Aktuální zprávy

Možnost střídavých startů. Skořepa do Třince, Květoň do Chomutova

13.01.2009 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Za určitých okolností by chomutovskému mužstvu mohl v bojích playoff vypomoct šikovný třinecký útočník David Květoň, se 36 body momentálně třetí nejproduktivnější hokejista Třince. Chomutovský klub se totiž dohodl na možnosti střídavého startu tohoto hráče směrem do Chomutova. Na oplátku prodloužil střídavé starty opačným směrem Zdeňku Skořepovi. Ten dnes Ocelářům pomůže v zápase proti Litvínovu.

Již po přestupu Zdeňka Skořepy do Chomutova bylo mezi kluby dohodnuto, že zkušený centr bude mít do konce kalendářního roku vyřízené střídavé starty směrem do Třince. Ač Třinec této možnosti v roce 2008 nevyužil, dohodl se s Chomutovem na prodloužení této alternativy až do konce sezóny. Dnes Zdeněk Skořepa poprvé využije možnosti střídavých startů a vypomůže Třinci v boji na ledě Litvínova.

Na oplátku souhlasili Třinečtí s vyřízením střídavých startů svého útočníka Davida Květoně. Jedenadvacetiletá naděje českého hokeje patří momentálně k nejlepším útočníkům Ocelářů. Ve 34 odehraných zápasech nasbíral Květoň 36 kanadských bodů za 16 branek a 20 asistencí. Start mládežnického reprezentanta Květoně v chomutovském dresu by se výrazně přiblížil v momentě, kdy Oceláři nedosáhnou na příčky zaručující playoff. Případně vypadnou z vyřazovacích bojů.