Ohlasy po utkání

„Nakonec můžeme být rádi za bod,” pronesl Ivan Huml po prohře s Plzní

Napsal 04.02.2018 Marek Douda
P l z e ň/C h o m u t o v – Severočeši nenavázali na domácí výhru s Libercem a ze západních Čech si vezou pouhý bod. V utkání 47. kola Tipsport extraligy drželi Piráti po dvou třetinách tříbrankový náskok na plzeňského lídra tabulky, na čemž se velkou měrou podílel Ivan Huml. Nejlepší chomutovský hráč utkání si připsal dva přesné zásahy a zdálo se, že svěřenci trenéra Růžičky míří k tříbodovému zisku. Škoda však v posledním dějství vyrovnala a Chomutov nakonec padl po samostatných nájezdech. Sám asistent pirátského kapitána po utkání jen stěží hledal omluvu pro výkon chomutovského týmu v závěrečné části střetnutí.

„Odehráli jsme kvalitních čtyřicet minut a v poslední dvacetiminutovce se naše hra sesypala. To, co jsme předvedli ve třetí třetině je ostuda. Plzeň nás zatlačila a my nakonec můžeme být rádi, že si odvážíme bod,“ zhodnotil dvougólový útočník Pirátů výkon proti domácí Škodovce.

Pro Chomutovské je každý bod navíc vysoce cennou záležitostí, což proti celkům, jako je Plzeň, platí dvojnásob. Při bodové ztrátě trojice Sparta, Liberec a Mladá Boleslav se Pirátům vidina první desítky výrazně přiblížila. I přes skvělý týmový výkon a výborné zákroky Štěpána Lukeše v úvodních čtyřiceti minutách Piráti v závěru ztratili vedení a nakonec i dva body. „Nebýt brankáře, který pochytal neskutečné šance, nemáme ani bod. Je to trestuhodné. Bojujeme o desítku a v tomhle zápase jsme soupeři nechali dva body,“ sypal si popel na hlavu.

„Jeli jsme sem pro body a pokud chceme do první desítky, tak musíme body přivézt. Po takovém průběhu odvézt pouze jeden, to je pro nás obrovská ztráta. Odehráli jsme dvě kvalitní třetiny, ale to, co jsme předvedli ve třetí třetině, to už jsem dlouho neviděl. Máme se za co stydět, protože některé věci, které jsme předvedli, to bylo něco hrozného,“ pravil rozzlobeně.

Pirátská družina měla skvěle nakročeno k plnému bodovému zisku, když po dvaceti minutách vedla 0:3 a po druhém dějství 1:4. Plzeň se po druhé pauze zvedla. V úvodní minutě třetí periody snížila v přesilové hře pirátský náskok na rozdíl dvou branek, v další početní výhodě vsítila kontaktní branku a necelé čtyři minuty před koncem z mohutného tlaku srovnala.

„Bylo jasné, že nás Plzeň zatlačí a počítali jsme s tím. Jenže jsme sami dělali chyby, byli jsme nedůslední a nedokázali jsme vyhodit puk z vlastní třetiny. Trochu zbytečně jsme se nechali vyloučit a přesilovky pomohly domácím otočit zápas. Gól na začátku třetí třetiny je hodně nakopnul, ale neomlouvá to naši nezodpovědnost. Hráli jednoduše a, jak už jsem řekl, můžeme být rádi za bod,“ posteskla si pirátská jednasedmdesátka.

V závěrečné nájezdové loterii byli paradoxně blíže druhému bodu Severočeši. Za vyrovnaného stavu 2:2 měl rozhodující nájezd na holi právě Ivan Huml, jenž v páté sérii nájezdů mohl potrestat předešlý neúspěch plzeňského Tomáše Mertla. Rodák z Kladna si však na Alexandra Hyláka v brance indiánů nepřišel. „Možná kdyby ten gól z nájezdu padl a vezli bychom si dva body, byly bychom spokojenější. Ale stejně to, že tak dobře rozehraný zápas došel až do prodloužení, je pro nás ztráta,“ odvětil závěrem.