Ohlasy po utkání

„Naší lajně se mimořádně dařilo,“ těšilo Nicolase Hlavu po zápase se Spartou

Napsal 05.03.2018 Marek Douda
C h o m u t o v - Severočeši v posledním zápase základní části Tipsport extraligy přivítali v pirátské aréně pražskou Spartu. Chomutovští chtěli ukořistit důležité body do nadcházející skupiny o udržení, což se jim povedlo. Výraznou měrou k vítězství 4:2 přispěla čtvrtá útočná formace, která se podílela na třech brankách a její členové byli na ledě i u čtvrtého gólu. Na křídle čtvrtého útoku byl vidět také Nicolas Hlava, který dostal důvěru od kouče Růžičky ve třetím utkání v řadě a odvděčil se asistencí na vyrovnávací gól.

Chomutovu se vydařil vstup do utkání, když po střele Flemminga ze druhé minuty vedl. Pražský celek se posléze zvedl a před druhou pauzou dokonal obrat, který si držel až do 46. minuty, kdy Severočeši vyrovnali. Piráty vyrovnání, na kterém se Nicolas Hlava podílel, nakoplo, a nakonec vydolovali výhru 4:2.

„Začátek zápasu byl takový nemastný neslaný. Sparta přijela s mladým týmem, který hodně bruslil. Hráli jsme špatně, ale řekli jsme si, že by to byla velká ostuda, kdybychom prohráli. Ve třetí třetině jsme se kousli a otočili jsme to,“ zhodnotil chomutovský odchovanec výkon svého mužstva.

„Dělali jsme nesmysly. Vzadu jsme zbytečně vymýšleli, nedávali jsme puky dost rychle a útok bekům vůbec nepomáhal. Sešlo se všechno se vším a nastal čas, abychom se sebrali. Zjednodušili jsme hru a začalo to jít,“ doplnil dále ke dvěma úvodním třetinám střetnutí.

I přes zvolnění po úvodní brance měli svěřenci kouče Růžičky několik možností k navýšení náskoku, ale scházelo jim štěstí v koncovce. Těsné vedení Sparta v průběhu prostřední části odvrátila a pirátská posádka byla před třetí periodou nucena zavelet k útoku, do jehož čela se postavila čtvrtá ofenzivní formace. „To, že jsme si výhru nepojistili dřív nás mrzí, ale nakonec jsme to zvládli. Ukázala se týmová práce, semkli jsme se a bojem jsme dosáhli obratu,“ ocenil týmový výkon z druhé poloviny klání.

Z pohledu na ligovou tabulku před zápasem se Spartou bylo patrné, že Severočeši za žádné situace nedostihnou příčky zajišťují boje o play-off. Mohlo se tedy zdát, že Piráti neměli pro duel s Pražany žádnou motivaci, ale opak je pravdou. „Pro nás je motivace, abychom získali co nejvíce bodů a měli co nejdříve klid a jistotu, že nemůžeme spadnout do baráže. Potřebujeme vyhrát každý zápas. Momentálně je pro nás každý bod důležitý, protože mají cenu zlata a musíme se soustředit na další zápas pro zisk dalších bodů,“ zdůraznil.

Vzhledem k okolnostem se mohli Severočeši utkat o přímý postup do předkola právě s Pražany, ale poslední prohrou se Zlínem se tato možnost stala pouhým „kdyby“. Nicolas Hlava, který letos několikrát nastoupil za partnerskou Kadaň, se k této záležitosti nechtěl dále ohlížet a on, i celý klub se hodlá dále soustředit pouze na boje o setrvání v nejvyšší hokejové soutěži v ČR.

„Je to minulost a na tu se už dívat nemůžeme. Prostě se nám zápas se Zlínem nepovedl a pokazili jsme si to sami. Bohužel to tak je, ale nedíváme se na to, co bylo, musíme se dívat dopředu. Kdyby šlo se Spartou o všechno, přijela by s jinou sestavou a průběh by byl také jiný,“ zauvažoval útočník, který hájí barvy Chomutova od roku 2004.

Piráty čeká v úterý zápas s Vervou Litvínov, která právě s Jihlavou a Mladou Boleslaví tvoří nepopulární skupinu o udržení pro letošní ročník. Chomutovští na jedenácté příčce sice mají nejlepší výchozí pozici ze všech uvedených celků, ale není radno podcenit žádný z nacházejících šesti zápasů.

„Musíme si dát pozor na každého z nich, protože to bude boj o všechno. Je úplně jedno, kdo přijede a s kým budeme hrát, každý bude chtít vyhrát a získat tři body. Každý zápas bude obtížný,“ zdůraznil mladík s číslem 77.

O vydřené výhře Chomutova hovořil po zápase mimo jiné fakt, že Piráti v posledních minutách hry za stavu 3:2 čelili mohutnému nátlaku hostů při vlastním oslabení. V průběhu sezóny byly právě góly v posledních vteřinách důvodem častých bodových ztrát, což se potvrdilo naposledy v duelu se Třincem, kdy Chomutovští inkasovali sedm vteřin před koncem.

„V letošní sezóně se nám závěry zápasů moc nedaří. Když dostanete gól sedm vteřin před koncem, zůstane vám to v hlavě. Tentokrát jsme to všichni parádně odmakali a zaplať pánbůh jsou tři body u nás,“ řekl spokojeně.

Definitivní pojistku vystavil v samém závěru Jakub Lauko, který s Nickem Hlavou hraje bok po boku ve čtvrté útočné lajně. Sám Hlava po gólu do prázdné klece bouřlivě slavil a svého parťáka z formace radostně poslal k zemi. „Jako lajně se nám mimořádně dařilo, což není každý zápas. Jsme mladí a snažíme se užívat si každou minutu na ledě. Jsem rád, že to takhle dopadlo,“ zakončil s úsměvem.