Ohlasy po utkání

„Dnešní vydřené vítězství je důležitější než to včerejší,“ říká hvězdný Lukáš Pulpán

Napsal 14.03.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Lukáš Pulpán si ze středečního utkání udělal one man show v takovém měřítku, jaké jen týmové pojetí hokeje dovoluje. Gólmana Kašíka nachytal na švestkách celkem třikrát. Uznány mu sice byly pouze dva ze tří gólů, ale to nic nemění na tom, že středa 14. března byla právě jeho dnem. Sympatický obránce ale neusíná na vavřínech, jak dokazuje v pozápasovém interview.

Středeční utkání bylo od toho předešlého dost odlišné přinejmenším v tom, že padlo o sedm gólů méně. I tak byl ale podle Lukáše Pulpána opět dominantním týmem právě Chomutov. „Dnes se na nás soupeř připravil mnohem lépe. Včera přijeli a měli v nohou dlouhou cestu. My jsme hráli docela dobře. Řekli jsme si, že na ně musíme vlétnout a to se nám celkem povedlo. Bohužel nám dali z takového náhodného protiútoku gól. Celou druhou třetinu jsme je tlačili a přišlo vyrovnání a ve třetí třetině to bylo vyrovnané, možná jsme měli trochu navrch. V prodloužení se nám konečně podařilo vstřelit vítězný gól,“ řekl drobný chomutovský bek bezprostředně po zápase.

Asistent trenéra Hanáků Jan Tomajko se po prvním semifinále vyjádřil, že olomouckým hokejistům chybělo nasazení a od toho se celý výkon odvíjel. Do druhého utkání šli Kohouti mnohem odvážnějí, to ví i chomutovská jedenapadesátka: „Zlepšili nasazení, ale my jsme stále měli spoustu šancí, které se nám nepodařilo proměnit. Včera nám to tam prostě napadalo a dnes to šlo hůř. Určitě se zlepšili, působili odpočatěji než včera. Ráno měli lehké rozbruslení a v klidu se naobědvali. Nicméně si myslím, že jsme měli utkání ve svých rukou my,“ stojí si za svým šestadvacetiletý obránce.

Ve třetí třetině se Piráti radovali z druhé vstřelené branky, jenže ta po dlouhé diskuzi nebyla uznána pro vstřelení až po odpískání vyloučení, které nebylo slyšet. „V tu chvíli jsem nevěděl, že rozhodčí pískal a radoval jsem se z gólu. Pak mi kluci řekli, že gól neplatí. Rozhodčí prý pískal fauly na obou stranách. Nicméně jsem rád, že to tam spadlo alespoň v prodloužení,“ neláme si Lukáš Pulpán s neplatnou brankou hlavu.

Lukáš Pulpán v souboji s útočníkem Jiřím Řípou

A jak se upekl vítězný gól v osmé minutě prodloužení? V očích samotného střelce vypadal následovně: „Myslím, že puk vybojovali Štěpán Hřebejk s Ríšou Divišem a Štěpán mi to jen posunul. Viděl jsem, že mám dost místa, tak jsem si popojel kousek před bránu a chtěl jsem se trefit nahoru, což se podařilo.“ Lukáš Pulpán dobře věděl, jak se má s pukem na holi v dané situaci zachovat. „Řekli nám, že Kašík hodně vyjíždí z brány, takže jsme se snažili chodit do brány. Při obou gólech odvedli skvělou práci clonící hráči, takže Kašík nemohl nic vidět. Musel si kleknout a stačilo se trefit nahoru,“ vysvětluje levoruký obránce odchovaný plzeňskou hokejovou školou.

Autora dvou branek by mohlo mrzet, že se neblýskl hattrickem, ale ve skutečnosti zůstává nad věcí. „Kdybych se trefil už v třetí třetině, tak bychom třeba dohráli utkání za stavu 2:1 a stejně bych hattrick neměl, takže mě to určitě nemrzí. Ale je to jedno, počítá se vítězství.“ Vítězství, které bylo sice chudší než to úterní, ale jeho cena může být v celkovém součtu větší. „Takto vydřené vítězství je někdy lepší, než třeba včerejší výhra 7:3. Nechali jsme na hřišti vše, co jsme měli, a vyplatilo se nám to,“ ví Lukáš Pulpán, který v Chomutově působí již ve čtvrtém play-off v řadě.

Na závěr nesmí chybět pochvala fanouškům, kterých přišlo úctyhodných 4 513:„Diváci jsou skvělí. Opravdu nás hnali za vítězstvím, vytvořili skvělou atmosféru jak ve včerejším, tak v dnešním utkání. Tím bych jim chtěl moc poděkovat.“ Fandové Pirátů budou určitě držet palce Krušnohorcům i v následujících dvou venkovních zápasech, které budou velmi těžké. „Fanoušci je poženou, půjdou do nás tvrdě. Máme teď dva dny volna, takže se musíme připravit, pořádně potrénovat a kouknout se na video, které ukáže, jaké chyby děláme. Musíme tam urvat alespoň jedno vítězství,“ uzavírá Lukáš Pulpán.