Piráti útočí na historický klubový rekord, v cestě stojí pardubické Dynamo

Napsala 26.09.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti můžou v sedmém kole Tipsport extraligy proti Dynamu vyrovnat historický klubový rekord sedmi výher v řadě. Jelikož Pardubice od začátku sezóny nezískaly jediný bod, došlo v trenérské i hráčském týmu k několika změnám. Zda Východočechům impuls pomůže zdolat zatím neporažené Piráty, můžete vidět na vlastní oči na ledě SD ARÉNY v úterý 27. záři od 17 hodin a 30 minut.

Pardubice v přípravě a počátku extraligy

Dynamo se v počátku přípravy zúčastnilo Mountfield Cupu, na kterém skončilo poslední, když prohrálo s Ufou 5:7 a Hradcem 2:6. Jedinou výhru zaznamenalo proti Omsku, s kterým vyhrálo 3:2 v prodloužení. V rámci skupiny A Ligy mistrů se Pardubice dvakrát střetly s Göteborgem a Wolfsburgem. Jelikož Východočeši získali pouze čtyři body, skončili poslední ve skupině a do play-off nepostoupili.

Vstup do extraligy se Pardubicím vůbec nepovedl, jelikož z pěti zápasů nezískaly ani bod. V prvním zápase nastoupily v Třinci, kde padly 1:4. Poté Dynamo přivítalo loňského finalistu Spartu Praha, s kterou prohrálo těsně 2:3. I další dvě střetnutí Pardubice prohrály o jeden přesný zásah. Nejprve doma podlehly Olomouci 1:2, následně ve čtvrtém kole neuspěly v přestřelce 4:5 proti úřadujícímu mistrovi z Liberce, s kterým svedly vyrovnaný boj.

Změny v kádru před sezónou

Příchody:Tomáš Klimenta (Mladá Boleslav), Michal Bárta (Mladá Boleslav), Martin Rýgl (Mladá Boleslav), Josef Zajíc (Kladno), Justin Hodgman (Örebro), Nicholas Schaus (Innsbruck), Petr Hubáček (Jyväskylä), Martin Růžička (Mladá Boleslav), Alexandre Mallet (Kalamazoo), Ctirad Ovčačík (Mladá Boleslav), Jerome Leduc (Binghamton).

Odchody: Martin Štajnoch (Hradec Králové), Blaž Gregorc (Hradec Králové), Dmitrij Moňa (Jekatěrinburg), Daniel Voženílek (RoKi), Michal Šeda (Mulhouse), Miroslav Kopřiva (Košice), Tomáš Marcinko (Kunlun), Jan Kolář (Zell am See).

Během změn v trenérském štábu opustili tým obránce Martin Rýgl a útočník Justin Hodgman. Naopak přišli brankář Jakub Štěpánek a útočník Tyler Redenbach.

Mountfield HK vs. Dynamo Pardubice

Sedmnácté východočeské derby se odehrálo na ledě Mountfieldu, který v šedesáti minutách vstřelil osm branek. Do celého utkání vstoupily lépe Pardubice, když se už ve třetí minutě prosadil Tomáš Kaut. Poté však do 43. minuty skórovali pouze domácí, postupně se trefili Čáp, Potulny, Kukumberg, Jarůšek, Džerinš a Gregorc. Za stavu 6:1 hosté snížili střelou Bárty. Závěr zápasu ale opět patřil domácím Dietzovi a Bednářovi. Přestože Pardubice dobře začaly, střetnutí skončilo jasným debaklem o šest branek.

Sestava Pardubic: Štěpánek (9. Maxwell) – Schaus, Ščotka, Leduc, Havlík, Bokroš, Ovčačík, Rýgl – Sýkora, Nahodil, Rolinek – Bárta, Hodgman, Hubáček – Zadina, Tomášek, Klimenta – Rapáč, Kaut, Mallet.

Radost po rozhodujícím gólu Marka Tomici v prodloužení proti Spartě

Piráti Chomutov vs. HC Sparta Praha

Chomutov nevstoupil do zápasu dobře, již v první minutě inkasoval z hole Jana Piskáčka. O tři minuty později vyrovnal Juraj Valach, obrat dokonal Michal Poletín ještě před polovinou první třetiny. To ale nebylo v úvodní dvacetiminutovce všechno. Oba celky přidaly ještě po jedné brance, nejprve vyrovnal Petr Vrána, poté přidal druhou branku v zápase Michal Poletín – 3:2.

Vyrovnávací branku vstřelil ve 32. minutě Lukáš Pech. Za stavu 3:3 došlo utkání do prodloužení, ve kterém se radovali domácí. Vítěznou branku vstřelil Marek Tomica, který situaci komentoval následovně: „Jeli jsme tři na jednoho, já jsem přihrál Růžovi a křičel na něj střílej. On mi to krásně vrátil do prázdné.“

Sestava Pirátů: Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Skinner – Skokan, Huml, Vondrka – Kaše, Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Račuk, Šťovíček.

Pardubice měly od Pirátů diametrálně odlišný začátek sezóny

Zatímco Chomutov ve všech šesti zápasech bral nejméně dva body. Pardubice na svůj první úspěch v sezóně stále čekají, k dobru mají zápas šestého kola proti Zlínu. Nejblíže bylo Dynamo bodovému zisku proti Liberci, s kterým hrálo po první třetině 2:2, nebo Olomouci, kde měli Pardubičtí po úvodních dvaceti minutách jednobrankový náskok.

Trénink pod vedením trenérů Rohlíka, Mikesky a Berana

V úterý 20. září klub oznámil změny v trenérském i hráčském týmu. Z pozice hlavního trenéry byl odvolán Peter Draisaitl. Mezi hráči skončili útočník Justin Hodgman a bývalý chomutovský obránce Martin Rýgl. Útočné řady posílí Tyler Redenbach.

Do role šéftrenéra se postavil trojnásobný mistr světa a dvounásobný olympijský medailista Vladimír Martinec, který bude podle svých slov na střídačce jako konzultant. Post trenéra zastoupil generální manažer klubu Pavel Rohlík, který povede mužstvo spolu s Michalem Mikeskou a Karlem Beranem.

„Vladimír Martinec je pro mě stěžejním člověkem a může nám nyní velmi pomoci v roli šéftrenéra,“ řekl Pavel Rohlík. „Michal Mikeska je mladým progresivním trenérem, který je schopen dát týmu řád a disciplínu. Karla Berana nechci spojovat se současným neúspěchem. Musíme si uvědomit rozsah jeho kompetencí, které dosud měl,“ pokračoval generální manažer klubu.