Ohlasy po utkání

„Jánkovi věřím, ale prostě střídání přišlo,“ řekl Štěpán Lukeš po utkání s Vítkovicemi

Napsal 04.11.2017 Michal Luxa, Jan Meichsner
O s t r a v a / C h o m u t o v – V devatenáctém kole Tipsport extraligy zajížděli Piráti do Ostravy, kde nestačili na místní Vítkovice. O osudu duelu rozhodla nepovedená druhá perioda Chomutovských, kteří v ní obdrželi tři branky. Trenér severočeského souboru Vladimír Růžička sáhl ke střídání brankářů. Jána Laca nahradil v brankovišti Štěpán Lukeš, jenž se ocitl v nepříjemné pozici. Mladý gólman situaci zvládl a do konce zápasu už neinkasoval stejně jako nedávno v totožné situaci v Olomouci. Ani tentokrát to však na bodový zisk nestačilo.

Devatenácté kolo Tipsport extraligy nabídlo souboj o pátou příčku. Úspěšnější byly Vítkovice, které zvítězily. Ovšem hrál se vyrovnaný duel, s tím rozdílem, že Ridera šance na rozdíl od Chomutova proměňovala. Po venkovní porážce se Piráti propadli na sedmou příčku, když se před ně probojoval Zlín. „První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé jsme udělali zbytečné chyby, po kterých daly Vítkovice góly. Vlastně jsme měli podobné šance, akorát jsme z nich góly nevstřelili,“ hodnotil utkání Štěpán Lukeš.

Ve dvaatřicáté minutě sáhl Vladimír Růžička ke změně na postu brankáře. Na Jána Laca do té doby šlo devět střeleckých pokusů a hned čtyři skončily za brankovou čárou. Slovenského fantoma nahradil mladý Štěpán Lukeš. „Nečekal jsem to a ani se nepřipravoval. Jánkovi věřím, ale prostě to přišlo,“ okomentoval okolnosti kolem změny v brankovišti.

Od úvodních minut byl Chomutov lépe hrajícím týmem. V první dvacetiminutovce soupeře jasně přestřílel a byl pohyblivější. Jenže z úvodní branky se radovaly Vítkovice, konkrétně David Květoň. Ovšem o vyrovnání se postaral Jakub Sklenář a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. „Myslím si, že jsme v první třetině byli lepší. Jenže říkám, druhá třetina rozhodla. Udělali jsme v ní zbytečné chyby, což nás stálo zápas,“ řekl zklamaně jednadvacetiletý gólman.

Ve druhé části Ridera udělila Severočechům lekci z produktivity, když se postupně trefili Jakub Lev, Šimon Stránský a Daniel Kurovský. Definitivní podobu výsledku dal ve dvaapadesáté minutě Jan Havel, jenž si do statistik připsal první gól v chomutovském dresu, ale také v celé extralize. V samotném závěru se Vladimír Růžička pokoušel o power-play, jenže další snížení se již nekonalo.

Mladý brankář, jenž prošel pirátskou akademií, čelil deseti pokusům soupeře. Štěpánu Lukešovi se podařilo všechna zakončení Vítkovic pochytat a udržet čistý štít. „Netrvalo mi dlouho, než jsem se dostal do hry. Myslím si, že to bylo o první střele a potom už to bylo dobré,“ prozradil závěrem.