Ohlasy po utkání

„Nechali jsem na ledě všechno a jsme rádi za dva body,“ zářil hrdina Stanislav Dietz

Napsal 02.02.2018 Marcel Holl, Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti pokořili v prodloužení Liberec a stále jsou ve hře o vyřazovací boje. Hrdinou večera v pirátské aréně se stal sedmadvacetiletý bek Stanislav Dietz, jenž rozhodl utkání osmnáct sekund po začátku nastaveného času. Od trenérské trojice dostal v utkání lehce přes jednadvacet minut, čímž opět potvrdil pozici nejvytěžovanějšího hráče pirátské družiny.

„Bylo to hodně bojovné utkání. Ani z jedné strany jsme asi hezký hokej nenabídli, ale oba týmy bojují o desítku,“ okomentoval důležitý duel pro oba páteční soky obránce Stanislav Dietz.

Právě odchovanec píseckého hokeje se stal domácím hrdinou, neboť v čase 60:18 zastavil časomíru, rozvlnil síť a přisoudil svému celku bonusový a velmi potřebný druhý bodík. „Obránce chtěl přihrávat na svého útočníka, ale Petr Koblasa dobře napadal a vybojoval puk. Já jsem stál jenom před bránou a zametl puk mezi nohy,“ popsal svou čtvrtou trefu v dresu Pirátů.

Chomutovští vstupovali do duelu šestačtyřicátého extraligového kola s jediným cílem - vyhrát. To se nakonec podařilo a svěřenci kouče Růžičky stále mohou proklouznout do elitní desítky. „Je to pro nás strašně důležitá výhra, protože bojujeme o každý bod. Musíme jít zápas od zápasu a nekoukat doleva doprava,“ měl jasno zadák s číslem 67.

Družinu vedenou kapitánem Vondrkou čekají již pouze dva duely před zimním olympijskými hrami. V nich vyzvou celky z opačných pólů tabulky. Nedělní kolo zavede Chomutov na led první Plzně a v úterý 6. února bude k vidění podkrušnohorské derby s litvínovskou Vervou. „Ani na los koukat nemůžeme. Jedeme do Plzně a musíme bodovat. Je jedno jestli to je v Plzni nebo kdekoliv jinde,“ pronesl odhodlaně velký kamarád Jana Rutty.

„My nemůžeme ukazovat super hokej. Bojuje o každý bod, protože už je jenom pár zápasů do konce,“ uzavřel 194 centimetrů vysoký hokejista, který doplnil pirátský kádr v průběhu sezóny právě z Litvínova.