Ohlasy po utkání

„Musíme zlepšit koncovku a střílet odkudkoli,” hodnotil Roman Chlouba

Napsal 25.08.2017 Jan Thöma
C h o m u t o v - Druhé krušnohorské derby Pirátům nevyšlo, když na vlastním ledě prohráli s litvínovskou Vervou 1:2. Do utkání zasáhl také Roman Chlouba, který byl na ledě dost vidět, dokonce mohl otevřít skóre utkání nebo v závěru vyrovnat na 2:2.

Po dvou vydařených utkání, která Piráti vyhráli, přišla porážka v druhém utkání s litvínovskou Vervou v poměru 1:2. „Utkání nezhodnotím pozitivně. Chtěli jsme navázat na předešlá utkání s Kärpätem a v Litvínově, což se nám bohužel nepovedlo,“ krátce zhodnotil předposlední utkání přípravy Roman Chlouba.

Sám byl u první vážnější šance v šesté minutě, ale k přímému ohrožení branky nakonec nedošlo. „Obral jsem brankáře o puk, chtěl jsem ho hned přihrát před branku, protože jsem věděl, že tam bude jeden z kluků, bohužel jsem se netrefil a kotouč mi utekl.“

V závěru utkání byl chomutovský odchovanec Roman Chlouba na ledě, když jeho lajna měla možnost vyrovnat a dovést utkání do prodloužení. „Dávid Skokan mě výborně hledal zpoza branky. Snažil jsem se trefit kotouč, netrefil, ale za mnou byl Petr Koblasa, který trefil tyčku, tam už chybělo pouze štěstí,“ litoval promarněné příležitosti.

Do druhého utkání proti Litvínovu zasáhla lajna, která se dobře zná z partnerské Kadaně, ve složení Nicolas Hlava, Roman Chlouba a Jakub Chrpa. „Známe se dlouho, v Kadani jsme spolu nastupovali. Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše, tlak do branky a hlavně ji nedostat. Pomoct týmu k nule, kdyby se nám povedlo vstřelil branku, tak jako plus pro nás,“ líčil šestadvacetiletý centr, jenž je i tak v lajně nejstarší hráč.

Do pirátské přípravy zasáhlo už celkem 36 hráčů, kteří se perou o místo v konečném výběru Vladimíra Růžičky. Roman Chlouba zasáhl do pěti z osmi odehraných utkání přípravy, ve kterých si připsal jednu asistenci a jeden dvouminutový trest. „Kadaň a Chomutov je něco jiného. U Pirátů začínám od nuly, snažím se udělat vše proto, abych dostal příležitost a za každou jsem rád. Cítím se dobře, ale každý zápas je jiný, takže někdy dostanu více prostoru, někdy zase méně. Snažím se pořád makat naplno a doufám, že se probojuji do týmu.“

Do konce přípravy zbývá už pouze jedno utkání s HC Energie Karlovy Vary, které hostí SD ARÉNA 31. srpna od 17:30. Na řadu tedy přišla otázka, co je potřeba ještě před startem Tipsport extraligy zlepšit. „Hlavně koncovku, protože nedáváme moc gólů. Obrana, střední pásmo a oslabení nám docela jdou. V utkání jsme si dali náhodnou branku nebo vlastence, ale jinak jsem Litvínov ubránili dobře. Takže zlepšit koncovku a střílet odkudkoli,“ zakončil rozhovor.