Aktuální zprávy

Alex Rašner u Pirátů končí, klub se s ním dohodl na předčasném ukončení smlouvy

05.12.2017 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Nedávno mužstvo doplnily dvě nové tváře, nyní jeden hráč tým v rozehrané základní části Tipsport extraligy opouští. Po Luboši Robovi, který se vrátil do Českých Budějovic, nebude nadále oblékat pirátský dres obránce Alex Rašner. Klub se s jednadvacetiletým zadákem dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

„Alex úplně nesplnil, co jsme od něj očekávali. Pro jeho uvolnění jsme se rozhodli i z důvodu, že jsme získali Standu Dietze z Litvínova,“ vysvětluje Vladimír Růžička, hlavní kouč a sportovní manažer v jedné osobě.

Alex Rašner stihl na severu Čech oslavit sté utkání v nejvyšší seniorské soutěži, neboť k 94 startům, které měl na kontě při letním příchodu z Olomouce, přidal dalších dvanáct. Mladý bek však ani jednou nebodoval, a tak zůstává jeho extraligová bilance na jednom gólu a deseti asistencích.

Pod vedením Vladimíra Růžičky trávil na ledě v průměru 11 minut a 41 vteřin za zápas. V utkáních naskočil také do přesilovek i oslabení. V první herní situaci byl na ledě minutu a 33 vteřin, ve druhé byl jeho ice-time o patnáct vteřin vyšší.

Během působení v Chomutově vyslal Alex Rašner na branky soupeřů čtyři střely, stejně počet pokusů pak také zablokoval a přidal sedm hitů. Hodnocení účasti na ledě zakončil s bilancí -5, na trestné lavici odseděl pět menších trestů.

Rodák z Jeseníku vypomáhal také partnerské Kadani ve WSM Lize, kde se jeho čísla zastavila na devíti startech, dvou asistencích a rovněž deseti trestných minutách. Kam povedou další kroky dlouholetého hráče Olomouce, není v tuto chvíli jasné.