Oplatí Piráti v posledním duelu před repre pauzou Liberci loňské semifinálové vyřazení?

Napsala 04.11.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se vrátí ke dvacátému kolu Tipsport extraligy na vlastní led, kde vyzvou obhájce titulu vicemistra. Svěřenci Filipa Pešána zatím setrvají na jedenáctém místě, na kterém ztrácejí na Piráty pět bodů. Duel loňský semifinalistů je naplánován na neděli 5. listopadu od už tradičních 15 hodin a 30 minut. Přijďte si připomenout loňský historický úspěch!

Bílí Tygři jsou v extralize jedenáctí, v Lize mistrů mají těžký los

Liberec nezačal cestu za obhajobou titulu vicemistra moc dobře, jelikož byl po odehrání první čtvrtiny, ve které stihl nejméně zápasů, na jedenáctém místě tabulky s patnácti body.

I před dvacátým kolem okupují Bílí Tygří v rámci tabulky jedenáctou příčku, za šest plných výher, dva dvoubodové zisky a jednu porážku v prodloužení. Se třiadvaceti body jsou o jediný bod za Spartou a před Pardubicemi.

V posledních osmi kolech se u svěřenců Filipa Pešána střídá prohra s vítězstvím. Prohráli v Plzni, Hradci Králové a Mladé Boleslavi, v Litvínově vybojovali dva body za výhru po nájezdech. Doma udrželi body s Vítkovicemi, Olomoucí a Třincem.

Liberec se také představil v Lize mistrů v rámci skupiny E, ze které postoupil. V prvním utkání play-off prohrál 2:3 s Frölundou, takže postup bude mít proti trojnásobnému finalistovi ze Švédska těžký.

Kdo nastoupí do brankoviště proti družině Filipa Pešána?

Liberec se vrací ke slovenské brankářské škole

Před několika dny se k týmu Liberce připojil Jaroslav Janus, který v předchozích dvou sezónách oblékal dres Litvínova. Slovenský gólman doplatil v úvodu ročníku na přetlak v brankovišti Slovanu Bratislava a přišel o angažmá. S Bílými Tygry se dohodl na kontraktu do 30. dubna 2018. Osmadvacetiletý gólman si odbyl premiéru proti Třinci, proti kterému vychytal výhru 5:3 s procentuální úspěšností necelých 87 procent.

Bílí Tygři – Piráti 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Piráti v posledním vzájemném zápase vybojovali výhru v závěrečné periodě. Brankové konto utkání otevřel až před polovinou hrací doby ránou z mezikruží Vladimír Růžička, na kterého v počátku závěrečné periody odpověděl z hranice brankoviště Lukáš Jašek.

Během posledních sedmi minut se prosadili Ivan Huml z dorážky, Roman Chlouba střelou téměř z nulového úhlu a Michal Vondrka pokusem do prázdné, čímž uzavřel na konečný rozdíl tří branek.

Branky a nahrávky: 49. Mrázek (Chlouba) – 40. Zdráhal (Szturc), 63. Tybor (Roman). Vyloučení: 11:7. Využití: 0:0. Střely na branku: 21:33. Blokovnaé střely: 15:7. Hity: 14:12. Vhazování: 37:38.

238 tr. minutTRESTNÉ MINUTY371 tr. minut

Vítkovice Ridera – Piráti Chomutov 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Chomutovští k předchozímu kolu odjeli do Vítkovic, kde byl po první třetině a gólech Davida Květoně a Jakuba Sklenáře vyrovnaný stav. Ve druhé části převzali otěže domácí, kteří zásluhou Jakuba Lva, Šimona Stránského a Daniela Kurovského strhli vítězství na dvou stranu. Za Piráty korigoval na konečných 4:2 svou první extraligovou brankou Jan Havel.

Sestava: Laco (32. Lukeš) – Flemming, Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Dlapa, L. Chalupa – Vondrka, Skokan, Tomica – V. Tomeček, Huml, Poletín – Lauko, Sklenář, Koblasa – Havel, Chlouba, Šťovíček.

Branky a nahrávky: 15. Květoň (Hrbas), 22. Lev (Olesz), 27. Stránský (Szturc, Kolouch), 32. Kurovský (Tomi, Sloboda) – 19. Sklenář (Skokan), 52. Havel (Huml, Poletín). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 19:26. Blokovnaé střely: 12:7. Hity: 16:11. Vhazování: 34:40.

Bílí Tygři – Oceláři 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Střetnutí devatenáctého kola přineslo osm gólů, které padly během vyrovnaných třetin. Duel otevřel pod Ještědem už po 97 vteřinách Martin Bakoš, o vyrovnání se postaral zanedlouho Milan Doudera. Vedení vrátil na domácí hole Dominik Lakatoš. I druhá třetina vyplynula 2:1 pro Liberec, který tak měl před závěrečnou třetinou dvoubrankový náskok. Na rozdíl tří gólů výšil ve 42. minutě Jan Stránský, kosmeticky upravil výsledek Marian Adámek.

Sestava: Janus – Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Pyrochta – Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Lakatoš – J. Stránský, D. Špaček, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Hrabík.

Branky a nahrávky: 2. Bakoš (L. Krenželok), 12. Lakatoš (Ordoš, Jašek), 27. Lakatoš (Bakoš), 29. P. Jelínek (Kolmann), 42. J. Stránský – 8. M. Doudera (Krajíček), 27. Mikulík (Martin Růžička), 51. Adámek (Mikulík). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:23. Blokovnaé střely: 11:9. Hity: 10:11. Vhazování: 56:30.