Ohlasy po utkání

„Nijak bych start nepřeceňoval,“ uklidňoval gólový lídr Michal Poletín

Napsal 10.09.2017 David Panuška
M l a d á B o l e s l a v - Michal Poletín hrál opět velkou roli při výhře Pirátů. Šestadvacetiletý útočník původem z Prahy vstřelil i ve druhém kole na ledě Mladé Boleslavi úvodní branku střetnutí. V prostřední třetině navíc zablokoval bombu od modré čáry a odkulhal na střídačku. Gólem dopomohl k výhře 2:1, osobně ocenil parádní výkon Jána Laca.

Chomutovští hokejisté vstoupili do prvního venkovního utkání sezóny aktivně a brzy se dočkali přesilovkové trefy. Stejně jako v prvním utkání se prosadil Michal Poletín, který skóroval po střele Bretta Flemminga. „Fléma vystřelil od modré čáry a já puk tečoval. Ten se ke mně poté vrátil a já to trefil,“ popisoval gólovou situaci útočník čtvrté lajny.

Piráti sice ve třetí třetině inkasovali z hole Pavla Musila, pár minutek před koncem o triumfu ve ŠKO-ENERGO Aréně rozhodl Marek Tomica. Ten doklepl do branky vypadnutý puk z Brandona Maxwella po střele Michala Vondrky. „Utkání bylo náročné. Nehráli jsme úplně nejlépe v defenzivě, ale nějak jsme se snažili plnit, co jsme měli. Samozřejmě nás neskutečně podržel Jánko Laco. Co ten tam chytil, bylo naprosto neskutečné. I s dávkou štěstí se nám povedlo zvítězit,“ hodnotil utkání odchovanec sešívaného hokeje.

Sám hráč, jenž je po dvou kolech společně s Romanem Chloubou nejlepším střelcem Pirátů zablokoval střelecký pokus Bruslařů od modré čáry a bolestivě odkulhal na střídačku. „K hokeji to patří. Zblokoval jsem tam střelu a měl jsem nastřelenou nohu. Je to normální, člověk s tím musí hrát, když to jde,“ popisoval s bolestivou grimasou šestadvacetiletý bojovník.

„Trenéři po nás chtěli větší aktivitu a napadání. Boleslav byla na puku a její hráči jsou rychlí. Hrálo se hodně u nás v pásmu, na druhou stranu jsme ale nedostali téměř žádné branky. Nesmíme v utkání polevit,“ naznačoval dvougólový Poletín pokyny do utkání a hlavně do třetí třetiny.

Michal Poletín po dvou kolech

  • Bodování: 2+0
  • Statistika pravdy: +2
  • Radegast index: 4

Domácí celek se nadřel na vyrovnání, Piráti ovšem o deset minut a deset vteřin později odpověděli a utkání rozhodli. Štěstěna byla nyní na straně chomutovského celku. „Někdy to tak je. Když hrajeme dobře do obrany a ubráníme některé situace, mohou přijít brejky a úniky. Zaplať pánbůh, že si odsud vezeme tři body,“ pokračoval střelec dvaadvaceti branek z posledního ročníku.

Úspěšný start, šest bodů v tabulce a průběžné první místo alespoň do úterka. To vše se dalo po nedělním večeru říct. Podle Michala Poletína to ale nic neznamená. „Nijak bych start nepřeceňoval. Chtěli jsme do ligy vstoupit nejlépe, co to půjde, což se povedlo. Jsou to dva zápasy z dvaapadesáti. Vůbec nic to neznamená. Pro nás je nejdůležitější dostat ty čtyři celky pod sebe. To je náš prvotní cíl.“

Střelecká muška Michala Poletína z minulé sezóny pokračuje. Odchovanec Slavie Praha se prosadil v obou úvodních střetnutích, čímž navázal na svůj loňský úspěch. „Jsem moc rád, že to tam padá. Samozřejmě je nejdůležitější, aby vítězil tým. Je to koletivní hra a jsem šťastný, že máme šest bodů. To je hlavní,“ zakončoval důrazný útočník chomutovských Pirátů.