Piráti budou v přímém souboji hájit třetí příčku, vyráží do Mladé Boleslavi

Napsala 08.10.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v jedenáctém kole Tipsport extraligy střetnou s aktuálně pátou Mladou Boleslaví, která má v zádech nepovedený zápas na ledě loňského finalisty z Prahy. Chomutov si v předchozím kole spravil chuť po třech porážkách proti Zlínu. Bitva ve ŠKOENERGO Aréně bude přímým soubojem o třetí příčku v tabulce. Duel ve městě automobilů začne v 17 hodin a 30 minut.

Mladá Boleslav v přípravě a počátku extraligy

Bruslaři se v rámci přípravy zúčastnili Ligy mistrů ve skupině L, ze které po dvou porážkách a shodném počtu výher nepostoupili. Ze sedmi dalších zápasů, které Mladá Boleslav sehrála, prohrála pouze jeden duel a to na ledě úřadujícího mistra z Liberce, kterému poté vrátila porážku na vlastním stadionu.

Bruslaři neměli v porovnání s Chomutovem moc dobrý vstup do sezóny. Sice v Hradci uválčili dva body, ale poté padli proti Olomouci, Brnu a později Litvínovu, což bylo rozděleno jednou tříbodovou výhrou ve Zlíně.

Od šestého do devátého kola Mladá Boleslav připisovala bod za bodem. Venku si poradila s Vítkovicemi 5:2, poté na domácím ledě porazila Plzeň 3:2, nasázela v KV Areně pět branek a doma vyhrála s Pardubicemi 2:1. V desátém kole nestačila na Spartu.

HC Sparta Praha vs. BK Mladá Boleslav

-Bruslaři svedli se Spartou vyrovnanou bitvu v první třetině, když inkasovali až osm vteřin před první sirénou z hole Pecha. Poté, ale přišly těžké dvě minuty, kdy se postupně prosadili Vrána, Gerhát a Kudrna. Čtvrtou branku třetiny vsítil ještě do druhé sirény Ihnačák. Do třetí třetiny nastupovala Boleslav za nepříznivého stavu 0:5, který se ještě během dvaceti minut téměř zdvounásobil. Za Spartu dále skórovali Vrána, Uher, Černoch a na konečných 9:0 uzavřel Cingel.

Sestava Bruslařů proti Spartě: Lukáš, Tarkki – Stříteský, T. Voráček, Hanzlík, Kurka, Kučný, Pastor, Trončinský – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Klepiš, Látal – Žejdl, Vampola, Orsava – Jonák, Urban, Ďurač.

Příchody: Petr Vampola (Liberec), Jakub Orsava (Třinec), Tomáš Pospíšil (Chomutov), Jan Lukáš (Sparta), Jan Hanzlík (Brno), David Štich (Slavia), Tomáš Pastor (Vítkovice), Pavel Kousal (Jihlava), Ondřej Najman (Jihlava), Daniel Krejčí (Slavia), Dominik Volek (Sparta), Lukáš Žejdl (Třinec), Tuomas Tarkki (Jyväskylä, FIN).

Odchody: David Výborný (konec kariéry), Richard Jarůšek (Hradec Králové), Martin Růžička (Pardubice), Václav Kočí (Benátky n/J), Martin Rýgl (Pardubice), Michal Bárta (Pardubice), Radim Hruška (Košice, SVK), Tomáš Klimenta (Pardubice), Jiří Rys (Slavia), David Rittich (Stockton, AHL).

Piráti Chomutov vs. PSG Zlín

Chomutov sice rychle ztrácel kvůli brance Říčky, ale nakonec vyhrál úvodní třetinu poměrem 3:2, když se postupně prosadili Kämpf, Růžička a Poletín zareagoval na branku Holíka. V prostřední periodě přidali po jednom přesném zásahu Kaše a Huml, kteří zvýšili na rozdíl tří gólů. Zlínu se sice v počátku poslední třetiny podařilo snížit díky proměněnému trestnému střílení Šťastného, ale vítězství definitivně strhl na stranu Pirátů Růžička, který si připsal čtvrtý kanadský bod v zápase.

Sestava Pirátů proti Zlínu: Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Buchtela, Chalupa – Račuk, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Skokan, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Šťovíček, Koblasa.

Piráti na vrcholu produktivity v přesilovkách a Boleslav má nejvíce vyloučených

Piráti díky čtrnácti gólům v pětačtyřiceti nabídnutých přesilovkách se zatím drží na první místě extraligové tabulky v této disciplíně. S využitím 31,11 % má Chomutov náskok na druhou Spartu více jak čtyři procenta a na třetí Plzeň už je to téměř osm procent. Mladá Boleslav je s využitím 15,38 % na desátém místě.

Vzato z pohledu oslabení je na tom Mladá Boleslav nejhůře z celé soutěže, jelikož během deseti zápasů odehrála osmapadesát početních nevýhod. Během 203 trestných minut inkasovali celkem patnáctkrát, což činí 74,14 % ubráněných oslabení. Piráti jsou se 147 trestnými minutami šestým nejčastěji vylučovaným týmem a drží 76,09 % úspěšně zvládnutých početních nevýhod.

Poslední vzájemné utkání Bruslaři vs. Piráti

Od posledního vzájemného zápasu uplynulo několik měsíců. Chomutov zavítal na led Mladé Boleslavi na konci ledna v rámci 41. kola Tipsport extraligy 2015/2016. Piráti sice rychle vedli po střele Juraje Valacha, ale nakonec padli kvůli vyrovnanému výkonu Středočechů ve všech třetinách, v nichž vstřelili pět branek. O poslední zásah Chomutovských se postaral Vladimír Růžička, jenž snižoval ve 45. minutě na 2:4.