Ohlasy po utkání

„Když všichni jedou na 100%, tak je to parádní,“ říká Tomáš Polanský

Napsal 14.03.2008 Daniel Koller
C h o m u t o v - Domácí hokejisté získali důležitý bod v boji o finále play-off, kdy první domácí semifinálový zápas vyhráli trojbrankovým rozdílem 4:1. O dvě branky v síti hostí se postaral Tomáš Polanský. Jedinou branku hostů dokázal vstřelit zkušený útočník Richard Brančík. Obou těchto hráčů jsme se zeptali na své pocity z utkání. Čtvrtý zápas semifinále play-off první ligy se hraje hned zítra na chomutovském zimním stadionu.

Střelec dvou branek - Tomáš Polanský o dnešním zápase

Překvapil Vás soupeř něčím, popřípadě změnila se nějak jejich hra? Hra se nezměnila, spíše se změnila ta naše hra. Nám v tom prvním zápase chyběla agresivita, pohyb. To jsme zlepšili a rozhodlo to.

Jaký by jste vybral klíčový moment dnešního duelu? Určitě ubráněná přesilovka 5 na 3, která mohla utkání rozhodnout. Ubránili jsme to a vyhráli jsme.

Jak by jste popsal situaci před druhým gólem? Petr Domin parádně podržel puk za bránou, byli jsme domluvený na přihrávce mezi kruhama. Já jsem to jenom vystřelil do brány.

Jak moc náročný bude zítřejší zápas? Určitě se na to dobře připravíme a utkání zítra zvládneme.

Bylo náročné udržet koncentraci při zápase, kdy každá soupeřova branka mohla být kontaktní? Není to jednoduché, ale povedlo se nám to. Hráli jsme parádně, jeden jak druhej, dřeli na 100%. Stálo u nás štěstí, což je také důležité. Když všichni jedou na 100%, tak je to parádní.

Richard Brančík líčí pocity z olomoucké strany

Co si myslíte, že rozhodlo dnešní utkání? Když nám první třetině soupeř utekl o dvě branky. Potom se hra vyrovnala, ale nám se nepodařilo vstřelit branku. Neproměnili jsme ani přesilovku 5 na 3 a to rozhodlo.

Může za to i celková ztráta koncentrace po Vaší vyrovnávací brance? Určitě, ten gól se šťastně odrazil od tyče do branky, ale poté jsme hned další branku inkasovali. Tam se to asi hodně zlomilo.

Domácí Vás do vážnějších akcí moc nepouštěli, co za tím stojí? Chomutov je kvalitní tým, favorit této série a zejména doma je silný. Nečekali jsme že je tu budeme přehrávat. Chtěli jsme odehrát vyrovnaný souboj, zdramatizovat to do poslední minuty, což se nám trošku podařilo, ale škoda těch prvních 10 minut.

Takřka polovinu třetí části hry jste odehráli v přesilovce, ale nepodařil se Vám vstřelit branku. Myslíte že to byl klíčový okamžik utkání? Určitě, tam se to lámalo. Měli jsme dvě minuty přesilovky 5 na 3, upravený led, nic tomu nebránilo, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit branku. Střely jsme tam měli, ale celkově jsme to sehráli velice špatně. Tam si myslím, že se to zlomilo. Kdybychom dali kontaktní gól, tak by se Chomutov trochu bál o výsledek a průběh utkání mohl nabrat jiného směru.

Co podle Vás bylo špatně při té přesilovce? Nevím. V této a i v předchozí sérii s Ostravou se nám přesilovky docela dařily. Byl zápas, kdy jsme dali třeba 4 góly, ale byl i takový, kdy jsme nedali ani jeden, takže je to jako na houpačce.