Ohlasy po utkání

„Bylo to dobré, takto se chceme prezentovat v sezóně,” uvědomoval si Jakub Lauko

Napsal 18.08.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v - K šestému přípravnému utkání si Piráti pozvali další zahraniční tým. Severočeši totiž změřili síly s finským Oulu, které porazili těsně 2:1. Do utkání se zapojil také Jakub Lauko, jenž byl opět hodně vidět. Mladý reprezentační útočník předvedl finským hráčům rychlost, kterou se probojoval do několika slibných šancí.

Jakube, dva zápasy během dvou dnů. Jak byste zhodnotil utkání proti Oulu?
„Do utkání jsme vstoupili lépe než proti Plzni. Šli jsme do zápasu s tím, že ho jdeme vyhrát a že musíme naší bilanci zlomit. Myslím si, že jsme hráli dobře."

V zápasech si vytváříte hodně gólových příležitostí. Kde je hlavní příčina, že vám to tam nepadá?
„Kdybych to věděl, tak góly dávám. Pořád je lepší, když si šance vytvářím, protože kdybych si je nevytvářel, bylo by to daleko horší. Doufám, že mi to tam padne, ale teď se zatím nic neděje."

Proti Plzni jste chodil na přesilové hry, proti finskému soupeři zase na oslabení. Určitě tím cítíte důvěru Vladimíra Růžičky...
„Jsem za to rád. Samozřejmě jde ještě o přípravu a v sezóně to může být úplně něco jiného. Zatím mohu říct, že jsem spokojený."

Čekal vás další zahraniční soupeře. Bylo hlavním rozdílem oproti českým klubům bruslení?
„Určitě. Oni hodně dobře bruslili, hráli agresivně a rychle. Možná nám to dělalo menší problémy oproti zápasům s českými týmy."

Mohlo to být způsobené tím, že vás mají české celky více přečteny?
„Může to hrát nějakou roli, ale nemyslím si, že by to byl hlavní faktor. Hlavně si myslím, že jsme hráli hodně dobře a udělali jsme minimum chyb. Určitě jsme všichni rádi za vítězství."

Trochu to vypadalo, že jste si vzpomněli na loňská utkání, kdy se vám podařilo otočit hned několik zápasů...
„Psychicky nám to trochu pomůže. Do sezóny zbývá dost času a plno věcí můžeme ještě vylepšit."

Zatím je hodně duelů vyhrocených. Jak si to vysvětlujete?
„Jsou to sice přípravné zápasy, ale většinou všichni hrají o místo, Jsou v tom nějaké emoce a každý k tomu přistupuje na sto procent."

Konečně se vám povedla hra do obrany. Inkasovali jste pouze jedinou branku a prezentovali se tím, co chcete hrát v sezóně ...
„Určitě! Za poslední tři zápasy jsme inkasovali patnáct gólů a nyní jen jeden. Takže můžeme říct, že to je dobré a chceme takto hrát v sezóně."

V přípravě jste změřili síly se třemi zahraničními soupeři. Bylo to oživení?
„Konfrontace se zahraničními soupeři byla oživením. Alespoň víme, jak jsme na tom ve srovnání se světem a může nám to pomoci."