Ohlasy po utkání

„Na jeden gól se nedá vyhrávat,“ věděl po utkání ve Zlíně Ivan Huml

Napsal 29.11.2017 David Panuška, Jakub Kudláč
Z l í n / C h o m u t o v - Piráti prohráli další venkovní utkání, nad síly Pirátů byl v dohrávce 25. kola Tipsport extraligy celek Zlína. Ivan Huml se podílel asistencí na první a jediné brance svého celku. Na body to nestačilo, což sám potvrdil v rozhovoru. „Utkání se na jednu branku vyhrávat nedají,“ pronesl po závěrečné siréně.

Piráti nezvládli dohrávku pětadvacátého kola na ledě Zlína a kvůli nepovedené první třetině prohráli 1:4. „Na začátku první třetiny jsme hráli dobře a vytvářeli si šance. Z ničeho nic přišla branka na 1:0 a poté se to nějak zlomilo. Během dalších dvou minut jsme dostali další dvě branky. Dá se říci, že jsme se z toho do konce utkání už neoklepali. Náš výkon byl poté takový všelijaký. Je škoda, že hned po našem snížení na 1:3 přišla čtvrtá branka Zlína,“ hodnotil utkání Ivan Huml, který si připsal na ledě Beranů jeden bod.

Družina trenérů Růžičky, Šťastného a Martínka prohrávala po první periodě 0:3, z branky po poslední trefě odešel Štěpán Lukeš. Sám zkušený Huml potvrzoval, že za tohoto stavu se s utkáním dělá něco hodně těžce. „Začali jsme se tlačit do branky a dali jsme gól v přesilové hře. Dostali jsme na konci druhé třetiny ale zbytečnou branku a ve třetí části si to Zlín pohlídal. Měli jsme sice nějaké náznaky šancí, ale nic tam nepadlo,“ pokračoval po utkání autor letošních patnácti kanadských bodů.

Ivan Huml je aktuálně druhým nejproduktivnějším Pirátem, v posledním utkání bodově předstihl Vladimíra Růžičku

Koukat se v duelu na Zimním stadionu Luďka Čajky dalo na chomutovské přesilovky. Piráti jednu využili a ve zbylých dvou byli nebezpeční. „Byly výborné. Dali jsme jednu branku, byl ovšem potřeba druhá či třetí. Je málo dát jeden gól. Na to se nedá vyhrávat a zápas z naší strany nebyl úplně dobrý,“ vysvětloval Huml početní výhody a střeleckou impotenci.

„Propad zastavíme jedině tím, že začneme bodovat. To prostě jinak nejde. Musíme něco změnit a lépe bránit. Až začneme pravidelně vyhrávat a bodovat, tak můžeme přemýšlet nad nějakým tabulkovým posunem. V tuto chvíli naše hra do obrany není taková, jaká by měla být. Dostáváme hodně branek a zápasy prohráváme,“ uzavřel Ivan Huml na adresu tabulkového propadu a aktuální formy Pirátů.