Aktuální zprávy

„Je dobře, že hrajeme proti kvalitním týmům jako je Ufa,“ říká Štěpán Hřebejk

Napsal 13.08.2012 David Matula
C h o m u t o v - Pátý přípravný zápas před nadcházejícím extraligovým ročníkem mají za sebou chomutovští Piráti. Na svém ledě přivítali zvučného soupeře z ruské KHL. Tým Salavat Julajev Ufa je předloňským vítězem Gagarinova poháru a v Chomutově ukázal svou kvalitu, nicméně na vítězství se bohatý klub nadřel, jelikož Krušnohorci nedali svou kůži lacino.

Chomutovští Piráti se podruhé v rámci přípravy představili před svými fanoušky a soupeřem jim byl další zvučný soupeř. Celek ze špičky nejlepší evropské soutěže KHL tým Salavat Julajev Ufa. Bohatý klub, jenž má ve svém středu i dva české mistry světa, Tomáše Rolinka a Miroslava Blaťáka, se rozjížděl přeci jen pomaleji. Po vedoucí brance Pirátů však ukázal svou sílu a během osmdesáti vteřin stačil nepříznivé skóre otočit. Piráti v závěru sahali po remíze, ovšem ani ve dvojnásobné přesilové hře kýžený druhý gól vstřelit nedokázali.

„Utkání mělo dobré tempo a myslím si, že si diváci museli přijít na své. Ukázali jsme, že i s takto kvalitním soupeřem se dá hrát, škoda, že jsme třeba nedokázali uhrát alespoň remízu,“ mrzelo Štěpána Hřebejka bezprostředně po skončení napínavého zápasu.

Štěpán Hřebejk

Vítěz Gagarinova poháru z roku 2011 nakonec v Chomutově zvítězil po boji 3:1, když vítěznou i uklidňující třetí branku do prázdné branky vstřelil kapitán české reprezentace Tomáš Rolinek. K překvapivému a dost možná zaslouženému výsledku 2:2 ovšem příliš nechybělo.

„Podle výsledku se může zdát, že jsme k remíze byli blízko, ale soupeř měl dost šancí, a kdyby nějakou proměnil, mohlo to celé vypadat jinak. Na druhou stranu i my měli několik dobrých šancí včetně dlouhé dvojnásobné přesilovky v závěru, takže možná tolik k remíze nescházelo,“ přemítá šikovný chomutovský útočník.

Přes tři tisíce diváků v chomutovské aréně se jistě nenudilo, jelikož zápas samotný nabídl prakticky všechno, snad jen krom větší pěstní šarvátky. Ve třetí části se však začalo na ledě povážlivě jiskřit a k nějaké šarvátce úplně daleko také nebylo.

„Musím říct, že mě to trochu překvapilo. Dvě třetiny byl celkem klid, ale ve třetí části se to začalo dohrávat a bylo to znát. Sledoval jsem tři, čtyři střídání po sobě a jiskřilo se poměrně dost,“ popisuje člen první formace.

Piráti po porážce od ruské Ufy tak odehráli svůj pátý přípravný zápas a prozatím si připsali jediné vítězství. Dlužno ovšem dodat, že proti stály kvalitní celky. Zápolení s kvalitními soupeři je ovšem nejlepší přípravou pro nadcházející extraligový ročník, což ví i jihočeský rodák.

„Jednoznačně je lepší hrát přípravu proti takto silným soupeřům jako je Ufa, jelikož takovéto zápasy nám dají mnohem víc, než kdybychom hráli proti slabším soupeřům a jednoznačně je poráželi.“

Kádr ruské Ufy je prošpikován reprezentanty několika zemí a je pochopitelné, že takovýto hráči dokáží dokonale odkrýt okénka a ukázat případné nedostatky ke zlepšení. „Kvalita soupeře je znát, to je jasné. Hlavně celková herní vyspělost celého týmu je na špičkové úrovni a myslím si, že to i sami diváci museli vidět. Ne nadarmo má Ufa ve svém kádru reprezentanty několika zemí,“ uvědomuje si Štěpán Hřebejk.

Nyní čeká Piráty v rámci European Trophy cesta do země tisíce jezer, kde se utkají proti úřadujícímu finskému mistrovi z Jyväskyle a také poměří své síly s vítězem základní části – KaIPa Kuopio. „Do Finska se všichni těšíme, přeci jen zase to bude něco jiného a poznáme odlišný styl hokeje. Uvidíme, jak se nám povede, ale já věřím, že nějaký bod urveme,“ přeje si rychlonohý štírek.

Piráti ve své skupině prozatím uhráli jediný bod, když na svém ledě podlehli po nájezdech nováčkovi KHL Slovanu Bratislava. Jakýkoliv bodový zisk z Finska by tak byl jistě vítaným přírůstkem do tabulky.