Aktuální zprávy

Paráda! Honza Moravec dostane díky aukci a partnerům klubu přes 60 tisíc

Napsal 13.10.2016 Klub
C h o m u t o v - Tak tohle se všem, kteří podporují chomutovský hokej, povedlo. Charitativní aukce Vladimíra Růžičky skončila a už sama o sobě by znamenala pro velkého fanouška Pirátů velkou podporu při skládání prostředků na nové auto pro dva invalidní vozíky. Příběh Honzy Moravce nenechal chladné ani některé partnery klubu, díky nimiž se částka více než dvojnásobila. Na konto čtyřiadvacetiletého muže trpícího mukopolysacharidozou nakonec přistane 63276 korun.

V aukci se dražily dva dresy Vladimíra Růžičky s číslem 89, které na počest zesnulé maminky útočník Pirátů vyměnil na současnou dvaašedesátku. Částka za tmavou i světlou verzi se nakonec vyšplhala přes třináct tisíc.

Menší boj byl sveden o tmavý dres, jehož cena se přesně na 13 000 vyšplhala už dopoledne v den ukončení. Uživatele s nickem Bóďa1 už nikdo od půl jedenácté nepřehodil, a tak se v závěru aukce strhla bitva o světlý dres.

Uživatelé capek a tugina1 se přetahovali téměř deset minut po oficiálním ukončení aukce, aby nakonec byl úspěšnější druhý jmenovaný uživatel, jenž nakonec světlý dres získal za 13 638 korun.

Po skončení aukce přišlo na řadu příjemné překvapení ze strany dlouholetých partnerů klubu, které oslovil příběh Honzy Moravce, jeho bratra a jejich matky. Společnost REMIS-NBC pánů Mizunů přispěje Honzovi stejnou částkou, za jakou se vydražily oba dresy, firma M.T.PLUS pana Črepa přidá dalších 10 000 korun. Suma sumarum dostane fanoušek Pirátů díky chomutovským příznivcům a partnerům 63276 korun.

Celková částka i zapojení partnerů velmi potěšily výkonného ředitele klubu Davida Dindy. „Naši příznivci ukázali, že mají pirátské srdce na správném místě a za to mají můj hluboký respekt,“ reaguje šéf klubu. „Velké poděkování patří také našim dlouholetým partnerům, kteří se rozhodli přispět a pomoci Honzovi Moravcovi,“ doplňuje a na závěr dodává: „Znovu se ukázalo, že pirátská komunita okolo našeho klubu drží pevně při sobě a z toho mám velkou radost.”

Pokud vás ochota pomoci dobré věci inspiruje, přečtěte si Honzův příběh na webu konta bariéry, kde také najdete všechny potřebné informace pro případnou pomoc i po skončení charitativní aukce. Pro rychlé zobrazení stačí kliknout zde.