:4. Chomutov vynaložil všechny síly na to, aby zastavil nápor Medvědů, jenže neúspěšně. Při hře 4 na 4 propadla střela Dobrovolného Hüblovi pod rukou, ale hlavní sudí ztratil kotouč z dohledu a hru přerušil. V ojedinělé šancí Severočechů se pak ocitl Révay. Jeho střela ze středního pásma se odrazila od zadního mantinelu zpět před bránu ovšem Josef Révay při dorážce mířil jen do Ježe. Proto se v 55. minutě mohli domácí radovat z vyrovnání. Obránce Dobrovolný opět z bezprostřední blízkosti přehodil ležícího Hübla - 4:4. Stejný stav zůstal na ukazateli skóre i po základní hrací době a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se nejprve nevešla mezi tyče střela Bessera. V 62. minutě vyrazil chomutovský brankář Křesťanovu střelu pouze k Vaněčkovi, který do prázdné branky dokončil dokonalý obrat svého týmu – 5:4.

Brankář Hübl kryje před dotírajícím berounským útočníkem.
Nový muž v chomutovské brance znovu v akci.
Martin Nosek v souboji s berounským Křesťanem.
Michal Jeslínek právě střílí svůj druhý gól
Foto pro klhchomutov.cz: © J.Beneš

Otakar Vejvoda (Beroun): "Na zápas jsme se všichni těšili, znali jsme sílu soupeře a věděli jsme, že nemáme co ztratit. Začali jsme hrát nátlakově, ale z prvních dvou útoků jsme dostali dva góly a tím byl průběh daný. Snažili jsme dát gól, což se nám dlouho nedařilo a nakonec to po 12-ti střelách soupeře bylo 0:4. Po druhé třetině jsme se v kabině dohodli, že do toho dáme všechno, aby na nás lidi nepískali. Že se nakonec povede vyhrát, v to doufal asi málokdo."

Ze strany Chomutova se k zápasu nikdo nevyhádřil.