Aktuální zprávy

Piráti získali Petera Ölveckého, Skinner i Pereťagin zůstávají do konce sezóny

16.12.2015 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Stejně jako v první reprezentační přestávce i tentokrát dochází k pohybu v kádru Pirátů Chomutov. Během pauzy pro finský Karjala Cup přicházeli obránci, nyní nováček Tipsport extraligy posiluje ofenzivu. Dres aktuálně šestého celku tabulky bude do konce sezóny oblékat zkušený slovenský útočník Peter Ölvecký, jenž donedávna nastupoval za Vítkovice. V týmu i nadále pokračují Brett Skinner a Sergej Pereťagin, jejichž zkoušky se změnily ve stálé angažmá do konce právě probíhajícího ročníku nejvyšší soutěže.

Peter Ölvecký má zkušenosti z NHL i předních evropských soutěží, mezi tuzemskou elitou je však nováčkem. V ostravském dresu zapsal premiérových 12 extraligových startů, v nichž třikrát skóroval, přidal dvě asistence a nasbíral deset trestných minut. Kromě toho rozdal osm hitů a zblokoval šest střel, takže jeho Radegast index se zastavil na hodnotě +15.

Třicetiletý rodák z Nových Zámků vstoupil do seniorského hokeje už během sezóny 2003/2004 v barvách Dukly Trenčín, odkud se po juniorském mistrovství světa 2005 vydal do zámoří poté, co si jej v draftu 2004 zamluvila ve třetím kole jako 78. v pořadí Minnesota. Za Wild odehrál během základní části NHL 2008/2009 dvaatřicet utkání, v nichž si připsal všech sedm kanadských bodů v nejslavnější soutěži světa (2+5). Jeden start přidal ještě o sezónu později v barvách Nashvillu.

V létě 2010 se Peter Ölvecký vrátil do Evropy, kde začal návratem do Trenčína. Následovaly štace ve finském Kuopiu, Lvu Poprad či švédském Växjö. Předchozí tři sezóny odehrála nejnovější akvizice Pirátů v Kontinentální hokejové lize za Slovan Bratislava. Před příchodem do Vítkovic stihl útočník schopný nastupovat na centru i levém křídle dvanáct duelů slovenské extraligy za Trenčín.

Premiéru v seniorské reprezentaci Slovenska si ostřílený harcovník odbyl během sezóny 2008/2009, na jejímž konci debutoval na světovém šampionátu, kde zaznamenal jednu asistenci a nejlepší úspěšnost na vhazování ze všech hráčů (69,1). Doposud jediný gól na mistrovství světa vstřelil Peter Ölvecký během druhé účasti na tomto turnaji v roce 2013 do sítě Francie. Na olympiádě v Soči se třiatřicetinásobný reprezentant Slovenska ve třech duelech bodově neprosadil.

Piráti reagují příchodem slovenského útočníka na předchozí odchody Lukáše Květoně s Markem Hovorkou. „Odešli někteří útočníci a my jsme chtěli ofenzivu doplnit, proto jsme se dohodli na angažmá s Peterem Ölveckým,“ vysvětluje hlavní trenér Vladimír Růžička.

Brett Skinner odehrál po návratu k Pirátům dvanáct utkání s bilancí jednoho vstřeleného gólu z jedenácti střel na branku a dvou asistencí. Dvaatřicetiletý zadák navázal na spolupráci s Janem Ruttou, průměrně tráví na ledě téměř 23 minut za zápas (22:57) a má na kontě čtyři trestné minuty. Jeho Radegast index je pátý nejlepší v rámci mužstva. V hodnotě +51 je zahrnuto šest hitů a 17 zblokovaných střel, což je druhý nejvyšší počet po Ondřeji Dlapovi.

Sergej Pereťagin stihl doposud deset startů a připsal si jednu asistenci. Na ledě tráví v průměru zhruba třináct a půl minuty za zápas (13:34), ze čtrnácti střel jen dva pokusy nemířily na branku a také byl dvakrát na trestné lavici. Jednatřicetiletý obránce rozdal osm hitů a zblokoval stejný počet střel, takže má Radegast index +23.