Aktuální zprávy

Piráti budou hrát podruhé pro chomutovskou nemocnici, tentokrát proti Pardubicím

Napsal 05.01.2018 Klub
C h o m u t o v - Rok se s rokem sešel a Piráti znovu odehrají speciální utkání pro místní nemocnici, do něhož opět nastoupí ve speciálních dresech. Pro druhý ročník projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI byl vybrán duel s Pardubicemi, který se uskuteční v neděli 21. ledna od 15 hodin a 30 minut a klub jej bere jako poděkování i ocenění práce lékařů i další členů zdravotnického i nezdravotnického personálu nemocnice.

„Jsme rádi, že loňský ročník se povedl. Těšíme se na pokračování smysluplného projektu, který pomáhá přímo v našem regionu, kde všichni žijeme a potřebujeme zdravotnickou péči,“ říká Karel Ton. „Letos jsme společně s vedením nemocnice vybrali pro podporu chirurgické oddělení,“ doplňuje šéf marketingu Pirátů.

PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI


Výtěžek druhého ročníku akce Pirátů pro nemocnici podpoří chirurgické oddělení

  • 1. nemocnice v Chomutově byla provozována od roku 1855 v Puškinově ulici v místě bývalého sídla Policie ČR.
  • Dnešní nemonice byla otevřena 1. 1. 1908.
  • Podle historičky Zdeny Binterové a jejích „Dějin chomutovského zdravotnictví“ bylo v roce 1939 na chirurgii provedeno 2639 operací.
  • V současnosti provede chirurgické oddělení necelé dvě tisícovky operací ročně, neboť vývoj medicíny směřuje k méně invazivním zákrokům. Například kdysi běžné operace žaludku kvůli žaludečním vředům se nyní provádí výjimečně.
  • Chirurgické oddělení chomutovské nemocnice využívá tři operační sály.

Stejně jako před rokem poputuje na pomoc chirurgickému oddělení vedeného primářem MUDr. Janem Černým výtěžek z aukce dresů, ve kterých hráči nastoupí proti pardubickému Dynamu. „Loni jsme díky projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI vybavili čekárnu nového mamografického centra, letos využijeme finanční prostředky na zlepšení zázemí pro pacienty chirurgie,“ uvádí MUDr. Miroslav Šofr.

„Jsme rádi, že tradice zápasů pro nemocnici pokračuje, protože dává sportu, v tomto případě konkrétně hokeji, společenský význam. Loňský první ročník ukázal, že život v Chomutově je nás všech. Že není jen hokej, není jen nemocnice, není jen kultura, ale vše se může prolínat a prolíná v celém našem městě,“ připojuje zástupce ředitelky chomutovské nemocnice.

Nechcete čekat až do zápasu, jak dresy budou vypadat? Pak si v kalendáři označte pátek 12. ledna a přijďte do OC Chomutova, kde představení dresů proběhne. Už teď však můžeme naznačit, že budou znovu bez reklam s logem projektu a přece úplně jiné než před rokem, kdy doktorské pláště vzbudily poměrně značný ohlas dokonce i mezi samotnými hráči.

Těšíte se a nemáte permanentní vstupenku nebo jste si ještě na utkání nekoupili vstupenku? Můžete to rychle napravit přímo z pohodlí domova, stačí kliknout zde a otevřít pirátskou aplikaci určenou pro prodej vstupenek.

Ale pospěšte si! Několik stovek vstupenek totiž poputuje zdravotnickému i nezdravotnickému personálu chomutovské nemocnice jako poděkování za dobře odváděnou práci, kterou spousta lidí během života využije a bere ji tak nějak automaticky.